У Львові передусім працевлаштовують тимчасових переселенців зі сходу України

17:35 27 червня 2014 р.


Фото: mon.gov.ua

Як з’ясувала журналіст «Газети по-українськи», їм пропонують кращі вакансії, аніж місцевим безробітним.

Журналіст київської «Газети по-українськи» Ольга Швед розповідає в сьогоднішній публікації «Біженцям пропонують кращі вакансії»:

«На біржі праці переді мною сидів чоловік зі Слов'янська. Йому пропонували тільки найкращі вакансії – консультант у банк, охоронець на фабрику. Зарплата 2–3 тисячі. Але він носом крутив. Розказував, як у нас мало платять, – говорить львів'янин – 29-річний Іван Коротун. Два місяці тому він втратив роботу. Працював у магазині буд¬матеріалів.

Зайшов я до інспектора після нього. А мені пропонують вакансію на львівській залізниці підмайстром, майстром у трамвайне депо. Відмовився».

У березні-червні Львівщина прийняла понад 2,5 тис. переселенців із Криму й Донбасу.

«Мені по секрету працівниця біржі праці сказала, що їм треба в першу чергу біженців працевлаштувати, а потім своїх, – говорить Коротун. – Мовляв, нашій владі треба відзвітувати, як Львівщина допомагає переселенцям. Вирішив шукати роботу через знайомих».

46 100 жителів Донбасу і Криму переїхали в інші регіони України, за даними ООН. Називають такі причини переселення: погрози, бояться переслідувань, загальна небезпечна ситуація, переслідування через етнічне походження, релігійні переконання, професійну діяльність. Загалом виїхали 11 500 кримчан і 34 600 донбасців.

50  000 вакансій підготували для біженців. Серед професій – слюсарі, токарі, електрогазозварювальники, водії.

Окрім того, ринок праці потребує бухгалтерів, економістів, лікарів, інженерів, ІТ-спеціалістів. Найбільше можливостей влаштуватися на роботу в Києві та області, на Дніпропетровщині й Харківщині.

У Києві на бульв. Шевченка, 27 відкрився відділ з роботи з біженцями. Там можна відновити документи. Консультують юристи громадської організації «Мережа правових приймалень Криму».

Для відновлення паспорта потрібно надати будь-який документ, що посвідчує особу, три фото та написати заяву. Також сплатити 34 грн держмита.

Також центри з відновлення документів працюють у Львові, Житомирі, Івано-Франківську, Рівному й Тернополі».

dailylviv.com

До теми

20:02 21 вересня 2020 р.

На Львівщині розпочали реконструкцію третього за обсягами газосховища в Україні

На Дашавському підземному сховищі газу розпочато роботи з реконструкції установки осушення газу з автоматизацією технологічного процесу на виробництві. Запланована вартість реконструкції – 216,6 млн грн (з ПДВ). Роботи планують закінчити у IV кварталі 2021 року.

Рубрика: Економіка

22:27 20 вересня 2020 р.

Львівська залізниця через епідситуацію знову змінила графік руху поїздів

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зважаючи на епідемічну ситуацію в окремих містах та районах Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської областей, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу