Уряд затвердив нову систему оплати за тепло в будинках без лічильників

13:28 30 листопада 2016 р.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, що там, де враховували показники приладів обліку, нарахування були справедливими і виправданими, а там, де лічильників не було, мали місце несумлінні дії чиновників.

Кабінет міністрів України зобов'язав підприємства теплокомуненерго нараховувати споживачам плату за тепло лише за показаннями будинкових лічильників. Відповідне рішення анонсував прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

На його думку, там, де враховували показники приладів обліку, там нарахування були справедливими і виправданими, а там, де лічильників не було, мали місце у тому числі несумлінні дії чиновників.  Одночасно Гройсман запропонував прив'язати формулу нарахування оплати за тепло для будинків, де лічильників немає, до середнього показника оплати за тепло в будинках, де лічильники є.

Володимир Гройсман пояснив: «Що ми бачимо: там, де є лічильники - там платять чесно. Але там, де немає лічильників, можуть бути ділки, які нагрівають руки брудні на нарахування. І сьогодні ми приймаємо рішення: для всіх міст нараховувати оплату за тепло по лічильнику. Для всіх. Якщо лічильників в будинку немає, то беріть середнє по квартирам, де лічильники є. Це означає, що середні нарахування будуть також об'єктивними і справедливими». 

Про це поінформували сьогодні, 30 листопада, в інформаційній агенції УНІАН. Натомість у прес-службі уряду опублікували офіційне повідомлення з цього приводу:

«Рахунки за централізоване опалення для родин, в будинку яких немає обліку тепла, теплопостачальними підприємствами формуватимуться на основі усередненого в місті показника споживання теплової енергії тих будинків, де лічильники встановлені. Відповідне рішення сьогодні схвалено урядовцями на засідання Кабінету Міністрів України.

Даний алгоритм формування платіжки за опалення повинні будуть використовувати міста, де рівень оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії становить не менше 50%. Цей 50% поріг і дасть можливість визначати середнє споживання тепла в населеному пункті з прийнятною точністю.

Відповідно жовтневі платіжки за централізоване опалення, які надійшли сім’ям, в будинку яких немає будинкового лічильника, пропонується перерахувати. Через низький рівень оснащеності приладами комерційного обліку теплової енергії багатоквартирного житла, який на кінець 2014 року становив всього 32%, протягом останніх десятиліть порушувалося право споживачів на отримання коректного та справедливого нарахування за спожиту комунальну послугу.

НКРЕКП спільно з Урядом задля справедливої оплати населенням спожитої комунальної послуги з централізованого опалення пріоритетним завданням визначили безумовне забезпечення стовідсоткового обліку спожитої теплової енергії. Як результат – рівень оснащення багатоквартирного житлового фонду тепловими лічильниками в Україні станом на листопад 2016 року сягає 61%.

До кінця року, у разі виконання всіх затверджених на 2016 рік інвестиційних програм, ця цифра зросте до 88%. Усереднене в місті споживання теплової енергії на опалення одного метра квадратного опалювальної площі визначатиметься як співвідношення загального обсягу споживання теплової енергії зазначеними будинковими засобами обліку теплової енергії до відповідної загальної опалюваної площі квартир, які розташовані у багатоквартирному будинку з тепловим лічильником».

Про це повідомили сьогодні, 30 листопада, на Урядовому порталі.

dailylviv.com

До теми

10:24 27 липня 2021 р.

Славське заплатить киянину Сергію Конюшку 349 тис грн за свято, яке буде 22 серпня

Славська селищна рада віддасть 349 тис. грн приватному підприємцю Сергієві Конюшку за організацію спортивно-розважального свята. На торгах він позмагався із секретарем власної спортивної федерації Тетяною Потапчук.

Рубрика: Економіка

12:49 26 липня 2021 р.

Чотири об’єкти, три - у Львові, один - в районі, запропонували на Велику реставрацію

Розпочався другий відбір проєктів у межах програми «Велика реставрація». Відтак, Львівська область запропонувала чотири об’єкти. Йдеться про пам’ятки, які перебувають у комунальній власності.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу