У Львові скасували мораторій на будівництво у мікрорайоні Під Голоском

20:42 21 травня 2024 р.

Фото до новини

Поки що нібито одноразово.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Сьогодні, 21 травня, виконком Львівської міськради прийняв рішення одноразово відхилитися від мораторію на будівництво у мікрорайоні Під Голоском. Там збудують житло, зокрема для військовослужбовців. Також передбачено облаштувати спортзал для ветеранів війни та мешканців мікрорайону.

"Житлово-будівельний кооператив "Преміум Голоско" та "Житлово-будівельний кооператив "Український доброволець" звернулися до міста з заявою про нове будівництво багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом для учасників операції об'єднаних сил (учасників бойових дій та їх сімей).

У комплексі буде житло, спортзал та дворівневий паркінг.  

«225 квартир, паркомісць у дворівневому паркінгу передбачено 315, що більше, ніж квартир. Пропонується будинки середньої  поверховості від 6 до 9 поверхів на кутах. Тут буде пішохідна зона між кварталами та двір без автомобілів»,  – зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

За словами Любомира Зубача, заступника міського голови Львова з містобудування, таке будівництво дозволить багатьом захисникам отримати своє житло.

«Першочергово це рішення дозволить значній частині військовослужбовців отримати квартири і покращити свої житлові умови. З 225 квартир, які будуть збудовані, 75 буде надано учасникам кооперативів з такими умовами, що на кожного по 40 метрів квадратних і ще 10 метрів квадратних вони зможуть придбати за ціною по 600 дол./м.кв. Це фактично є ціною собівартості. Це важливо.

Гарантійним листом є зафіксована готовність розвитку соціальної інфраструктури мікрорайону. Конкретні видатки ми будемо фіналізувати додатково: чи це буде тротуар на вул. Під Голоско, про що мешканці говорили неодноразово, чи, можливо, сквер, який є поряд і треба облагородити. Це ми ще зберемося додатково на робочій групі і ухвалимо рішення», – зазначив Любомир Зубач.

Представники житлових кооперативів та мешканці мікрорайону, які прийшли на засідання виконавчого комітету, підтримують спорудження житла для захисників у цьому місці.  

«Прошу підтримати це питання та надати містобудівні умови і обмеження. З 2019 року сформований наш кооператив, його члени взяті з загальної черги, подавали відповідні документи і перевірялись щодо того, чи потребують вони покращення житлових умов», – сказав Михайло Кохан, голова кооперативу «Преміум Голоско».

Також 200 метрів квадратних у будинку перейдуть у власність міста. Там буде обладнаний спортзал, яким зможуть користуватися військові  з цих і сусідніх будинків.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів