У Львові зросла до чотирьох гривень вартість проїзду в маршрутних автобусах (оновлено)

17:34 8 травня 2015 р.


Фото: Lvivpost.net

За словами начальника юридичного управління міськради Гелени Пайонкевич, львів’яни платитимуть за проїзд у маршрутних автобусах на гривню більше з 15 травня.

Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив тариф на послуги з перевезень пасажирів у міському автомобільному транспорті  у розмірі 4 грн. 

Як зазначила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, новий тариф вступить у дію з 15 травня за умови, що до цього часу відповідне рішення виконкому буде оприлюднене у засобах масової інформації. Дослівно ж вона сказала з цього приводу: «Рішення вступає в силу не раніше від дня опублікування. Але у рішенні вказана дата 15 травня. Тобто, рішення вступає в силу з 15 травня, але до того це рішення має бути опубліковане в ЗМІ, тобто, в газетах і лише після того воно набере чинності». 

Натомість начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир пояснив: «Тариф на проїзд погоджений Антимонопольним комітетом. Тариф у розмірі 4  грн дає впевненість, що перевізники не зупиняться, а будуть працювати.

Даним рішенням скасовуються обмеження щодо проїзду у міських автобусах пільгових категорій пасажирів. Тобто з дня, коли набуде чинності це рішення, пасажири пільгових категорій зможуть користуватися міським  автотранспортом без обмежень».

Повідомлячи про це сьогодні, 8 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради також нагадали:

«Тариф на проїзд у розмірі 3 грн діє з 1 травня 2014 року. Як йдеться у інформаційній довідці до проекту рішення, чинний тариф був розрахований перевізниками при ціні палива 11,7 грн за літр з рентабельністю 15%.

На час затвердження тарифу вартість палива зросла до 14,6-16 грн/л. За цей час відбувся ріст цін на паливо на 52-84%  у порівнянні з травнем 2014 року.

Відбулося також суттєве зростання цін на інші складові тарифу. Так, зросли ціни на мастильні матеріали: моторні, трансмісійні, спеціальні оливи – у 2.3-2,4 рази, пластичні мастила – на 90%, запасні частини – в середньому у 2-2,5 рази, шини – 2,6 рази, 2,7 – 2,8 рази».

Раніше інформаційна агенція «РБК-Україна».повідомила сьогодні, 8 травня: 

«Вартість проїзду у львівських маршрутках підняли до 4 грн. Таке рішення було прийняте сьогодні, 8 травня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради.

До цього вартість проїзду у Львові становила 3 грн. Ціна не влаштовувала перевізників, тому в місті уже кілька разів організовували громадські слухання, але з тарифом на міські перевезення так і не визначилися.

Перевізники називали оптимальну для них вартість проїзду – 5 грн, але така ціна не влаштовувала громаду та міську владу.

Однак 5 травня вступила в дію постанова Кабіміну України №240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548», згідно з якою право на встановлення тарифів на місцеві перевезення переходить до перевізників. Але ця постанова суперечила із Законом України «Про місцеве самоврядування», де визначено, що встановлення тарифів є в компетенції органів місцевої влади.

Відтак виконком міської ради за прийняв новий тариф – 4 грн. За словами начальника юридичного управління Львівської міськради Гелени Пайонкевич, рішення вступить в силу з 15 травня. Крім того, виконком скасував своє попереднє рішення щодо обмеження проїзду для пільговиків лише певними годинами».

dailylviv.com

До теми

17:24 21 жовтня 2020 р.

Де закопали мільйони? Синютка і 11 нардепів від «ЄС» надіслали офіційне звернення до Садового з приводу ремонту вул. Бандери

Переписування кошторисів, відтермінування початку ремонтних робіт, і що найгірше, ймовірне розкрадання на цій вулиці суми у майже сто мільйонів гривень. І при цьому – жодної реакції з боку міської влади на запитання – чому так?

Рубрика: Економіка

16:57 21 жовтня 2020 р.

Розпочато реконструкцію дороги державного значення Жовква-Кам‘янка-Бузька

Сьогодні, 21 жовтня, на Львівщини дали старт початку реконструкції автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-25 Миколаїв — Городок — Жовква — Кам’янка Бузька — Бібрка на ділянці км 97 + 863 — км 123 + 370.

Рубрика: Економіка

11:02 21 жовтня 2020 р.

На Львівщині частіше реєструють нерухомість

Цього місяця у Центрах надання адміністративних послуг, які розташовані у малих громадах, значно зріс попит на послугу реєстрація нерухомості.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу