У відкритому небі між Україною та Італією буде 34 авіарейси двох лоу-костів

02:20 26 липня 2020 р.

Їх порівну здійснюватимуть авіакомпанії Ryaair і Wizz Air, які заснували свої бази в Італії, і одержали "зелене світло" від місцевої влади.

«Минулого тижня Україна підписала нову угоду про авіаперевезення, яке повністю лібералізувало ринок між двома країнами. Після цього авіаційна влада Італії (ENAC) надала права на маршрути Wizz Air», - повідомили avianews.com  в авіакомпанії Wizz Air.

Режим польотів за принципом «відкритого неба» між Італією і Україною ініціювала ще в 2015 році Державіаслужба України. Він почав діяти в 2016 році. Влада могла допустити на будь-який маршрут будь-яку авіакомпанію. Однак 31 січня 2020 року авіаційна влада Італії повідомила Україну, що українські авіакомпанії отримали досить багато прав на маршрути. Це стало фактично червоним світлом на видачу нових дозволів на авіалінії, через що Державіаслужба почала відхиляти заявки SkyUp, який хотів розширити свою присутність на ринку польотів між Україною та Італією.

Ймовірною причиною цього стало те, що Італія хоче розвивати місцевий авіаційний ринок і отримувати податки в місцевий бюджет. А це можливо, коли польоти виконує авіакомпанія, яка базується в Італії і наймає місцевий персонал. Раніше таку роль виконував лоу-кост Ernest Airlines, однак він призупинив польоти в січні 2020 року. Його маршрути відразу спробувала підхопити SkyUp, однак зіткнулася з перешкодами.

У березні 2020 року ENAC видав права на 11 маршрутів з Італії в Україну ірландському лоу-косту Ryaair, який має бази в країні і наймає місцевий персонал. Пізніше авіакомпанія анонсувала ще шість маршрутів, збільшивши їх загальну кількість до 17.

Услід за відкриттям бази Wizz Air і працевлаштуванням місцевого персоналу в Мілані угорський лоу-кост отримав зелене світло від італійської влади на запуск 17 маршрутів в Україні.

У підсумку такої тактики ENAC зміг стримати експансію в країну українських авіакомпаній, надавши перевагу лоу-костам, що базуються в Італії. Після цього необхідність обмежувати авіасполучення між країнами зникла.

Нагадаємо, що SkyUp відклав до 15 серпня включно всі польоти в Італію, крім рейсів Львів — Неаполь — Львів, запланованих на 03.08., 07.08. і 10.08.

До теми

23:00 21 січня 2022 р.

Мер Львова запропонував будувати патронний завод у Львові

Сьогодні у Львові, у приміщенні Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу, відбулась підсумкова нарада Укроборонпрому за минулий рік. Як зазначило керівництво Концерну, торік виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн, порівняно з 2020 роком.

Рубрика: Економіка

20:45 21 січня 2022 р.

Поліція за мільйон гривень наглядатиме за охоронцями Львівводоканалу

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» уклало угоду з Управлінням поліції охорони у Львівській області на «здійснення контролю за порядком несення служби персоналом охорони».

Рубрика: Економіка

17:28 21 січня 2022 р.

Встановлення місцевих податків і зборів у компетенції ДРС - не судів

Лише Державна регуляторна служба України може висловлювати позицію щодо віднесення акта чи іншого документа органів місцевого самоврядування до категорії регуляторного акта.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу