Україна віртуально імпортує газ із Польщі

16:30 24 січня 2020 р.

Світлина ілюстративна

Світлина ілюстративна
Фото: epravda.com.ua

Генеральний директор ТзОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон заявив, що уже розпочалися віртуальні поставки газу з Польщі через газовимірювальну станцію «Дроздовичі».

Сергій Макогон повідомив про це у «Facebook». Дослівно ж він розповів: «Уже почалося постачання газу з Польщі шляхом заміщення (віртуальний реверс) через газовимірювальну станцію Дроздовичі. Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з Росії до Польщі обсягом дев’ять мільйонів кубометрів на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі два мільйони кубометрів, то фактично через Україну транспортується лише сім мільйонів кубометрів».

Сергій Макогон пояснив, що раніше робити віртуальний імпорт газу Україна не могла тому, що за старими контрактами на транзит фактичний контроль за роботою станцій на західному кордоні України належав «Газпрому».

Очільник «Оператора ГТС України» додав, що документально імпорт газу з Польщі в Україну включає в себе імпорт американського скрапленого газу. Але фактично американський газ до України не потрапляє, адже його заміщує російський, який насправді буде споживатися.

Сергій Макогон підкреслив: «Очікуємо, що найближчим часом віртуальний реверс відкриється і в Словаччині та Угорщині. Оператори цих країни працюють над цим завданням. З нашого боку все вже готове».

Як інформував «Щоденний Львів», при міністерстві енергетики та захисту довкілля створюють нове держпідприємство – «Укрвугілля».

dailylviv.com

До теми

20:38 8 грудня 2021 р.

Українським водіям спростили оплату за проїзд дорогами Польщі

З 7 грудня водії з іноземних країн чи ті, які керують транспортом з іноземними номерами, мають змогу заплатити за користування польськими автобанами А1, А2 і А4 за допомогою Autopay.

Рубрика: Економіка

13:04 8 грудня 2021 р.

Четверта частина бюджету Львівщини у 2022 році піде на зарплати, комунальні послуги та енергоносії

Львівська обласна державна адміністрація підготувала та подала на розгляд Львівської обласної ради проект бюджету на 2022 рік та проекти обласних цільових програм на наступний рік.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу