Українці в Польщі заробляють 3-4 тис злотих, проти 3200-6400 грн в Україні

19:01 2 травня 2020 р.

За найновішим дослідженням порталу busradar.pl, більшість українських працівників під час пандемії залишилася у Польщі, адже тут можна заробити у 4-6 разів більше, ніж в Україні.

По це інформує Польське радіо.

Більшість українських працівників, котрі працюють у Польщі, залишилася у країні, попри пандемію коронавірусу. І це не дивно, адже, за найновішими дослідженнями, вони зароблять у 4-6 разів більше, ніж в Україні. Завдяки різниці в оплаті праці трудові мігранти з України можуть перераховувати додому частину зароблених коштів – нині у середньому 770-900 злотих (168-197 євро), - пише портал fakt.pl.

У Польщі найбільший відсоток опитаних українських працівників (26 відсотків) заробляє 3-4 тис. злотих (657-877 євро), водночас в Україні найбільша група – приблизно 26 відсотків – у змозі заробити 500-1000 злотих (3200-6400 гривень). Це дані найновішого досліджень у групі 519 українців, котрі живуть у Польщі, проведеного порталом busradar.pl, що є пошуковою платформою дешевих автобусних сполучень, також міжнародних.

За даними дослідження, приблизно 12 відсотків українців може заробляти у Польщі ще більше – 4-5 тис. злотих (877-1100 євро), натомість в Україні на таку оплату парці може розраховувати тільки 4 відсотки респондентів.

Цікаво, як звертає увагу видання, що профіль заробітків стає все більш подібним у випадку найвищої оплати праці, понад 5 тис. злотих на місяць (6 відсотків у Польщі до 3 відсотків в Україні).

«Українцям вигідно працювати у Польщі і фінансово підтримати свою родину, яка залишається на батьківщині. Тому ті, хто виїхали, хотітимуть повернутися після епідемії і отримання необхідних документів», - вважає Євген Чамтоноу, один із засновників та власників польської платформи переказів коштів з Польщі та ще 13 європейських країн в Україну PayUkraine.

Карантин в Україні триватиме щонайменше до 11 травня. Під час епідемії коронавірусу зменшилася середня сума переказів українців через цю систему, що складає нині 770-900 злотих. Щоденно користувачі додатку перераховують приблизно 350 тис. злотих, з них 95 відсотків – з Польщі.

За дослідженням busradar.pl, половина українців, котрі живуть у Польщі, перераховують кошти додому.

Хоча найбільша - 40-відсоткова – група анкетованих заявила про використання сучасних способів перерахунку коштів за східний кордон, з використанням відповідних мобільних та інтернет-платформ, однак досі щотретій українець вибирає переказ готівкою, у тому числі через незнайомих людей, наприклад, водіями автобусів або провідниками.

Нагадаємо, у найновішому Антикризовому щиті 3.0, що ухвалив Сейм, передбачені наступні спрощення для іноземців, у першу чергу українців, що дозволяють подовжувати термін дійсності усіх документів і дозволів, виданих Польщею.

Нагадаємо, Уряд України уявив себе поміщиком початку 19-го століття, а громадян - кріпаками.

dailylviv.com

До теми

18:34 14 травня 2021 р.

За спиртзавод у Рава-Руській змагалися два купці. Переміг той, хто заплатив на 5 млн грн більше

14 травня відбувся онлайн аукціон з приватизації окремого майна Рава-Руського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт», за результатами якого до держбюджету мають надійти 31,74 млн грн.

Рубрика: Економіка

13:24 14 травня 2021 р.

У центрі Львова встановлять пілотну модульну вбиральню: оплата готівкою або карткою

У Львові в рамках пілотного проєкту на пр. Свободи встановлять автоматизовану модульну вбиральню. Відповідне рішення сьогодні прийняв виконавчий комітет ЛМР.

Рубрика: Економіка

09:22 14 травня 2021 р.

У Львові хочуть збільшити податки на землю і нерухомість

13 травня у рамках консультацій з громадськістю відбулось представлення проектів ухвал «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2022 рік» та «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на 2022 рік».

Рубрика: Економіка

07:20 14 травня 2021 р.

Реприватизація чи рейдерство: у Стрию забирають у підприємців майно, придбане на аукціоні

Звинувачені у самозахопленні земель Міноборони стрийські підприємці організовують юридичний самозахист, щоб зберегти свої законні майнові права.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу