Україна – на голодному пайку, – екс-віце-прем’єр

15:11 2 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: analitica.kiev.ua

Економіст Лановий попереджає, що отримані від Росії гроші скоро закінчаться, а на черговий «поклон» до неї вона відповість: «А що ви нам віддаєте?».

Колишній віце-прем’єр, економіст Володимир Лановий, заявив сьогодні, 2 січня, в ефірі «Радіо Свобода», що, попри домовленості з Росією про кредит, Україна залишається на голодному пайку. Дослівно ж він сказав із цього приводу таке:

«У нас повністю спустошена економіка. У підприємствах немає грошей, у банках немає ресурсів, люди не довіряють і не вкладають гроші.

НБУ, коли здійснює рефінансування, тобто додатково кредити виділяє для економіки, він направляє виключно 3-4 банкам, які наближені до влади або просто є державними. І ті кредитують будівельні проекти, починаючи від якихось маєтків, угідь і закінчуючи  терміналами, переходами транспортними і тому подібне. Нібито це потрібно, але вся інша країна залишається на голодному пайку».

Стосовно ж Митного союзу Володимир Лановий запевнив:

«У Митному союзі, я Вас заспокою, ніколи ми не будемо. Тому що Митний союз – це взяти Україну в свої фінансові операції, які полягають у тому, щоб давати дуже дешеву електроенергію, газ, сировину, вугілля своїм виробникам.

Якщо ми входимо, вони нас все це дешеве будуть давати. Якщо ще майже 50-мільйонну Україну утримувати так, як вони утримують 80 мільйонів людей, які майже не працюють, там різні системи соціальні в Росії, то вона (Росія. – Ред.) просто підірветься».

За словами колишнього віце-прем’єра, отримані від Росії гроші скоро закінчаться. «Отримання цих грошей – ну, протримаємося ми січень місяць, потім нові платежі наступають в березні місяці. Чи дасть Росія, чи не дасть – на поклон: а що ви нам віддаєте? Ви пам’ятаєте фразу Бісмарка, що угоди, підписані з Росією, не варті того паперу, на якому вони написані», – сказав Лановий.

Як інформував «Щоденний Львів», Путін поміняв батіг на «пряник на мотузочці», екс-президент Леонід Кучма констатує, що «Путін узяв Україну в такі обійми, з яких, при всьому бажанні, без втрат не вибратися», а Євромайдан ухвалив маніфест з вимогою підписати угоду про асоціацію України з ЄС і припинити торги з Росією.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів