У Польщі звільнення працівників б'є рекорди. Названо галузі

15:00 3 вересня 2020 р.

Колективні звільнення з роботи у Польщі можуть цьогоріч побити рекорд за останніх десяти років,- пише видання «Rzeczpospolita».

Про це інформує Польське радіо.

Газета називає галузі, які позбуваються працівників — це, зокрема, торгівля, банківська сфера, авіа- чи автомобільна галузі. Про плановані скорочення повідомляли найбільші мережеві крамниці, автомобільні фабрики та авіаперевізники. Одночасно фірми із галузі e-commerce шукають працівників.

«Восени значно зросте кількість осіб, котрі шукатимуть працю, - говорить виданню Лукаш Ґайдек, директор у фірмі Lee Hecht Harrison DBM Polska, яка надає підтримку звільненим працівникам. Як каже, на найближчі два місяці його фірма запланувала удвічі більше проєктів, ніж під час квітневого локдауну. - Це ефект опрацьованих останім часом проєктів реструктуризаці, які охоплять удвічі більше працівників з різних галузей».

Лукаш Ґраєк у розмові з виданням наголошує, що звільнення працівників не є простою реакцією на колапс бізнесу, як це було навесні. «Це резулльтат глибших змін, пов’язаних із пришвидшеною трансформацією бізнесу, спричиненою пандемією коронавірусу. Ці зміни видно особливо яскраво у торгівлі, де традиційний продаж витясняється інтернетною торгівлею, або у банківській сфері. Це призводить до звільнень працівників — з одного боку, і пошуку нових — з другого».

«Не вдасться уникнути колективних звільнень з роботи, - вважає головний економіст фірми PracodawcyRP. - Ринок праці із запізненням реагує на зменшення доходів фірм. Рівень зареєстрованого безробіття, який у липні становив 6,1%, наприкінці року зросте до 7-8%. Але справжні наслідки пандемії буде видно щойно з даних четвертого кварталу і початку 2021 року».

Більше оптимізму має віцеголова Польського економічного інституту Анджей Кубісяк. За його словами, хоча восени і можна сподіватися сезонного зростання безробіття, але воно не буде драматичним. За умови, що друга хвиля пандемії коронавірусу знову не заморозить економіку європейських держав.

dailylviv.com

До теми

22:24 23 липня 2021 р.

На дах Ратуші, світлофор і ще 37 об'єктів у Львові дадуть 21 млн грн

Сьогодні в мерії Львова відбулось позапланове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо необхідності проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт внаслідок збитків, завданих негодою, яка трапилась наприкінці червня.

Рубрика: Економіка

14:52 23 липня 2021 р.

Львівгаз планово оштрафували за вісім порушень, - НКРЕКП (відео)

У тому числі за встановлення і повірку лічильників газу для побутових споживачів. Голова НКРЕКП вважає «Львівгаз» - одним з небагатьох підприємств, в якого найбільше порушень стосовно прав споживачів

Рубрика: Економіка

13:53 23 липня 2021 р.

На Львівщині є дві найбагатші громади, а у двадцяти ОТГ немає грошей на зарплату

У десятці найбільш успішних: Славська, Львівська, Пустомитівська, Солонківська, Мурованська, Стрийська, Зимноводівська, Підберізцівська, Червоноградська, Жовтанецька територіальні громади.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу