Україна купує вугілля в Росії по 1800 гривень за тонну, а українське оцінюють лише у 800 грн

19:45 24 квітня 2015 р.

Про це сьогодні, 24 квітня, під час прес-конференції на тему «Вимоги шахтарів до уряду, і хто насправді пікетує урядові установи у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова осередку первинної організації НПГУ «Шахта №9» ДП «Волиньвугілля» Василь Гура.

- Я працюю комбайнером, видобуваю вугілля, у мене комбайн 1937 року минулого століття, з Німеччини. Таких комбайнів уже давно не випускають. І говорити про те, щоб там щось модернізували, то я просто буду брехати сам собі, - каже він.

За його словами, на сьогодні усі державні шахти перебувають у жахливому стані. Хоча ті шахти, які нині в приватних руках, на момент приватизації теж були в такому самому стані. Приватний власник вклав у неї кошти і зараз вони  обладнані сучасним обладнанням, а державні – тим, що має вже давно бути списано. При цьому, профільне міністерство та Кабмін весь час показують мільйонні суми грошей, які нібито вкладали в ці шахти.

Гірники підозрюють, що уряду вигідніше закрити шахти, а людей просто викинути на вулиці.

- Доцільна ціна з тим, щоби шахта мала якийсь прибуток – 1,5 тисячі гривень за тонну вугілля.  Таке саме вугілля Україна купує в Росії за 1800 гривень за тонну, а за наше готові платити тільки 800 гривень, - каже він.

Шахтарі, які скликали прес-конференцію, стверджують, що вони мають свої вимоги і план щодо подолання кризи.
- Ми хочемо домогтися заміни керівництва всіх шахт. Ці люди десятиріччями були учасниками певних схем з отримання певних коштів. І ці кошти в їхніх руках пропадали. Ми також вимагаємо зберегти ті шахти, що залишилися. Добудувати одну з шахт, куди можна працевлаштувати гірників, добудувати збагачувальну фабрику, збудувати фабрику з переробки нашого вугілля на газ. Та є план-проект, щоб переробляти наше вугілля на паливно-мастильні матеріали, - каже Василь Гура.

Шахтарі кажуть, що не просять у держави допомоги, просять, щоби просто дали можливість працювати.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:03 18 травня 2022 р.

ЄС підрахує вартість конфіскованого російського майна: від яхт до акцій і рахунків у банках

Голова Європейської ради Шарль Мішель доручив юристам підготувати рапорти щодо замороженого Європейським Союзом російського майна, яким Росія має заплатити за агресію в Україні.

Рубрика: Економіка

16:59 18 травня 2022 р.

Уночі під'єднали пів км водогону, який живить 30 населених пунктів і район Львова

На магістральному водогоні «Зарудці-Збоїща» завершили заміну старої ділянки. Цей водогін забезпечує водою понад 30 населених пунктів Львівської області та частину Шевченківського району Львова.

Рубрика: Економіка

12:13 18 травня 2022 р.

На Львівщині запускають новий асфальтобетонний завод

17 травня, начальник Червоноградської районної військової адміністрації Андрій Дяченко відвідав Добротвірську громаду, де незабаром відбудеться відкриття асфальтобетонного заводу.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу