У понеділок очікуються стрибок долара й подорожчання бензину

13:04 14 лютого 2014 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

Про це заявив сьогодні на прес-конференції президент «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук.

За його словами, в Україні всі чекають «чорного понеділка» 17 лютого, коли за прогнозами відбудеться зростання курсу долара до 9,1-9,2 грн/$, що потягне за собою і відчутне подорожчання пального. «Усі чекають, коли закумульовані на спецрахунках кошти потраплять на валютний ринок», – пояснив Косянчук, маючи на увазі запроваджені Нацбанком обмеження для стабілізації валютного ринку.

Зокрема, постанова №49 «Про заходи щодо діяльності банків та проведення валютних операцій» передбачає проведення банками операцій клієнтів лише у межах залишків коштів на ранок наступного дня, а також подовження до шести робочих днів терміну закупівлі валюти за дорученнями клієнтів-юридичних осіб та приватних підприємців. Косянчук також припустив, що митниця призупинила оформлення нафтопродуктів в останні кілька днів для того, щоб зробити це вже після понеділкового стрибка курсу –адже митні платежі й податки будуть нараховуватись за курсом на день оформлення вантажу.

Натомість директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн вважає, вітчизняні заводи кардинально вплинути на ринок не зможуть. Він пояснює: «Адже вони переробляють переважно імпортну нафту, яку також купують за валюту. Вартість української нафти теж прив'язана до зовнішніх котирувань через певний механізм». 

Експерти також зазначили, що ринок нафторподуктів виживав за будь-яких умов. Але в нинішній ситуації виходу не видно. Куюн додає: «Або його просто не хочуть шукати». 

Про це повідомляє в п’ятницю «Еспресо.TV».

dailylviv.com

До теми

21:39 15 січня 2021 р.

Енергетику України тримають під контролем п'ять олігархів, яким не потрібен ринок - екснардепка

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль лобіює інтереси ДТЕК Ріната Ахметова, вважає екссекретарка Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Рубрика: Економіка

21:09 15 січня 2021 р.

Ціни на газ для населення знизять з 1 лютого, - в.о. міністра енергетики

"За результатами моніторингу ринку природного газу було виявлено, що переважна частина постачальників - регіональні постачальні компанії - фактично зловживає своїм домінуючим становищем", - констатував виконувач обов'язків міністра.

Рубрика: Економіка

20:34 15 січня 2021 р.

Львівгаз став збитковим і прогнозує своє банкрутство: 800 тис клієнтів Львівщини можуть перейти до Нафтогазу

Різке зростання цін на газ, який АТ «Львівгаз» купує для технологічних потреб за тарифні кошти, призвело до отримання збитків за підсумками 2020 року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу