У Львові відкрили центр підтримки підприємництва (оновлено)

12:25 5 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Міський голова Андрій Садовий заявив у четвер: «Сьогодні за темпами розвитку і росту креативних просторів Львів є попереду Кракова».

«Сьогодні відбулось відкриття центру підтримки підприємництва «iHUB Lviv». Як розповів Максим Лисак, керівник проекту, у новому центрі зможуть працювати більше 80 креативних людей», – повідомили сьогодні, 5 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Загалом упродовж року тут планують організувати понад 70 інтелектуальних подій. Як додав міський голова Львова Андрій Садовий, сьогодні за темпами розвитку і росту креативних просторів Львів є попереду Кракова. Він також зазначив:

«Моя мрія, щоб Львів був столицею ІТ не лише України, але і в Європі. Тут дуже багато мудрих і креативних людей. Наше завдання – їх розкрити, дати їм можливість творити. Щоб все, що є найсучасніше у світі, було присутнє у Львові.

Коли я сьогодні спілкуюсь з нашими колегами з ІТ-компаній, і бачу, які найновіші розробки продукуються у Львові, які світ побачить через рік-два, я би дуже хотів, щоб вони першими були у Львові. Ми максимально відкриті.

Все, що стосується міста, будемо максимально підтримувати. Мені важливо, щоб таких хабів було більше, щоб вони були більш комфортні, щоб Львів був прикладом для всіх. 

Це ще один простір, де наші львів’яни будуть мати хорошу роботу і високу заробітну платню. Цей проект реалізований за підтримки Уряду Норвегії. Він достатньо швидко реалізований.

Наразі лише перша частина проекту, друга частина буде стосуватись якраз журналістів – це останні поверхи. Це також буде такий креативний простір для думання, творчості. Це дуже важливо, бо ми насправді є лідерами. Навіть Краків позаду нас, якщо говорити про динаміку креативних просторів, які сьогодні є у Львові». 

«iHUB» – центр підтримки підприємництва для ІТ-стартаперів. У цьому центрі будуть будувати перетини між креативними індустріями та ІТ (дизайн, архітектура, фотографія, фільми).

У прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 5 листопада, «Щоденному Львову»:

«Основною метою є сприяння у створенні продуктових компаній, які займатимуться втіленням бізнес-проектів від ідеї до бізнесу.  Послуги які надаватиме центр: коворкінг – місце, де буде сконцентрована талановита молодь (80 ІТ-шників, підприємців, дизайнерів, представників інших креативних індустрій); події – безкоштовні тренінги та майстер-класи з підприємництва та розвитку власних проектів; менторство – успішні підприємці, об'єднанні в мережу, приходитимуть на зустрічі, щоб надихати та ділитися досвідом з найперспективніших проектів; фінансування – кращі проекти отримають можливість отримати грант для представлення своїх проектів на закордонних інвестиційних виставках та брати участь в інвестиційних конференціях, які будуть проводитися в «iHUB Lviv».

Зараз завершилася перша фаза інвестицій, яка передбачала ремонт та обладнання першого та другго поверху приміщення. Загальний бюджет першої фази – 110 000 доларів».

У прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 5 листопада, «Щоденному Львову»:

«Новий центр підтримки підприємництва iHUB Lviv сьогодні офіційно відкрили на вулиці Замкненій, 9. Тут молоді львівські фахівці будуватимуть перетини між креативними індустріями та інформаційними технологіями.

Основною метою центру є сприяння у створенні продуктових компаній, які займатимуться втіленням бізнес-проектів від ідеї до бізнесу. «iHUB Lviv» заснований в публічно-приватному партнерстві, де є кілька важливих стейкхолдерів: міська влада, Посольство Норвегії, яке фінансує цей проект, та Seed Forum – фундація, заснована як благодійний фонд, основна мета якої – допомагати вирощувати ІТ-стартапи.

Керуючий партнер «iHUB Lviv» Максим Лисак відзначив: «Ми почали активно спілкуватися з міською радою про можливість інвестувати кошти у відкриття цього центру у Львові ще у березні. Міська влада показала свою відкритість, і буквально за кілька місяців ми уклали всі домовленості, проголосували рішення сесії, та 1 липня почали реставраційні роботи у цьому комунальному приміщенні. Цей простір – для людей, які хочуть постійно створювати додану вартість. Основний наш фокус – це ІТ-стартапи, але, справді, якщо подивитись на інновації сучасності, то вони відбуваються на перетинах різних індустрій, і тому ми хочемо створити тут простір, де буде працювати креативно молодь: дизайнери, архітектори, фотографи, люди, які працюють з 3D-дизайном. І на перетині цих інновацій повинні утворюватись нові класні технологічні компанії, зроблені у Львові».

Раніше приміщення на вулиці Замкненій, 9 були в жахливому стані: тут стояли станки, які зараз передали в музей, а саме приміщення не використовувалось. Очікується, що вже впродовж першого року діяльності Центру тут повинно відбутись 70 інтелектуальних подій, які сприятимуть тому, щоб підприємці виходили на новий рівень розвитку своєї компанії, в яких візьме участь близько 2,5 тис людей. 

Максим Лисак розповів також: «Ми хочемо допомагати людям не лише нашою експертизою, менторською підтримкою, а й давати їм можливість виступати на найкращих конференціях світу. Ми будемо всіляко намагатись подаватись на гранти. Хочемо мати 80 креативних, класних людей, які будуть створювати свої бізнеси і нові робочі місця. Вже зараз ми за інвестували близько 110 тис дол. в цю першу фазу, яку ми почали із запуску «iHUB Lviv». Але це лише перша фаза. У нас також у планах створити велику лабораторію, де люди зможуть працювати з робототехнікою». 

Загалом, Центр надаватиме такі послуги: коворкінг – місце де в одному просторі буде надзвичайна концентрація талановитої молоді (80 ІТ-шників, підприємців, дизайнерів, представників інших креативних індустрій); безкоштовні тренінги та майстер-класи з підприємництва та розвитку власних проектів; менторство – успішні підприємці, об'єднанні в мережу, приходитимуть, аби надихати та ділитися досвідом з найперспективнішими проектами; фінансування – найкращі проекти матимуть можливість отримати грант для представлення своїх проектів на закордонних інвестиційних виставках, а також брати участь в інвестиційних конференціях, які відбуватимуться в «iHUB Lviv».

Лисак розповів також: «Хочу поділитись історією, яка сталась три тижні тому, коли до Львова приїхав один підприємець з Німеччини. Він зустрівся з нами, бо вибирав, куди інвестувати – у Краків чи Львів. У нього було кілька критеріїв – якість людей, архітектура міста. Одним з найважливіших серед них було – чи є в місті центри підтримки підприємництва, креативні хаби. Він сказав, що за темпами і динамікою Львів є попереду Кракова. Він прийняв рішення зупинитись у Львові, і буде одним з перших наших резидентів у цьому приміщенні. До кінця нового року він має створити 10 нових робочих місць. Він реально створює додану вартість, бо не просто наймає людей з інших компаній, а бере студентів з фінансовим бекграундом, які знають англійську мову, допомагає їм і вчить їх працювати з нерухомістю в Берліні, Лондоні, Шанхаї. Він дає їм свою експертизу, ділиться підприємницьким хистом і вже до кінця року створить 10 нових високооплачуваних робочих місць. Так, це, мабуть, небагато, але він сюди привозить експертизу і свій підприємницький талант, якого дуже бракує у Львові. Частина людей, які попрацюють з ним, через рік-два запустять свої компанії». 

На офіційному відкритті окрім місцевої влади були присутні також стейкхолдери новоствореного «iHUB», які подякували Львову за відкритість до будь-яких інновацій та всіляку їх підтримку. Співзасновник та член ради правління Seed Forum Eastern Europe, Голова правління «Seed Forum Ukraine» й директор мережі центрів «iHUB» Дмитро Подолєв відзначив: «Хочу подякувати нашому партнеру – місту Львів, та безпосередньо міському голові, а також нашим фінансовим партнерам, без яких ми навряд чи змогли б щось реалізувати, – МЗС Королівства Норвегія.  Наше завдання як некомерційної благодійної структури Seed Forum Україна – допомагати молодим інноваторам, креативних людям, підприємцям реалізовувати ідеї та будувати бізнес». 

А радник та заступник голови Місії Посольства Норвегія в Україні Річард Скарборо підкреслив: «Я натхнений та вражений енергією молодими українськими фахівцями. Я дуже вдячний за підтримку органів місцевої влади – без неї цей інкубатор було б неможливо реалізувати. Цей проект є лише 1 частиною норвезької підтримки в Україні. Очікуємо, що наступного року вона зросте.

Натомість співзасновник та член ради правління «Seed Forum Eastern Europe» Стейнар Хоель Корсмо запевнив: «Я дуже щасливий, що стартовим майданчиком для реалізації таких проектів публічно-приватного партнерства в Україні є Львів. Дуже вдячні міському голові Львова за те, що є таким хорошим місцевим партнером для нас. Вітаю в новому фантастичному інноваційному центрі у Львові! Вітаю в центрі світу».

Нагадаємо, такий простір у Львові – вже третій. Окрім нього тут існують також бізнес-інкубатор «StartupDepot» та коворкінг «Betaplace».

dailylviv.com

До теми

20:24 16 травня 2021 р.

Українські заробітчани будуть по-новому платити податки в Польщі

У Польщі з травня 2021-го українським заробітчанам (як і іншим працюючим в країні іноземцям), дозволять отримувати податковий ідентифікатор PESEL (аналог українського ідентифікаційного коду) без прописки. Це спростить процедуру сплату податків.

Рубрика: Економіка

15:04 16 травня 2021 р.

Уже чотири мережі не продаватимуть пальне підвищеної якості

Ще щонайменше дві мережі АЗС долучилися до числа тих, хто вирішив призупинити продаж пального підвищеної якості через запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни бензину і дизпального.

Рубрика: Економіка

11:46 16 травня 2021 р.

Громадянам і резидентам України дозволено туристичний в'їзд до Греції

Уряд Греції дозволив з 14 травня 2021 року в'їзд у країну туристів з 21 країни, до числа яких увійшла Україна. Усі мандрівники перед вильотом повинні заповнити декларацію на урядовому сайті travel.gov.gr.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу