10:57 4 листопада 2024 р.
Соціально відповідальні підприємці Львова все частіше фінансового долучаються до облаштування території біля своїх об’єктів, а мешканці-співвласники будинків - до ремонту особливо цінних елементів своїх будинків.
Зокрема, у вересні цього року у ремонт проїжджої частини вулиць чи вуличок, тротуарів, покрівель і балконів у житлових будинках, сходових кліток і вхідних брам бізнес та мешканці інвестували 13 млн 403 грн. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Як зауважили у міському департаменті житлового господарства та інфраструктури, через війну у місті обмежено фінансування будь-яких робіт капітального характеру, а значна частина бюджету йде на підтримку воїнів на передовій. Однак, якщо підприємці готові фінансово долучитися до проведення ремонтів, то місто обов'язково допоможе у проведенні робіт технікою та/чи працівниками.
Найбільше коштів – а це 6 млн 649 тис. грн було залучено у Залізничному районі. Тут дороги і тротуари на вул. Щирецька, 9 і вул. Роксоляни вдалося відремонтувати при 100% фінансуванні забудовників, які інвестували 6 млн грн у ці ремонти. Натомість за часткового фінансування мешканців вдалося провести ремонт частини дороги і тротуарів біля будинків на вул. Яворницького, 5а, 5б, 7а і 7б, та на вул. Папоротній.
Читайте також: За кошти забудовника частково відремонтують дороги у мікрорайоні Під Голоском
«У більшості випадків, мешканці чи підприємці самі проявляють ініціативу і пропонують виконати певні роботи. Підприємці, зазвичай, повністю за свій кошт проводять благоустрій біля своїх об’єктів, що є свідчення турботи про своїх клієнтів і небайдужості до інфраструктури міста.
Натомість мешканці є ініціаторами важливих саме для них робіт у будинку чи на території біля нього. До прикладу, мешканці будинків на вул. Папоротній і Яворницького дуже вболівали, щоб відремонтувати дорогу і тротуари біля їхніх помешкань якнайшвидше. Ми проводили спільні наради, виходили на місце, оглядали територію. Далі мешканці зібрали частину коштів, щоб співфінансувати ці роботи. Мешканці вул. Папоротній зібрали 114 тис. грн, а мешканці Яворницького - 40 тис. грн. Відтак ми дофінансували решту і оперативно організували роботи», - розповів Ігор Савка, голова Залізничної районної адміністрації.
Читайте також: У Львові ремонтують вулицю Галицьку за гроші приватної організації
У Галицькому районі мешканці долучилися фінансово до ремонту вхідної брами у будинку на вул. Митрополита Андрея, 14 (зібрали 5 тис. грн – 50% від загальної вартості), ремонту покрівлі у будинку на вул. Городоцька, 31 (зібрали 30 тис. грн – 50% від загальної вартості) та ремонту світлового ліхтаря в будинку на вул. Дудаєва, 17 (зібрали 45 тис. грн – 50% від загальної вартості), та ін.
У Шевченківському районі за кошти підприємців і забудовників відремонтували вул. Малоголосківську, Курортний проїзд у смт. Брюховичі, відрізок від вул. Замарстинівської до вул. Уманської та ін. Мешканці співфінансували ремонти балконів, ліфтів у будинках на вул. Ю. Липи, 45, вул. Б. Хмельницького, 275, вул. Турянського, 10 та вул. Турянського, 13.
Аналогічні роботи за фінансової підтримки соціально відповідального бізнесу та мешканців-співвласників будинків виконували у Личаківському (інвестовано мешканцями і підприємцями 1,6 млн грн), Сихівському (інвестовано мешканцями і підприємцями 885 тис. грн) і Франківському (інвестовано мешканцями і підприємцями 1,3 млн грн) районах.
«По-перше, внесок власних коштів жителями та підприємцями показує, що ці ремонти дійсно потрібні, водночас місцевому самоврядуванню легше із визначенням пріоритетів проєктів, що особливо важливо в умовах обмежених ресурсів. Інвестуючи свої кошти в ремонт, люди відчувають відповідальність за інфраструктуру і більше цінують її, що сприяє довготривалому збереженню результатів. Також за умов співфінансування з боку мешканців або бізнесу міська влада може швидше відреагувати на запити й виконати ремонти, оскільки власні бюджетні ресурси є обмеженими.
Також, коли є співфінансування, то можемо чітко аргументувати мешканцям інших локації, зі схожим запитом, чому ми робимо саме тут, або чому ми це робимо в часі війни», - пояснює Орест Тимчишин, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.