У Львові – нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів

15:32 21 червня 2019 р.

  • 0
  • 1134


Фото: city-adm.lviv.ua

Виконавчий комітет ухвалив у п’ятницю, 21 червня,рішення «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у мЛьвові на 2019-2023 роки».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Затверджені норми вступають в дію з 1 липня 2019 року й будуть використовуватися для розрахунку тарифів на послуги з вивезення побутових відходів».

Заступник міського голови Львова з питань безпеки Сергій Бабак зазначив: «Маємо законодавчу базу, яка регулює визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів – це наказ міністерства з питань житлово-комунального господарства України №259від 30 липня 2010 року. У цьому наказі зазначено, що норми накопичення ТПВ переглядаються кожні п’ять років, що це компетенція органу місцевого самоврядування, та чітко прописано як проводити заміри і визначати ці норми. Отож цієї методи дотримано».

Сергій Бабак також розповів: «Найперше – у Львові діючі норми були затвердженні у 2014 році. Ми розпочали цю роботу у вересні 2018 року. Участь у цьому взяли усі дотичні до цього структури – органи місцевого самоврядування, департамент з питань поводження з відходами, районні адміністрації та перевізники ТПВ. Були проведені усі заміри для визначення скільки реально люди продукують сміття. Впродовж кількох днів ми спільно виїжджали на маршрут перевізників, зважували скільки сміття було вивезено. І відповідно до цих замірів були розроблені нові норми. У наказі і нормативних документах вказано мінімальну норму, яка може бути, тобто нижче якої неможна опускатися».

Заступник міського голови Львова з питань безпеки також зазначив: «Законом про ЖКГ передбачено перехід від прив’язки до квадратного метра до кількості зареєстрованих у помешканні, коли проводитимуться нарахування за вивіз ТПВ. Що це означає? Якщо колись у квартирі площею 75 квадратних метрів жили дві людини, то зараз вони будуть платили менше, ніж чотири особи, які проживають у квартирі площею 45 квадратного метра. Адже сміття продукують не метри квадратні, а люди, і в законодавчій базі це відзначено».

Сергій Бабак також повідомив: «Отож, прийнятим рішенням ми привели нашу діяльність відповідно до чинного законодавства. Перед тим було проведено публічне обговорення нових норм, врахували пропозиції громадських організацій, було розміщено на сайті і надруковано в газетах повідомлення про проект рішення щодо затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Львові на 2019-2023 роки. Надіслали ці норми також в ЛОДА і отримали відповідь, що вони не заперечують їх затвердженню»

«У результаті проведених розрахунків, після затвердження, нові норми становитимуть, до прикладу, 1.99 квадратного метра в рік для багатоквартирних будинків (діючі 1.44) і 2,0 для будинків приватного сектору (діючі 1,53). На виконання вимог закону України про житлово-комунальне господарство, розрахунок оплати за вивезення відходів буде проводитися не в залежності від квадратного метра квартири, а від кількості зареєстрованих осіб в квартирі», – пояснили у департаменті з питань поводження з відходами.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:15 23 липня 2019 р.

У Львівській міськраді порушили вимоги закону

Депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич з’ясував, що чиновники ЛМР порушили вимоги статті 19 закону України «Про міський електричний транспорт», яка передбачає погодження призначення керівників підприємств міського електричного транспорту в міністерстві інфраструктури України.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 585

16:00 23 липня 2019 р.

Ціна на газ для населення зменшиться на 5,5%

Кінцева ціна на газ для населення у серпні зменшиться щонайменше на 5,5% у порівнянні із липнем, відтак, становитиме не більше 4640 гривень без ПДВ за тисячу кубометрів.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 432

11:06 23 липня 2019 р.

Зміни в законодавстві щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж

Сьогодні, 23 липня, об 11.30 у Львівському прес-клубі – круглий стіл на тему «Зміни в законодавстві щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 384

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення мозаїки Володимира Патика у Львові

Рубрика: Політика

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Любомир Зубач ("Самопоміч")-Юрій Сиротюк ("Свобода")

Рубрика: Політика

Форум ГО Львівщини за ЄС

Рубрика: Політика

Всі відео розділу