У Львові утеплили будинки за гроші Євросоюзу, уряду Німеччини, бюджету України та власні

12:14 5 грудня 2020 р.

Три будинки у Львові на вул. Пулюя, 9 та Антонича, 26 і 32 зробили утеплення та енергомодернізацію за кошти Євросоюзу, уряду Німеччини, українського бюджету та власні.

Про це розповіла Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду Енергоефективності, пише DailyLviv.

«Три будинки, які ми сьогодні відвідали, завершили або завершать свою модернізацію в рамках Програми «Енергодім» фонду Енергоефективності. Фонд Енергоефективності - це урядова структура, яка фінансується за кошти бюджету України, а також має у своєму розпорядженні донорські кошти Європейського Союзу, уряду Німеччини, у сумі 100 млн євро. Це кошти, які надані нашими донорами на співфінансування.

Отож, модернізовані - утеплені будинки — це ініціатива співвласників. Адже у кожному з цих будинків створено ОСББ, і мешканці вирішили реалізувати ці проєкти. При оплаті за модернізацію є внесок співвласників, а 70% витрат компенсує Фонд Енергоефективності.

Зараз економія по кожному з цих будинків становить від 30 до 42%. Це те, що підтверджено енергоаудиторами. І це означає, що мешканці, які модернізували свої будинки, почнуть жити у більш комфортних умовах, їм вдасться економити на енергоресурсах і зберегти власні кошти за енергоносії.

Також варто пам’ятати, що для міста теж важлива реалізація таких проєктів, бо це інвестиції, це робочі місця, податки, які сплачуються, а для України — це внесок в енергонезалежність. А якщо говорити глобально, то ми всі турбуємося про екологію, і коли ми споживаємо менше тепла, то менше його виробляємо і, відповідно, менше викидів СО2. — і так колективно дбаємо про екологію і боремося з глобальним потеплінням.

Також у Сихівському районі є ще проєкт, який фінансується німецьким урядом — це проєкт «Енергоефективний район Львова». В рамках цього проєкту буде близько 20 будинків повністю модернізовано, встановлюються ІТП в будинках. І це дуже хороший приклад. Сподіваємося, що за кілька років тут усі будинки будуть модернізовані", — розповіла Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду Енергоефективності.

Увесь цей проєкт — спільні зусилля Європейського Союзу, Німеччини та Уряду України.

"Ми, як Європейський Союз, надали Фонду Енергоефективності 100 млн євро. Ми очікуємо, що українська сторона також виконає свої відповідні фінансові зобов’язання. Але я дуже радий бачити результати цього проєкту, і я дуже радий бачити, з яким ентузіазмом люди займаються його впровадженням», — зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Європейського Союзу Маасікас Маті.

Також він спільно з представниками Фонду вручив головам ОСББ, які ініціювали впровадження заходів енергозбереження, знакові таблички.

За 5 років 189 ОСББ та ЖБК Львова залучили 140,99 млн грн на заходи з енергозбереження. Відтак, було укладено було 247 кредитних договори.

Варто також відзначити, що у 2020 році програму «Теплий дім» продовжили до 2025 року та збільшили максимальну суму компенсації до 1 млн грн.

«Сьогодні ми бачимо результати роботи програми міської «Теплий дім» у синергії з державною програмою «Енергодім». Ми бачимо гарну синергію, коли місто вклалось та держава допомагає.

Зараз у місті діє програма «Теплий дім», вона цього року продовжена до 2025 року і збільшена сума компенсації до 1 млн грн. Тобто мешканці, які бажають термомодернізувати свій дім, можуть не боятись великих кредитів, тому що велику частку з них — до 80% - може повернутись у синергії з державою та містом", — відзначив Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ ЛМР.

Умови «теплих» кредитів:

    відшкодування 30% тіла кредиту;
    максимальна сума відшкодування 400 тис. грн (з 01.01.2021 — 1 млн грн);
    відраховується від вартості робіт та матеріалів;
    програма працює з програмою «Енергодім» Фонду Енергоефективності.

З допомогою «теплих» кредитів, ОСББ та ЖБК Львова замінювали вікна та двері у місцях загального користування, встановлювали ІТП, виконували капітальний ремонт інженерних мереж, модернізували систему освітлення, здійснювали термомодернізацію (утеплення) будинків та інше. Директорка управляючої компанії «Нове місто» Галина Джулай зазначає, що це допомагає збільшити термін експлуатації будинків на 10−15 років.

Як інформують у відділі супроводу ОСББ, цьогоріч на виконання програми з міського бюджету передбачено 10 млн грн. Це дозволить завершити утеплення ще 25 будинків.

У Львові уже реалізовано 2 проєкти, які виконувались за умовами проєкту «Перші ластівки» та в 5 ОСББ проводять роботи в рамках програми «Енергодім».

Серед «перших ластівок» — ОСББ «Стрийська 75» зі Львова та ОСББ «Повітряна 92».

Перелік ОСББ, які беруть участь у програмі «Енергодім» Фонду Енергоефективності та отримали кредит в рамках міської програми «Теплий дім» (інформація станом на 01.12.2020)

№ з/п

Назва ОСББ, ЖБК

Адреса будинку

Впроваджений захід

Назва банку

Сума кредитних коштів, тис. грн

Відсоткова ставка, %

Очікуване відшкодування з міського бюджету, грн

 
 

1

ОСББ «Дбайлива оселя»

м. Львів, вул. Пулюя, 9

ЕНЕРГОДІМ — Утеплення фасаду, встановлення 2-ох ІТП з балансуванням СО, ермомодернізація СО, ГВ, заміна вікон, парапетів, встановлення тамбурних дверей

Укргазбанк

4 917,80

16,30%

400,00

 

2

ОСББ «Авіатор 164»

м. Львів, вул. Любінська, 164

ЕНЕРГОДІМ — Утеплення фасаду, балансуванням СО, термомодернізація СО, ГВ, заміна вікон

Укргазбанк

7 342,73

16,5%

400,00

 

3

ОСББ «Наш дім 8»

м. Львів, вул. Драгана, 8

ЕНЕРГОДІМ — ІТП, термомодернізація СО, ГВ, балансування СО, утеплення зовн. стін

Укргазбанк

5 087,22

16,5%

400,00

 

4

ОСББ «Антонича 32»

м. Львів, вул. Антонича, 32

ЕНЕРГОДІМ — ІТП, термомодернізація СО, ГВ, балансування СО, утеплення зовн. Стін

Укргазбанк

7 233,50

16,6%

400,00

 

5

ОСББ «Щурата 8»

м. Львів, вул. Щурата, 8

встановлення ІТП, заміна вікон в місцях загального користування, термомодернізація будинку

Кредобанк

5 732,40

14,5%

400,00

 

5

Разом:

   

30 313,7

     


У 2021 році у програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності планують взяти участь 14 ОСББ, які уже в процесі проведення енергоаудитів та виготовлення ПКД.

Довідка

На програму «Енергодім» станом на сьогодні подано 206 заявок на орієнтовну суму 1,3 млрд грн (у Львові з них на 30,3 млн грн, що реалізуються у 2020 році).

Є 2 пакети для участі в програмі Пакет, А (легкий) та Пакет Б (комплексний). Мінімальна часка співфінансування мешканців по пакету, А — 40%, по пакету Б — 20%.

Обов’язкові заходи:

Пакет, А (легкий) передбачає встановлення ІТП з можливістю додатково провести балансування системи опалення та замінити вікна на енергоефективні. Розмір гранту 40−60%;

Пакет Б (комплексний) — утеплення огороджувальних конструкцій та заходи пакету А. Розмір гранту 50−70%

Грант — це часткове відшкодування витрат, що сплачує ОСББ в процесі реалізації таких заходів:

    проведення енергетичного аудиту;
    розробка проєктної документації та її експертизи (в тому числі обстеження об'єкту (будівлі);
    впровадження Заходів з енергоефективності, що включає вартість робіт (послуг), обладнання та матеріалів;
    послуги з технічного та авторського нагляду;
    сертифікація енергетичної ефективності будівлі після реалізації Проєкту;
    обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності під час реалізації проєкту.
dailylviv.com

До теми

23:02 24 лютого 2021 р.

У Львові покарали Львівобленерго: підняли орендну плату за землю

Комісія Львівської міської ради прийняла рішення щодо затвердження Приватному акціонерному товариству «Львівобленерго» орендної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Рубрика: Економіка

22:49 24 лютого 2021 р.

У Львові, нарешті, збудують Першу льодову арену

Комісія архітектури, містобудування та розвитку територій Львівської міської ради погодила продовження ТзОВ "Львівбудмакс-Інвест" терміну оренди земельної ділянки на вул. Гетьмана Івана Мазепи, 1-б.

Рубрика: Економіка

20:43 24 лютого 2021 р.

У районі Славське-Рожанка планують всесезонний курорт із трасами протяжністю 75 км

Про перспективу курортів Карпатського кола йшлося сьогодні під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура». Зокрема, розглянули питання розвитку Славської ОТГ.

Рубрика: Економіка

20:27 24 лютого 2021 р.

Завтра у Львові почнуть латати дороги. З "дуйками"-сушками

Завтра стартують ремонтні роботи з ліквідації гостроаварійних ям холодним асфальтом. Для забезпечення технології виконання робіт, ліквідовуватимуть ті ями, де суха поверхня. У разі необхідності, ями підсушуватимуть спеціальними сушками.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу