Україна уникла технічного дефолту, виплативши $120 мільйонів за боргами

12:10 24 липня 2015 р.


Фото: rivne.solydarnist.org

Міністерство фінансів України перерахувало сьогодні, 24 липня, належні до сплати $120 млн. купонного доходу за євробондами з погашенням у липні 2017 року.

«Оплату провели», – запевнило в п’ятницю інформоване джерело в уряді агенції УНІАН, відповідаючи на запитання про факт оплати $120 млн. купонного доходу за євробондами з погашенням у липні 2017 року. Як повідомлялося, наприкінці червня міністр фінансів Наталія Яресько заявила, щоУкраїна «теоретично» може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу наприкінці липня за відсутності прогресу в переговорах з кредиторами про реструктуризацію, як це закріплено законом, який набрав чинності з 17 червня і надає Кабінету міністрів право запроваджувати мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

Згодом у Мінфіні повідомляли, що Україна не оголошуватиме мораторій на виплати за низкою зовнішніх комерційних боргів, якщо до проведення засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду наприкінці липня буде прогрес у переговорах з кредиторами, який намітився після укладення з ними угоди про конфіденційність і призначення низки прямих зустрічей. Україна почала переговори про реструктуризацію частини боргу 13 березня, відразу після схвалення програми з МВФ на $17,5 млрд., і розраховує за рахунок продовження термінів сплати, а також часткового списання купона і номіналу боргу в 2015 році заощадити на виплатах за борговими цінними паперами до $5,2 млрд., а в найближчі 4 роки – до $15,3 млрд.

Комітет кредиторів на чолі з американським інвестфондом «Franklin Templeton» у ході переговорів неодноразово звертався через ЗМІ або консультантів до Міжнародного валютного фонду і «Міністерства фінансів» з пропозицією продовжити терміни погашення боргу і знизити купон, але при цьому відмовитися від ідеї списання номіналу боргу.

Учора, 23 липня, агенція «Bloomberg» з посиланням на свої джерела повідомило, що представники української влади та Комітету кредиторів не проводитимуть прямих переговорів цього тижня, як планувалося раніше, але в Мінфіні цю інформацію не підтвердили, повідомивши, що цього тижня заплановано телефонні переговори, які ще не відбулися. Про це розповіли сьогодні, 24 липня, в інформаційній агенції УНІАН.

dailylviv.com

До теми

10:16 27 листопада 2021 р.

Відповідатимуть персонально: назвали установи Львівщини, керівники яких не уклали угоди на газ по 16,8 грн/куб. м

До 1 грудня бюджетні установи повинні укласти угоди на постачання природного газу з новим постачальником ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», який передбачив ціну природного газу на рівні 16,8 грн/куб. м. ​

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу