У Львові завершили масове обстеження балконів. Результати

14:43 25 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Впродовж двох місяців у Львові перевіряли стан балконів у багатоквартирних житлових будинках.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Комісії оглянули 5448 будинків, а це – 58535 індивідуальних балконів та 7148 балконів загального користування. Серед них у незадовільному стані виявили 9270 індивідуальних балконів і 4201 балконів загального користування. 192 мешканці вже подали заявки на участь у Програмі співфінансування ремонту балконів, яку прийняли цьогоріч, і відповідно до якої 80% вартості ремонту готове оплатити місто, а 20% – мешканець. Також у місті продовжує діяти окрема Програма реставрації балконів у будинках-пам’ятках архітектури.

«Перевірка завершена. Обстеження проводили у будинках комунальної власності, де управителями є комунальні управляючі компанії. Обстежено 5448 будинки, де є 58535 індивідуальних балконів та 7148 балконів загального користування. Відтак у неналежному стані є 9270 індивідуальних балконів і 4201 балконів загального користування. Найбільше зауважень до балконів у Галицькому і Личаківському районах, найменше до балконів у Сихівському районі.

Обстеження проводили комісійно. До складу комісій входив майстер управляючої компанії, головний інженер, представник районної адміністрації. Обстеження проводили у присутності мешканця.

Читайте також: Балкон у Львові упав з четвертого поверху разом з 43-річним мешканцем: у мерії повідомили подробиці

На жаль, до 23% квартир з індивідуальними балконами не вдалося потрапити всередину – це 13470 квартир. Ці балкони оглянули лише зовні. Однак ми плануємо повторно прийти, щоб таки оглянути їх зсередини. Також паралельно мешканці цих квартир самі можуть звернутися до управляючої компанії, в районну адміністрацію чи на «Гарячу лінію» з проханням, щоб до них прийшла комісія.

Відзначу, що коли члени комісії бачили, що балкон у поганому стані, то небезпечну територію обгороджували, щоб унеможливити падіння елементів. Або замовляли вишки, щоб зняти ті елементи, які загрожували падінням», – розповідає Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Відтак у тих квартирах, де не вдавалося застати мешканців, комісія залишала інформаційне повідомлення про те, що балкон необхідно обстежити. Також біля такої квартири залишали інформаційну пам’ятку з алгоритмом дій, як можна відремонтувати балкон.

«Балкони – це приватна власність. Тому мешканці зобов’язані пильнувати, щоб балкони були у належному стані. На сьогодні у Львові діє відповідна Програма, що на умовах співфінансування: 80% коштів платить місто, а 20% мешканці, можна провести ремонт балкону. У середньому ремонт балкону коштує 60-100 тис. грн. З бюджету на цей рік виділено 10 млн 300 тис. грн для її реалізації. Щоб скористатися Програмою, необхідно в районну адміністрацію чи через ЦНАП подати заяву, експертний висновок, що балкон потребує ремонту, документи на право власності на квартиру і технічний паспорт. Тоді районна адміністрація опрацює це звернення і опісля укладе угоду з відповідною фірмою, яка може проводити ці роботи. Угоди публікуються на Прозоро», – продовжує посадовиця.

Щодо ремонту балконів загального користування, то, за словами Ірини Маруняк, мешканці також можуть подаватися на участь у Програмі співфінансування. Єдине, що тут уже усі мешканці оплачують разом 20%, адже балкон загального користування є спільною, сумісною власністю.

Станом на сьогодні до районних адміністрацій вже надійшло 192 звернення співвласників квартир, які готові до співфінансування ремонту балконів.

Також у Львові продовжує діяти Програма реставрації балконів у будинках-пам’ятках архітектури. Тут співфінансування становить 10 тис. грн з боку мешканців, а решту оплачує місто. Зокрема, зараз тривають роботи на вул. Гоголя, 10, а також відбувається коригування проєктно-кошторисної документації щодо ремонту ще 5 балконів.

«Наше завдання – безпечні балкони. Тим паче, що є механізми, є відповідні Програми на рівні міста, і місто готове взяти на себе левову частку фінансової підтримки ремонту балконів, які є у власності мешканців.

Мешканці, зі свого боку, теж повинні проявляти ініціативу і відповідально ставитися до своєї власності. Тому хочу подякувати тим львів'янам, які самотужки відремонтували свої балкони. Це дуже відповідально», – наголошує Ірина Маруняк.

Нагадаємо, мешканцям, які є власниками балконів у будинках-пам’ятках архітектури, для проведення ремонту балкону можна подаватися на участь у Програмі співфінансування реставрації балконів у житлових будинках-пам’ятках архітектури. Детальніше консультацію щодо цієї програми можна отримати, звернувшись в управління охорони історичного середовища. А документи потрібно буде подати до ЦНАП. Детальніше про цю програму можна прочитати тут.

Власники індивідуальних балконів у будинках – не пам’ятках архітектури, що перебувають у поганому стані, можуть подаватися на спеціальну Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків у проведенні невідкладного чи капітального ремонтів, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках Львівської МТГ. Ремонт балкону відбуватиметься на умовах співфінансування: 80% готове оплатити місто, а 20% – за мешканцем. Детальніше про  програми співфінансування тут.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів