У Львові відбулися громадські слухання щодо сміттєпереробного комплексу, – ЛМР

19:12 25 січня 2019 р.

Сьогодні, 25 січня, у Львові відбулися громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля (ОВД) майбутнього сміттєпереробного комплексу.

Захід у Личаківській районній адміністрації організувало Міністерство екології та природних ресурсів України. Учасниками слухань було 258 осіб. Сам захід тривав упродовж майже двох годин.

Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«Зібрання проходило емоційно. Його навіть спочатку намагалися зірвати. Предметом громадських слухань була оцінка впливу на довкілля майбутнього сміттєпереробного комплексу. Сама ж процедура ОВД спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки і охорони довкілля. Це відносно новий закон, прийнятий наприкінці 2017 року. Він впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля. Варто зауважити, що фахівці, які провели це дослідження, враховували національні та міжнародні вимоги щодо будівництва та експлуатації таких об’єктів», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

«На громадських слуханнях зареєструвалося 258 представників громадськості. На жаль, запитань від них ми сьогодні не почули, отримали тільки письмові зауваження. Слухання відбулися. Протокол, відеозаписи, усі матеріали будуть викладені у вільному доступі в єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля. До 13 лютого можна буде ще подати свої пропозиції чи зауваження», — пояснив Віталій Масло, представник Міністерства екології та природних ресурсів України.

Упродовж минулого року експерти Інституту проектування «Комфортбуд» із залученням спеціалізованої експертної організації вивчали технологію цього об’єкту, щоб зрозуміти чи вплине він на екологію міста.

«За цей час фахівці провели чимало досліджень щодо ймовірного впливу роботи заводу. Єдині незначні застереження у документі стосуються викидів біогазу (який не становить загрози мешканцям та довкіллю) і шуму від роботи обладнання комплексу. Однак їхній вплив на місто та прилеглі будинки буде мізерним. Усі показники знаходяться у межах українських та європейських екологічних норм. У звіті ОВД і показники гранично допустимого забруднення атмосферного повітря, і вплив на ґрунти, воду, флору та фауну визначені як абсолютно безпечні», — розповів Микола Хршановський, представник Інституту проектування «Комфортбуд».

Натомість на сторінці у Фейсбук громадської організації «Зручне місто» розповіли: «Емоцій більш ніж достатньо. Як завжди на такого роду слуханнях. Прийшли мешканці Львова, а також Мурованого, Малехова, Жовкви, біля яких буде розміщено завод. Мешканці категорично проти."

Довідка

За два роки у Львові планують збудувати сміттєпереробний комплекс із технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивувати старий полігон та впровадити нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. 

dailylviv.com

До теми

16:04 16 жовтня 2021 р.

У Дрогобичі майже 2 тисячі осель може залишитися без води і каналізації

На 1 жовтня заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення перед КП “Дрогобичводоканал” становила 16 млн 700 тис. грн. Споживачів, які боргують від 1 тис. грн і більше, налічується 1879.

Рубрика: Економіка

23:07 15 жовтня 2021 р.

СБУ перевірить 23 компанії, які добувають газ і нафту за сумнівними дозволами

Сьогодні Рада національної безпеки і оборони (РНБО) доручила Службі безпеки України (СБУ) перевірити законність отримання дозволів компаній нафтогазової промисловості.

Рубрика: Економіка

22:22 15 жовтня 2021 р.

Громади тонутимуть у багатомільйонних боргах: у Дрогобичі вимушено підвищують тарифи на теплоенергію

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 15 жовтня 2021 року затверджено новий тариф на газ для КП «Дрогобичтеплоенерго». У зв’язку з різким зростанням вартості природного газу в Україні, тарифи на теплову енергію вимушено піднімають.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу