У Львові працюють понад 15000 ІТ-спеціалістів, – ЛМР

15:54 23 грудня 2015 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

У міськраді запевняють, що середньомісячний дохід львівського ІТ-спеціаліста становить 1500 доларів (мінімальний дохід – 150 доларів, а максимальний – 4500).

«Львівський ІТ Кластер і соціологічна агенця «Фама» реалізували масштабне та унікальне дослідження ІТ-ринку Львова – «Lviv IT Research», – повідомили сьогодні, 23 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Однією із головних переваг дослідження є його точність та репрезентативність. Метою такого проекту було детально проаналізувати ІТ-ринок Львова, його об’єм, географію, структуру та потенціал. У рамках дослідження опитали понад 400 ІТ-спеціалістів та зібрали інформацію про те, яким є середньостатистичний ІТ-працівник Львова, на що він заощаджує, який його дохід та інтереси.

Виконавчий директор  «Львівського кластеру ІТ та бізнес-послуг» Степан Веселовський розповів: «Ми усвідомили, що до того ніхто детально не аналізував ІТ-ринок у Львові. Нам було важливо провести таке дослідження, щоб зрозуміти, які існують ризики для галузі, який її потенціал, можливості для розвитку, та й загалом зрозуміти структуру ринку. Головним у «IT Research» є його точність, адже похибка дослідження не перевищує 5%. Тобто, кожен, хто ознайомиться із цим звітом, зможе зрозуміти, як працює львівське ІТ, покладаючись на цифри та оцінки експертів із багаторічним досвідом. Переконаний, що кожному буде цікаво почитати про те, яким є львівський ІТ-шник, хто він, які його інтереси та як він вдосконалює свої навики. «IT Research» дає можливість побачити ІТ-галузь Львова у розрізі. Саме це робить його унікальним». 

Ще однією особливістю проекту є те, що експертами виступили не лише керівники ІТ-компаній з різним бізнес-досвідом, а також професіонали з суміжних галузей. 90% директорів  ІТ-компаній  вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу, а 83,3% директорів планують інвестувати в розширення власного бізнесу. 

Згідно з результатами «IT Research», найпоширенішою моделлю бізнесу є аутсорсинг. У дослідженні можна дізнатись також про наявні та потенційні проблеми  ринку, його тенденції та динаміку, яка в цілому є позитивною. 

В «IT Research» склали й повний соціологічний портрет львівського ІТ- спеціаліста. На сьогодні у Львові живе та працює понад 15000 ІТ-спеціалістів, що становить 15% усіх ІТ-спеціалістів України. Із них чоловіки становлять – 77%, а  жінки, відповідно, – 23%. 

«IT Research» охоплює цікаву інформацію про те, на що заощаджують львівські ІТ-шники, як проводять вільний час, як харчуються, як навчаються, і навіть про те, яким домашнім улюбленцям надають перевагу. Наприклад, середньомісячний дохід львівського ІТ-спеціаліста становить 1500 доларів (мінімальний дохід – 150 доларів, а максимальний – 4500). Середній вік – 26 років. Також цікавим є той факт, що майже кожен третій ІТ-працівник  ніколи не був за кордоном. 

«IT Research» слугує потужним та аналітичним джерелом інформації про львівську ІТ-індустрію. Ознайомившись із ним, кожен зможе дізнатись про ІТ-ринок, тенденції, які існують на ньому, його географію, характеристику у цифрах та графіках. Прочитати повний звіт можна на сайті Львівського ІТ Кластеру за лінком: http://itcluster.lviv.ua/projects/it-research».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів