Україна віддалася спекулянту

23:26 12 листопада 2013 р.

Видання Financial Times повідомило про те, що державні облігації України на номінальну суму в 5 млрд доларів, що відповідає близько 20% українського зовнішнього боргу, придбав американський інвестиційний фонд Franklin Templeton.

Суперечки про те, який кредитор врятував Україну від банкрутства, не припинялися впродовж кількох місяців, пише Едуард Штайнер на сторінках Die Welt. І ось у понеділок видання Financial Times повідомило про те, що державні облігації України на номінальну суму в 5 млрд доларів, що відповідає близько 20% українського зовнішнього боргу, придбав американський інвестиційний фонд Franklin Templeton.

Новина, як йдеться далі, стала справжньою сенсацією в Україні, адже раніше було зовсім невідомо, чому МВФ, який врятував країну від банкрутства на початку кризи, несподівано припинив свою допомогу і хто замість нього давав гроші, якими, між іншим, погашався кредит перед тим же самим МВФ.

Тепер же, зазначає видання, нарешті стало зрозуміло, хто стоїть за купівлею. До того ж ця звістка підкріплює інформація про те, що штаб-квартиру фонду Franklin Templeton в Каліфорнії з неофіційним візитом відвідав перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов. Цілком можливо, зазначає видання, вони давали гарантії кредитору.

Взагалі, продовжує Штайнер, у Franklin Templeton є достатньо великий досвід кредитування проблемних країн. Так, напередодні кризи в єврозоні фонд придбав боргові зобов'язання Ірландії - майже 10% держоблігацій Ірландії на 6 млрд доларів - і після надання Дубліну допомоги з боку Євросоюзу і МВФ американці отримали великий прибуток. Також інвестиції фонду окупалися в Південній Кореї та Угорщини.

Проте українська угода, зазначає Die Welt, набагато більш ризикована. Економіка цієї країни є вкрай слабкою, з великим бюджетним дефіцитом і негативним сальдо, яке швидко спустошує валютні резерви центробанку країни.

Експерти, підкреслює Die Welt, вважають, що Franklin Templeton, купуючи українські держоблігації, керувався очікуванням, що Україна наприкінці листопада укладе угоду про асоціацію з ЄС і отримає необхідну стабілізаційну допомогу. Інші експерти, зі свого боку, вважають, що фонд сподівається на те, що МВФ незабаром знову надасть підтримку Україні.

dailylviv.com

До теми

21:38 28 вересня 2021 р.

Dragon Capital придбала новий бізнесцентр у Львові в давнього партнера Андрія Садового

Українська інвестиційна компанія Dragon Capital придбала новий бізнес-центр «Viking», що на вул. Зеленій у Львові. «Viking» стане другим бізнес-центром компанії у Львові.

Рубрика: Економіка

20:47 28 вересня 2021 р.

1595 власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції

Сьогодні, 28 вересня відбулось чергове засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане й установлене фізичними особами за власні кошти в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки».

Рубрика: Економіка

12:48 28 вересня 2021 р.

Новояворівськ та Новий Розділ готові до опалювального сезону, - ЛОДА

Сьогодні, 28 вересня, відбулась онлайн нарада із заступником Міністра розвитку громад та територій України Наталією Хоцянівською щодо проблемних питань з підготовки областей до опалювального сезону. Львівщина долучилась онлайн.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу