Україна купує вугілля в Росії по 1800 гривень за тонну, а українське оцінюють лише у 800 грн

19:45 24 квітня 2015 р.

Про це сьогодні, 24 квітня, під час прес-конференції на тему «Вимоги шахтарів до уряду, і хто насправді пікетує урядові установи у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова осередку первинної організації НПГУ «Шахта №9» ДП «Волиньвугілля» Василь Гура.

- Я працюю комбайнером, видобуваю вугілля, у мене комбайн 1937 року минулого століття, з Німеччини. Таких комбайнів уже давно не випускають. І говорити про те, щоб там щось модернізували, то я просто буду брехати сам собі, - каже він.

За його словами, на сьогодні усі державні шахти перебувають у жахливому стані. Хоча ті шахти, які нині в приватних руках, на момент приватизації теж були в такому самому стані. Приватний власник вклав у неї кошти і зараз вони  обладнані сучасним обладнанням, а державні – тим, що має вже давно бути списано. При цьому, профільне міністерство та Кабмін весь час показують мільйонні суми грошей, які нібито вкладали в ці шахти.

Гірники підозрюють, що уряду вигідніше закрити шахти, а людей просто викинути на вулиці.

- Доцільна ціна з тим, щоби шахта мала якийсь прибуток – 1,5 тисячі гривень за тонну вугілля.  Таке саме вугілля Україна купує в Росії за 1800 гривень за тонну, а за наше готові платити тільки 800 гривень, - каже він.

Шахтарі, які скликали прес-конференцію, стверджують, що вони мають свої вимоги і план щодо подолання кризи.
- Ми хочемо домогтися заміни керівництва всіх шахт. Ці люди десятиріччями були учасниками певних схем з отримання певних коштів. І ці кошти в їхніх руках пропадали. Ми також вимагаємо зберегти ті шахти, що залишилися. Добудувати одну з шахт, куди можна працевлаштувати гірників, добудувати збагачувальну фабрику, збудувати фабрику з переробки нашого вугілля на газ. Та є план-проект, щоб переробляти наше вугілля на паливно-мастильні матеріали, - каже Василь Гура.

Шахтарі кажуть, що не просять у держави допомоги, просять, щоби просто дали можливість працювати.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:04 16 травня 2021 р.

Уже чотири мережі не продаватимуть пальне підвищеної якості

Ще щонайменше дві мережі АЗС долучилися до числа тих, хто вирішив призупинити продаж пального підвищеної якості через запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни бензину і дизпального.

Рубрика: Економіка

11:46 16 травня 2021 р.

Громадянам і резидентам України дозволено туристичний в'їзд до Греції

Уряд Греції дозволив з 14 травня 2021 року в'їзд у країну туристів з 21 країни, до числа яких увійшла Україна. Усі мандрівники перед вильотом повинні заповнити декларацію на урядовому сайті travel.gov.gr.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу