Україна отримає від ЄБРР 50 мільйонів євро

14:10 25 листопада 2016 р.

Міністр фінансів Олександр Данилюк, керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж і голова правління Ощадбанку Андрій Пишний підписали в п'ятницю меморандум про порозуміння, відповідно до якого Ощадбанк отримає підтримку ЄБРР у покращенні корпоративного управління.

Про це повідомили сьогодні, 25 листопада, в прес-службі міністерства фінансів України. У ньому також поінформували, що був підписаний ще й договір про приєднання до програми сприяння торгівлі, який дозволяє Ощадбанку залучити від ЄБРР до 50 мільйонів євро на підтримку українського бізнесу.

Як зазначається в повідомленні, підписаний сьогодні меморандум про порозуміння є одним із перших кроків системної реформи державних банків, яку Уряд впроваджує за підтримки ЄБРР та інших міжнародних партнерів. У міністерстві фінансів також запевнили, що це одна з ключових реформ фінансового сектору, яка сприятиме підвищенню ефективності, прибутковості та прозорості держбанків, оскільки після впровадження реформи держбанки стануть більш незалежними від політичного впливу та будуть працювати саме на комерційній основі, адже Ощадбанк отримає комплексний пакет технічної допомоги від ЄБРР, що буде на першому етапі спрямований на: розвиток кредитування мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ); централізацію та оптимізацію з метою підвищення операційної ефективності мережі відділень Ощадбанку; ризик-менеджмент та комплаєнс.

У міністерстві фінансів зазначили: «Ці завдання є надзвичайно важливими для подальшої успішної трансформації Ощадбанку. Це також сприяє зростанню вартості банку та його привабливості для інвесторів».

У повідомленні Мінфіну також пояснили: «Одним із ключових елементів реформи держбанків є продаж міноритарного пакету акцій Ощадбанку та Укрексімбанку до середини 2018 року. Держава збереже контрольний пакет і при цьому отримує більш прозоре та ефективне управління».

Міністр фінансів України Олександр Данилюк зазначив під час підписання меморандуму: «Наша головна мета – зробити держбанки ефективними та прозорими. Це означає кращі послуги для клієнтів, а також економію мільярдів гривень платників податків на щорічну докапіталізацію держбанків. Зекономлені кошти держава зможе направити на розвиток економіки.  Підписання меморандуму є позитивним сигналом для міжнародних інвесторів та вагомим підтвердженням того, що Ощадбанк змінюється.

Договір про приєднання до програми сприяння торгівлі надасть малому та середньому бізнесу доступ до кредитування в кожному з понад 4 тисяч відділень Ощадбанку».

У повідомленні Мінфіну також зазначили, що підписання меморандуму є першим кроком, в якому сторони зафіксували свої подальші наміри та кроки. Далі необхідно: 1. Затвердити Урядом та прийняти у Парламенті реформу держбанків (законопроект щодо зміни корпоративного управління державних банків);  2. Сформувати оновлені наглядові ради, які складатимуться із незалежних директорів та представників держави;  3. Покращити внутрішні процеси та ефективність управління держбанків.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини