Україна - у десятці найгірших економік світу

18:54 30 жовтня 2013 р.

Фото до новини

Журнал "Forbes" опублікував рейтинг десяти найгірших економік світу, де Україна посіла четверте місце, пропустивши вперед Мадагаскар, Вірменію і Гвінею. За даними ООН, кожні 4 з 5 українців живуть за межею бідності.

Щоби скласти рейтинг, його автори проаналізували статистичні дані за 3 роки зі 177 країн. Зокрема, враховували зростання валового внутрішнього продукту, рівень інфляції (беручи до уваги прогнози Міжнародного валютного фонду на 2012 рік), ВВП на душу населення, а також співвідношення експорту та імпорту.

Цьогорічний рейтинг суттєво відрізняється від того, що опублікували у 2010 році. Так, з рейтингу зникли Гана та Зімбабве. А такі країни як Вірменія та Ямайка погіршили свої позиції, головно, через глобальну фінансову кризу. Деякі інші держави, як-от Мадагаскар чи Нікарагуа, потрапили до переліку, як кажуть автори, завдяки невдалій політиці своїх лідерів.

Недивно також, наголошують у "Forbes", що 8 з 10 найгірших економік світу перебувають на останніх позиціях за індексом корупційності "Transparency International".

Україна – четверта

Україну "Forbes" називає країною з "перспективним фермерством та значними запасами мінеральних ресурсів" і зазначає, що вона здатна стати провідною європейською економікою.

Натомість, пише видання, за показниками ВВП на душу населення Україна поступається "навіть таким країнам як Сербія та Болгарія". Державний департамент США пояснює це складною системою регулювання, слабким врядуванням, невиконанням рішень суду і корупцією.

Про незадовільну економічну ситуацію в країні кажуть й інші міжнародні організації. Так, за підрахунками ООН, за межею бідності нині живе кожні четверо із 5 українців. При цьому за останній рік українці збідніли на 10%. Україна посідає 83 місце у рейтингу розвитку суспільства ООН, втративши 7 позицій лише за рік.

У рейтингу ж економічної свободи, який укладає Світовий банк, Україна посідає 163 позицію - між Казахстаном та Гондурасом. Тоді як середня зарплатня в Україні складає від 2 до 2.5 тисяч гривень, українські мільярдери дедалі частіше фігурують не тільки в українських, але й у поважних світових рейтингах багатіїв. Деякі експерти припускають, що погіршення економічної ситуації та подальше розшарування населення можу призвести до зростання в Україні протестних настроїв. Клацнути Детальніше тут.

77% населення Мадагаскару живе у бідності

Перше місце у рейтингу посідає Мадагаскар. Скруту в тій країні автори рейтингу пояснюють цілою низкою військових переворотів, невдалою економічною політикою та стабільним зростанням кількості населення.

Черговий переворот у 2009 році змусив США вилучити Мадагаскар з переліку країн, які мають тарифні преференції, що позбавило роботи тисячі людей у текстильній галузі. Нині 77% населення країни живе у бідності.

Автори рейтингу наголошують, що проблеми, які зробили Мадагаскар найгіршою економікою світу, є такими, що спричинені людиною. Низькі економічні показники країни відображають її політичну нестабільність.

Нинішня криза розпочалася у 2009, коли демократично обраний президент Марк Раваломанана пішов під тиском військових та поступився владою опозиціонеру Андрі Раджоуліні. В результаті країна недоотримала міжнародну допомогу, і зрештою значна частина Мадагаскару перейшла на бартерну економіку.

Вірменію, яка посідає друге місце, автори називають практично повністю залежною від енергоносіїв з Росії та Ірану. При цьому її ВВП на душу населення складає 3 тисячі доларів, що становить менше третини аналогічного показника у сусідній Туреччині. Тоді як інфляція сягає 7%.

Третьою стала Гвінея, яка хоч і володіє половиною всіх світових запасів бокситів, але не може ефективно залучати інвестиції. Ситуацію погіршують проблеми з інфраструктурою, військовий переворот 2008 року та інвестиційні ризики, - кажуть в Державному департаменті США.

П’яте місце посідає Ямайка, за нею слідом ідуть Венесуела, Киргизстан, Свазіленд, Нікарагуа та Іран.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

BBC-Україна

 

новобудови Львів