Україна отримує з 1 жовтня норвезький газ

18:52 3 жовтня 2014 р.


Фото: УНІАН

Україна підписала договір з норвезькою нафтогазодобувною компанією «Statoil» на поставку природного газу, і з 1 жовтня почала одержувати його через газопроводи Словаччини.

Україна підписала договір з норвезькою нафтогазодобувною компанією «Statoil» на поставку природного газу, і з 1 жовтня почала одержувати його через газопроводи Словаччини. Про це повідомляє прес-служба державного енергохолдингу НАК «Нафтогаз України».

У повідомленні наголошується, що підписана угода між «Нафтогазом» і «Statoil» розширює кількість постачальників газу до України, а також відкриває новий ринок для «Statoil». Як сказав голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв, слова якого наводяться в повідомленні, Україна прагне інтеграції в енергетичний ринок Європейського Союзу, а спільна робота з «Statoil» підвищить енергетичну ліквідність і стабільність на ринку ЄС. 

«Угода знаменує собою значний прорив для «Нафтогазу». Численні інтерконнектори газу, які були побудовані протягом останніх кількох років у Європі, дозволять істотно поліпшити енергетичну безпеку як для ЄС, так для і України», – сказав Коболєв. Крім того головний радник голови правління компанії Юрій Вітренко додав, що ця угода є революційною для «Нафтогазу».

«За дуже короткий проміжок часу нам вдалося зрозуміти і використати стандартні європейські практики з торгівлі газом, включаючи контракти EFET (Європейська федерація енергетичних трейдерів. – Ред.), і включити ці норми в рамки українського законодавства», – цитує прес-служба Вітренка. Він зазначив, що це доводить відданість «Нафтогазу» реформам і здатність діяти згідно з нормами ЄС.

Натомість інформаційна агенція УНІАН, яка передає це повідомлення, нагадує також:

«Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на попередню оплату поставок російського газу, знизивши подачу палива для українських споживачів до нуля. За таких умов Україна розробляє реверсні маршрути поставок газу з Угорщини, Польщі, Словаччини і Румунії.

Відкриття всіх чотирьох маршрутів дозволить Україні збільшити щорічні поставки газу до 30 млрд куб. м. Найперспективнішим маршрутом поставок газу до України є словацький. Україна у вересні імпортувала з боку Європи 986 млн. куб. м природного газу. Весь обсяг імпортованого палива у вересні поставлявся до України з боку Словаччини (779 млн. куб. м газу), Польщі (117 млн. куб. м) і Угорщини (90 млн. куб. м).

Довідка УНІАН

НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають більш як 97% газу і нафти в країні. «Statoil ASA» – норвезька державна нафтова компанія. Заснована в 1972 році за рішенням норвезького парламенту (стортингу) як приватна державна компанія.

dailylviv.com

До теми

16:55 22 квітня 2021 р.

За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл

Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури.

Рубрика: Економіка

14:45 22 квітня 2021 р.

Три тваринницькі підприємства на Львівщини офіційно вирощуватимуть племінних корів і свиней

20 квітня департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено виїзне засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві.

Рубрика: Економіка

12:56 22 квітня 2021 р.

Червоноград, Львів, Славське: назвали найбагатші і найбідніші громади Львівщини

Для кращого розуміння фінансового становища громад, можливостей ефективного функціонування та перспектив їх розвитку департамент фінансів Львівської ОДА оцінив та сформував рейтинг громад за окремими фінансовими показниками за підсумками першого кварталу роботи.

Рубрика: Економіка

12:38 22 квітня 2021 р.

В одному з районів Львова помиють пам'ятники на 800 тис грн

Галицька районна адміністрація заплатить приватній підприємиці Оксані Луць 799 тис. грн за послуги з очищення та поточного ремонту міських пам’ятників. Йдеться про 17 об’єктів в центрі міста.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу