У Львові об’єми житлового будівництва збільшилися на 36% (відео)

15:11 26 червня 2015 р.

За цей рік, якщо порівнювати з минулим, у Львові спостерігається скорочення об’ємів будівництва у нежитловому будівництві і в будівництві мереж. Водночас об’єми житлового будівництва збільшилися на 36%.

Про це сьогодні, 26 червня, під час прес-конференція на тему:
"Компанія "NK": підсумки річної діяльності на будівельному ринку Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив віце-президент асоціації «Будівельні підприємства Львівщини» Володимир Креховецький.

За його словами, ріст житлового будівництва у Львові пояснюється потребою. А потреба виникла через міграцію населення зі східних регіонів країни через бойові дії.

Одна із будівельних компаній, яка рік тому вийшла на ринок Львова, - компанія «NK» (Набережний квартал). За словами засновника компанії Юрія Сусляка, рік тому прихід компанії на ринок Львівщини і перше будівництво ознаменувалося громадськими протестами.
- У нас були проблеми з його реалізацією, ми тимчасово припиняли будівництво, - каже він.

А помилка будівельників полягала в тому, що почавши будівництво, вони не спитали майбутніх сусідів, чи вони хочуть мати це будівництво під вікнами.
- За що я вдячний Львову, що Львів вчить бути більш відкритим і спілкуватися з людьми. Наша проблема була не у відсутності кардинальних документів, а в тому, що ми почали роботу, але не провели нормального громадського обговорення, Це потягло за собою певні протести громадкості. І на майбутнє вже по всій Україні ми стараємося проводити цю роз’яснювальну роботу з громадськістю, - каже Юрій Сусляк.

На цей момент, за його словами, вже побудовано 9 під’їздів, з них два здано в експлуатацію, інші – в процесі замірів БТІ підготовки до здавання в експлуатацію, ведеться будівництво інших під’їздів.

Архітектор Антон Золотарьов, який відповідає за якість будинку, обіцяє, що побудовано на століття, там дуже хороша звукоізоляцію і між квартирами, і між кімнатами та виконані інші вимоги.
- Будівництво на Пулюя ускладнене підвищеною сейсмікою на території та складними інженерно-геологічними умовами, до чого додається щільна периметральна забудова та необхідність введення в експлуатацію кожної секції окремо. В результаті маємо досить складну конструктивну схему будівель, яка складається з несучої цегляної кладки, стандартних плит перекриття та посилюється поясами жорсткості та ув’язками на кожному поверсі, - говорить він.

У той же час у два під’їзди потроху заселяються мешканці і вже створено ОСББ “Набережний квартал”.

До цього, як повідомив юрист компанії "NK" Валентин Лучковський, з 1 липня вступає в силу Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку,
- Хоча він і новий, але доповнює ту законодавчу базу, яка регулювала діяльність ОСББ. Він значно покращує ці норми і деталізує. Плюси цього закону в тому, що він значно розширює права співвласників і збільшує обов’язки громадян, більше деталізує – тепер обов’язки з утримання будинків повністю перекладають на громадян, і закон деталізує саме в тому, що ці обов’язки розподіляються пропорційно до площі, - пояснює юрист.
А тим часом у Львові, крім «Набережного кварталу», розпочато будівництво інших проектів –

«Затишний дім» у Винниах, «Фамілія» на Кульпарківській та котеджного містечка «Стокгольм» у Брюховичах.
- За цей час набуто досвіду роботи на львівському ринку, сформовано коло клієнтів. В роботі є ще 5 ділянок, де буде будівництво. Загалом в Україні компанія будує понад 50 об’єктів у всіх областях. До закінчення року ми вийдемо на ринок Казахстану, Польщі та ОАЕ, - каже засновник компанії "NK" Юрій Сусляк.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:06 12 травня 2021 р.

Президент підписав закони про пільгове розмитнення євроблях

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ.Також Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-ІХ.

Рубрика: Економіка

16:25 12 травня 2021 р.

Платіжка за комунальні послуги виросла на 46%

Нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в березні 2021 року склали 22,9 млрд грн. Це на 46% більше, ніж у березні минулого року (15,7 млрд грн).

Рубрика: Економіка

13:58 12 травня 2021 р.

Шахтарям Львівщини перерахували 197 млн грн боргу із заробітної плати

Сьогодні, 12 травня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти з державного бюджету в сумі 197 млн грн для погашення заборгованості із виплати заробітної плати шахтарям.

Рубрика: Економіка

12:45 12 травня 2021 р.

На Львівщині продають водонапірну вежу і ще майже 20 будівель

В межах малої приватизації у Львівській області готуються аукціони з продажу 19 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий Нові пропозиції з’являються щотижня.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу