У Львові – нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів

15:32 21 червня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Виконавчий комітет ухвалив у п’ятницю, 21 червня,рішення «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у мЛьвові на 2019-2023 роки».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Затверджені норми вступають в дію з 1 липня 2019 року й будуть використовуватися для розрахунку тарифів на послуги з вивезення побутових відходів».

Заступник міського голови Львова з питань безпеки Сергій Бабак зазначив: «Маємо законодавчу базу, яка регулює визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів – це наказ міністерства з питань житлово-комунального господарства України №259від 30 липня 2010 року. У цьому наказі зазначено, що норми накопичення ТПВ переглядаються кожні п’ять років, що це компетенція органу місцевого самоврядування, та чітко прописано як проводити заміри і визначати ці норми. Отож цієї методи дотримано».

Сергій Бабак також розповів: «Найперше – у Львові діючі норми були затвердженні у 2014 році. Ми розпочали цю роботу у вересні 2018 року. Участь у цьому взяли усі дотичні до цього структури – органи місцевого самоврядування, департамент з питань поводження з відходами, районні адміністрації та перевізники ТПВ. Були проведені усі заміри для визначення скільки реально люди продукують сміття. Впродовж кількох днів ми спільно виїжджали на маршрут перевізників, зважували скільки сміття було вивезено. І відповідно до цих замірів були розроблені нові норми. У наказі і нормативних документах вказано мінімальну норму, яка може бути, тобто нижче якої неможна опускатися».

Заступник міського голови Львова з питань безпеки також зазначив: «Законом про ЖКГ передбачено перехід від прив’язки до квадратного метра до кількості зареєстрованих у помешканні, коли проводитимуться нарахування за вивіз ТПВ. Що це означає? Якщо колись у квартирі площею 75 квадратних метрів жили дві людини, то зараз вони будуть платили менше, ніж чотири особи, які проживають у квартирі площею 45 квадратного метра. Адже сміття продукують не метри квадратні, а люди, і в законодавчій базі це відзначено».

Сергій Бабак також повідомив: «Отож, прийнятим рішенням ми привели нашу діяльність відповідно до чинного законодавства. Перед тим було проведено публічне обговорення нових норм, врахували пропозиції громадських організацій, було розміщено на сайті і надруковано в газетах повідомлення про проект рішення щодо затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Львові на 2019-2023 роки. Надіслали ці норми також в ЛОДА і отримали відповідь, що вони не заперечують їх затвердженню»

«У результаті проведених розрахунків, після затвердження, нові норми становитимуть, до прикладу, 1.99 квадратного метра в рік для багатоквартирних будинків (діючі 1.44) і 2,0 для будинків приватного сектору (діючі 1,53). На виконання вимог закону України про житлово-комунальне господарство, розрахунок оплати за вивезення відходів буде проводитися не в залежності від квадратного метра квартири, а від кількості зареєстрованих осіб в квартирі», – пояснили у департаменті з питань поводження з відходами.

dailylviv.com

До теми

18:06 9 серпня 2022 р.

В'їзд - 8 євро: на кожному прикордонному ПП у Львівській області зводять майданчики для відстою автомобілів

Електронна черга на пункті пропуску «Краківець» може запрацювати до кінця року. Крім того, на кожному пункті пропуску на території Львівщини зведуть тимчасові майданчики для відстою автомобілів.

Рубрика: Економіка

12:00 9 серпня 2022 р.

Кожен десятий працівник може мати трудовий договір з нефіксованим робочим часом

Президент підписав закон, яким запроваджено трудовий договір з нефіксованим робочим часом, згідно з яким роботодавець має заплатити щонайменше за 32 години робочого часу.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу