Українська екноміка – найближча до китайської

14:16 29 квітня 2014 р.

Наразі українська економіка програє навіть російській. Там пільги монетизували. В Україні політика домінувала над здоровим глуздом. Найближча українська економіка до китайської, де сильна централізація, низькі зарплати працівників. Але якщо ми хочемо в Європу, стандарти треба міняти.

«Європрейський працівник не буде так працювати, як китайський. Вони звикли до високого рівня культури життя. Такі стандарти споживання, які є в східноазіатських країнах, нам не підходять взагалі і тому нам треба будувати дорогу економіку. Дорога робоча сила має бути. А ми вибрали шлях дешевої робочої сили. Таким чином ми думаємо, що доможемося високих результатів на економії коштів, і наш бізнес буде процвітати. Подивимося на нашу податкову систему. У нас реально 2/3 від фонду зарплати оподатковується, а бізнес-прибуток оподатковується лише на 20%. Тобто ми заклали в основу нашої економічної системи, що людина в нас нічого не значить»,- сказав Юрій Біленко, завідувач кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансів факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені І.Франка, кандидат економічних наук, доцент.

Зате мають значення за кордоном. Українська робоча сила доволі конкурентний  товар. Зарплати наших заробітчан в Європі – на рівні середніх європейських. Якщо в Польщі середня зарплати 630 доларів, то середня зарплата українських заробітчан – 560 доларів. В Німеччині середній німець має 200 тисяч євро, укранець заробляє в середньому 1800. А в Чехії зарплата нашого заробітчанина навіть вища – 1040 євро проти 780 євро. Тому донецький експерт з Інституту економіки промисловості НАН України В’ячеслав Ляшенко на відеомості у Львівському прес-клубі запропонував вимагати у Європи соціальних гарантій:

“Є проблема, яка стане в умовах асоціації з ЄС, а потім вступу до ЄС – це наявність соціальних гарантій щодо пенсійного забезпечення робочої сили, яка буде працювати на європейських підприємствах і  в умовах європейського бізнесу. Зараз ці проблеми вирішені тільки в кількох країнах ЄС. Але треба, щоб ці гарантії були збережені, бо кількість таких мігрантів буде збільшуватися».

В ЄС на соціальні гарантії йде до 20% ВВП. Це більше, ніж в США та Азії, тому народний депутат Михайло Хміль пропонує не вигадувати велосипед, а взяти за приклад моделі соціальних стандартів ЄС:

«Одна з таких моделей – це модель соціального страхування. Найпоширеніша і притаманна для всіх країн ЄС – це система пенсійного соціального страхування. Наявність соціальних гарантій щодо пенсійного забезпечення».

Наразі львівські і донецькі експерти зійшлися на думці, що соціальні стандарти треба будувати, орієнтуючись на Європу.

Текст і відео - Канал 2
 


Відео: Канал 2

dailylviv.com

До теми

19:24 2 грудня 2020 р.

Біля Львова збудують ще один "Епіцентр"

Керівництво компанії “Епіцентр” планує побудувати в Сокільниках Пустомитівського району потужний торговельний комплекс. На підприємстві створять 2200 робочих місць.

Рубрика: Економіка

19:22 2 грудня 2020 р.

Прем'єр перелічив матеріальні допомоги, якими рятуватимуть ФОПів від жорсткого карантину

Денис Шмигаль зауважив, що інструменти підтримки зможуть бути застосовані в разі запровадження жорстких карантинних обмежень. Президент України Володимир Зеленський вже подав відповідні ініціативи до Верховної Ради.

Рубрика: Економіка

15:50 2 грудня 2020 р.

До бюджету Львова повернуться кошти, які облрада Ганущина вивезла в райони

2 грудня депутати Верховної Ради у другому читанні й у цілому ухвалили законопроект, що зупиняє безпідставну перереєстрацію комунальних установ обласними чи районними радами з одного міста чи села у інше.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу