У Львові передусім працевлаштовують тимчасових переселенців зі сходу України

17:35 27 червня 2014 р.


Фото: mon.gov.ua

Як з’ясувала журналіст «Газети по-українськи», їм пропонують кращі вакансії, аніж місцевим безробітним.

Журналіст київської «Газети по-українськи» Ольга Швед розповідає в сьогоднішній публікації «Біженцям пропонують кращі вакансії»:

«На біржі праці переді мною сидів чоловік зі Слов'янська. Йому пропонували тільки найкращі вакансії – консультант у банк, охоронець на фабрику. Зарплата 2–3 тисячі. Але він носом крутив. Розказував, як у нас мало платять, – говорить львів'янин – 29-річний Іван Коротун. Два місяці тому він втратив роботу. Працював у магазині буд¬матеріалів.

Зайшов я до інспектора після нього. А мені пропонують вакансію на львівській залізниці підмайстром, майстром у трамвайне депо. Відмовився».

У березні-червні Львівщина прийняла понад 2,5 тис. переселенців із Криму й Донбасу.

«Мені по секрету працівниця біржі праці сказала, що їм треба в першу чергу біженців працевлаштувати, а потім своїх, – говорить Коротун. – Мовляв, нашій владі треба відзвітувати, як Львівщина допомагає переселенцям. Вирішив шукати роботу через знайомих».

46 100 жителів Донбасу і Криму переїхали в інші регіони України, за даними ООН. Називають такі причини переселення: погрози, бояться переслідувань, загальна небезпечна ситуація, переслідування через етнічне походження, релігійні переконання, професійну діяльність. Загалом виїхали 11 500 кримчан і 34 600 донбасців.

50  000 вакансій підготували для біженців. Серед професій – слюсарі, токарі, електрогазозварювальники, водії.

Окрім того, ринок праці потребує бухгалтерів, економістів, лікарів, інженерів, ІТ-спеціалістів. Найбільше можливостей влаштуватися на роботу в Києві та області, на Дніпропетровщині й Харківщині.

У Києві на бульв. Шевченка, 27 відкрився відділ з роботи з біженцями. Там можна відновити документи. Консультують юристи громадської організації «Мережа правових приймалень Криму».

Для відновлення паспорта потрібно надати будь-який документ, що посвідчує особу, три фото та написати заяву. Також сплатити 34 грн держмита.

Також центри з відновлення документів працюють у Львові, Житомирі, Івано-Франківську, Рівному й Тернополі».

dailylviv.com

До теми

16:24 27 липня 2021 р.

Поліція Львівщини відмовилася купувати бронеавтомобіль за 3,26 млн грн. Названо причину

Головне управління Національної поліції у Львівській області розірвало договір із ТОВ «Реформ» на закупівлю автомобіля для оперативного реагування. Львівське управління поліції замовило бронеавтомобіль за 3,2 млн грн у тендерних махінаторів

Рубрика: Економіка

16:15 27 липня 2021 р.

Флагшток - 2.1 млн грн, куди ще пішли державні гроші

На Львівщині з початку року на Програму капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення.скерували кошти в сумі 67,6 млн грн, з яких цього тижня перерахували 19,2 млн гривень.

Рубрика: Економіка

15:55 27 липня 2021 р.

Нова сервісна зона перед міжнародним ПП Шегині: громада надала ділянку

Сьогодні, 27 липня, відбулася виїзна зустріч директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Романа Шепеляка із представниками Західноукраїнського офісу ЄБА та Шегинівської громади щодо організації діяльності з інфраструктурного облаштування сервісної зони перед міжнародним пунктом пропуску для автомобільного сполучення «Шегині».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу