В аварійних будинках проживає понад 60 відсотків населення України, – екс-міністр у Львові

17:49 15 березня 2019 р.

Ступінь зношеності житлового фонду сьогодні становить 83-85 відсотки. У 90-х роках житловий фонд був зношеним на 43 відсотки. В цих аварійних будинка проживає понад 60 відсотків населення України.

Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції на тему: «Тарифна політика в Україні: виклики та очікування», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова ВГО «Спілка власників житла України», міністр з питань житлово-комунального господарства уряду Юлії Тимошенко (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

- Я принципово виступаю проти тих, хто стверджує, що достатньо в «хрущовці» зробити ОСББ і там настане щастя. Це страусяча позиція.  Вона не вирішує проблему, а відтерміновує. Наша позиція – державна програма  модернізації житлового фонду повинна стати національним пріоритетом. Тому що без державної організаційної, ресурсної та фінансової підтримки  жодної модернізації житла не відбудеться, - каже він.

За його прогнозами, житло щодалі буде ставати аварійним. А мешканці, які заледве дають собі раду зі сплатою комунальних послуг, капітальних ремонтів профінансувати не зможуть. Тим більше, що це повинна була би зробити держава або органи самоврядування. 

- Звертаю вашу увагу: ніхто не скасовував норму закону про приватизацію державного житлового фонду 1992 року. Стаття 10 цього закону чітко пише: «Попередній власник або його правонаступник несе відповідальність за фінансування першого капітального ремонту після приватизації житла». Але ніхто цих капітальних ремонтів не робив, - говорить Олексій Кучеренко. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:06 30 вересня 2020 р.

У Львові вимагають офіційної реєстрації Uber, Bolt, Uklon і сплати податків

Це - транспортні компанії, а не мобільні додатки, як вони себе позиціонують. Відтак, компанії мусять пройти процедуру офіційної реєстрації і сплачувати податки до бюджету міста. Однак є підозра, що цих перевізники покривають можновладні особи, через що вони безперешкодно працюють в Україні, і зокрема на Львівщині, із порушенням законодавства.

Рубрика: Економіка

18:58 30 вересня 2020 р.

Ще п’ять років тому пільговики Львова могли їздити у транспорті з електронними квитками. Але мерія не захотіла

Ще 2015 року профспілка автотранспортників звернулася до управління транспорту ЛМР із пропозицією впровадити електронний квиток для пільговиків у транспорті. Але влада сказала: «Ні!».

Рубрика: Економіка

18:46 30 вересня 2020 р.

Львівський лікар пропонує впровадити соціальну картку для громадського транспорту і монорейк

Таким чином ми заберемо готівку під час розрахунків між водієм і пасажиром, встановимо точний облік пасажирів і зможемо скерувати кошти від прибутку на розвиток альтернативних видів транспорту в місті.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Туризм на Львівщині: епідемічний синдром

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу