Україна – на четвертому місці за поляризацією доходів, – експерт

17:16 28 квітня 2014 р.


Фото: 24tv.ua

Усі події, які відбуваються в Україні впродовж кількох останніх місяців, можна було спрогнозувати. Для цього, зокрема, досить було відстежувати і аналізувати статистику соціальних індикаторів рівня життя.

Про це сьогодні, 28 квітня, під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком на тему «Зайнятість населення і соціальні стандарти: Україна, Росія, країни ЄС. Старт різнотематичного проекту «Схід-Захід – європейський вектор» сказала Ольга Новікова, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу економічних проблем соціальної політики Інституту економіки промисловості НАН України у Донецькій області.

Україна, за сприйняттям населення, посідає в Європі четверту позицію за поляризацією доходів, наголосила експерт. «На першому місці - Португалія – 92%, на другому - Словенія – 87,8%, на третьому - Угорщина і Болгарія – 85%, на четвертому – Україна. Це провокує високий рівень вибухонебезпечності в суспільстві», - наголосила Новікова.

У Конституції України, за словами експерта, взагалі не прописане поняття «соціальної відповідальності». «У нас працюють лише два соціальні стандарти – мінімальний прожитковий мінімум і мінімальна зарплата. Система соціальних стандартів в Україні не пішла, не було коштів. Ми не маємо стратегії з соціальної політики. А як в умовах децентралізації країни будуть реалізовуватися соцстандарти? Ми прагнемо в Європу, а не зробили того, що мали зробити. Повернення до радянської системи соціальних стандартів також не буде», - сказала Ольга Новікова.

На жаль, сьогодні 81% опитаних в Україні вважають, що непрестижно бути соціально відповідальним, повідомила експерт.

Ольга Новікова також вважає, що головною вимогою на Майдані мала бути вимога чітко виписаної моделі соціальної держави, а не політичні гасла.

Довідка

Львівський прес-клуб разом із партнерами у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Одесі розпочинають проект «Інформаційно-просвітницькі мости - «Схід-Захід: європейський вектор» - між журналістами і знаковими ньюсмейкерами Львова, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Одеси».

Формат: одногодинні діалоги на спільно визначену актуальну тему. Дискусії базуватимуться на зіставленнях: як функціонують європейська, українська, російська економіки (малий і середній бізнес) та соціальна сфера (медицина, пенсійна система, освіта тощо) та яку користь мають від цього суспільства.

Проект відбувається за підтримки проекту «У-Медіа» МО «Інтерньюз Нетворк».Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:50 2 грудня 2020 р.

До бюджету Львова повернуться кошти, які облрада Ганущина вивезла в райони

2 грудня депутати Верховної Ради у другому читанні й у цілому ухвалили законопроект, що зупиняє безпідставну перереєстрацію комунальних установ обласними чи районними радами з одного міста чи села у інше.

Рубрика: Економіка

14:15 1 грудня 2020 р.

Мерія Львова забороняє літнім майданчикам працювати взимку

Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради нагадує, що після 30 листопада суб'єкти підприємництва зобов’язані демонтувати тимчасові споруди. У 2020 році у дозвіл на функціонування та паспорт отримали 320 літніх майданчиків.

Рубрика: Економіка

12:38 1 грудня 2020 р.

Мінімальна допомога з безробіття залишиться без змін, а максимальна збільшиться до 9 080 гривень

З 1 грудня в Україні зростає прожитковий мінімум. Відповідно, збільшаться і виплати, які до нього прив'язані: пенсії, допомога по безробіттю, допомога на дітей та аліменти.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу