На ринку у Львові продавці скаржаться на «мертвий сезон», а покупці – економлять

10:25 14 березня 2015 р.

Фото до новини


Фото: Тетяна Самотій / «Сегодня»

Перше, що впадає у вічі на найбільшому ринку Львова, – вивіски про «божевільні» знижки й розпродажі, переважно – на ходовий товар.

 Про це інформує газета «Сегодня».

«У період нинішньої фінансової нестабільності, коли ціни стрибають, як вуж на сковорідці, а пересічні покупці, в паніці, скуповують продукти і речі, ми спробували з'ясувати, як йдуть справи з торгівлею в одному з найбільших ринків Львова.

«Божевільні» знижки

Перше, що впадає у вічі, це вивіски про «божевільні» знижки і розпродажі, переважно, на ходовий товар. Так, стильну весняну куртку можна купити за 500-600 гривень, а зимові чоботи торішнього фасону або туфлі зі шкірозамінника – навіть за двісті.

«А що робити підприємцям, ось Юра, мій сусід по бутіку, купив цю куртку за 25 доларів, але якщо перевести цю ціну в долари, то ніхто її купувати не буде. Ось він і збуває товар за ціною, нижчою від собівартості», – говорить реалізатор Надія.

На питання, а чи є клієнти і наскільки швидко йде торг за таких знижок, жінка відповідає: «Та люди ходять, дивляться, а торг не дуже. Можна сказати, «мертвий сезон», але ми сподіваємося, що до Великодня ситуація пожвавиться».

За словами продавця, при такій торгівлі особисто вона заробляє 50 гривень в день, працюючи з десяти до шести вечора. «Але прізвище я не назву – боюся втратити місце. Я пенсіонерка і хто мене візьме на роботу в такому віці», – посміхається наша співрозмовниця.

До речі, за 250-300 гривень можна знайти добротні джинси, светри, кофтинки. Навіть ціни на нижню білизну стартують від 60 гривень, і досягають 200-300.

«Кусючі» ціни

Найвищі ціни – на речі, завезені в цьому сезоні, або, як висловлюються продавці – з «нових колекцій». Так, жіночу сорочку чоловічого крою, пошиту на одному з підприємств Одеської області, нам пропонували за 74 долари (якщо розраховуватися вітчизняною валютою, то за курсом 22 грн за долар). З тієї ж колекції – звичайна жіноча сукня ціною в 125 доларів. Більш дешево оцінюють товар турецьких виробників – скромне платтячко коштує близько 1500 гривень.

Що стосується взуття, то класична жіноча «шпилька» закордонного виробництва «важить» в районі двох тисяч гривень. Не менш «весела» ситуація склалася і для чоловіків-покупців: в середньому, за шкіряні туфлі просять 1000-1500 грн.

За найдешевші джинси для дитини п'яти-шести років просять 300 гривень. До них – футболка з довгими рукавами ціною від сотні гривень, і ще теплий светр – за 300-400грн. У висновку – весняні чобітки, вартістю не менше 500 гривень.

Гардини обійдуться в 2000-3000 тисячі гривень, оскільки метр тканини коштує близько 600 – 800 гривень. Як виняток, можна знайти щось простіше, за 250-300, але така ціна безпосередньо відповідає якості.

Трапляється, що на деяких виставлених товарах ще не висять цінники. «Так, от, тільки привезли одяг з Італії, але ми поки не знаємо, яку ціну ставити, все залежить від валютного курсу», – розповідають продавці. Хоч, в основному, ціни у валюті переводяться згідно з банківським курсом на момент покупки товару – обмінники працюють на кожному кроці.

Засмучені покупці

Покупців, насправді, в торговому центрі зовсім мало, а деякі «бутіки» взагалі тимчасово не працюють. «Я ось приїхала купити синові в подарунок кросівки, хотіла круті, але доводитися брати ті, що по «кишені» – за 500 гривень, і це з 30% -знижкою. Вони мені самій не дуже подобаються, але що робити», – розповідає одна з покупців Галина.

За словами жінки, ходила вона, блукала, наміряла пальто за 3000 грн, і нанюхалася улюблених «Шанель» – за 2000. «Рознервувався і накупила онукам трусиків – майок, на більш, ніж на 300 гривень, і їду додому. От раніше я постійно тут купувала усе і могла собі дозволити і взуття, і верхній одяг, але зараз ціни просто «кусаються». Треба зменшувати запити. Часи важкі», – говорить покупниця».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів