У відкритому небі між Україною та Італією буде 34 авіарейси двох лоу-костів

02:20 26 липня 2020 р.

Їх порівну здійснюватимуть авіакомпанії Ryaair і Wizz Air, які заснували свої бази в Італії, і одержали "зелене світло" від місцевої влади.

«Минулого тижня Україна підписала нову угоду про авіаперевезення, яке повністю лібералізувало ринок між двома країнами. Після цього авіаційна влада Італії (ENAC) надала права на маршрути Wizz Air», - повідомили avianews.com  в авіакомпанії Wizz Air.

Режим польотів за принципом «відкритого неба» між Італією і Україною ініціювала ще в 2015 році Державіаслужба України. Він почав діяти в 2016 році. Влада могла допустити на будь-який маршрут будь-яку авіакомпанію. Однак 31 січня 2020 року авіаційна влада Італії повідомила Україну, що українські авіакомпанії отримали досить багато прав на маршрути. Це стало фактично червоним світлом на видачу нових дозволів на авіалінії, через що Державіаслужба почала відхиляти заявки SkyUp, який хотів розширити свою присутність на ринку польотів між Україною та Італією.

Ймовірною причиною цього стало те, що Італія хоче розвивати місцевий авіаційний ринок і отримувати податки в місцевий бюджет. А це можливо, коли польоти виконує авіакомпанія, яка базується в Італії і наймає місцевий персонал. Раніше таку роль виконував лоу-кост Ernest Airlines, однак він призупинив польоти в січні 2020 року. Його маршрути відразу спробувала підхопити SkyUp, однак зіткнулася з перешкодами.

У березні 2020 року ENAC видав права на 11 маршрутів з Італії в Україну ірландському лоу-косту Ryaair, який має бази в країні і наймає місцевий персонал. Пізніше авіакомпанія анонсувала ще шість маршрутів, збільшивши їх загальну кількість до 17.

Услід за відкриттям бази Wizz Air і працевлаштуванням місцевого персоналу в Мілані угорський лоу-кост отримав зелене світло від італійської влади на запуск 17 маршрутів в Україні.

У підсумку такої тактики ENAC зміг стримати експансію в країну українських авіакомпаній, надавши перевагу лоу-костам, що базуються в Італії. Після цього необхідність обмежувати авіасполучення між країнами зникла.

Нагадаємо, що SkyUp відклав до 15 серпня включно всі польоти в Італію, крім рейсів Львів — Неаполь — Львів, запланованих на 03.08., 07.08. і 10.08.

До теми

21:27 19 жовтня 2020 р.

Чия Нафтуся? У Трускавці вимагають повернути свердловини від приватників у комунальну власність (відео)

Постанова Трускавецької міської ради про вирішення цього питання є ще від 9 листопада 2017 року. Проте – на папері. А в реальному житті вона не діє.

Рубрика: Економіка

12:12 19 жовтня 2020 р.

У ПП „Краківець-Корчова“ готуються обговорити збільшення квот на вантажоперевезення між Україною і Польщею

Міністри інфраструктури України та Польщі на початку листопада проведуть переговори із залученням профільних відомств щодо проблем вантажоперевезення та збільшення квот.

Рубрика: Економіка

11:29 19 жовтня 2020 р.

Як у Трускавці розвиватимуть гідромінеральну базу

Сьогодні, 19 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Збереження і розвиток гідромінеральної бази – основа становлення м. Трускавець як курорту міжнародного рівня".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу