У Львові продають МАФи за ціною квартир

17:40 30 січня 2024 р.

Фото до новини

У мережі почастішали випадки продажів МАФів. Малі архітектурні форми подекуди продають за ціною житла.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Юристи департаменту містобудування застерігають мешканців від купівлі тимчасових споруд.

За даними департаменту містобудування, у Львові знову активізувалися так звані «продавці» МАФів. На одній із платформ для продажу товарів працівники відділу правового забезпечення департаменту містобудування зафіксували кілька таких оголошень. Ціни на тимчасові споруди подекуди сягають вартості цілої квартири.

«Продають павільйони на вулицях Тарнавського, 33, Сихівській, 12 та Личаківській, 44. Вартість найдешевшого - 6500 у. о. Гроші чималі, а надто зважаючи, що споруда за адресою вул. Личаківська, 44 є цілком незаконною. Цей МАФ не входить до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд та не має паспорта прив’язки. А отже, є самовільним і підлягає демонтажу», – застерігають у відділі правового забезпечення департаменту містобудування.

Нагадаємо, у Львові діяльність тимчасових споруд регулює ухвала «Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова». Відповідно до неї, павільйони, які не внесено у комплексу схему і не мають відповідних дозвільних документів, підлягають демонтажу.

Втім, не лише тому небезпечно купувати через інтернет тимчасові споруди. Юристи департаменту містобудування наголошують, часто в інтернеті продають МАФи, які є в Комплексній схемі, але продавці маніпулюють тим, що видають тимчасові споруди за нерухомість. Проте це не так.

«Юридично вам продають будівельні матеріали, які тимчасово розташовані на комунальній землі. Чи потрібні вам будматеріали за ціною квартири у 55 000 у. о.?

Придбання квартири – це інвестиція у нерухомість. А купівля споруди, що тимчасово стоїть на міській землі – невиправданий ризик. Незнання закону не звільняє від відповідальності. Будьте уважні та пам'ятайте, що йдеться насамперед про тимчасові споруди», – наголошують в департаменті містобудування.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів