У Львові – нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів | Новини Львова

У Львові – нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів

15:32 21 червня 2019 р.

  • 0


Фото: city-adm.lviv.ua

Виконавчий комітет ухвалив у п’ятницю, 21 червня,рішення «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у мЛьвові на 2019-2023 роки».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Затверджені норми вступають в дію з 1 липня 2019 року й будуть використовуватися для розрахунку тарифів на послуги з вивезення побутових відходів».

Заступник міського голови Львова з питань безпеки Сергій Бабак зазначив: «Маємо законодавчу базу, яка регулює визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів – це наказ міністерства з питань житлово-комунального господарства України №259від 30 липня 2010 року. У цьому наказі зазначено, що норми накопичення ТПВ переглядаються кожні п’ять років, що це компетенція органу місцевого самоврядування, та чітко прописано як проводити заміри і визначати ці норми. Отож цієї методи дотримано».

Сергій Бабак також розповів: «Найперше – у Львові діючі норми були затвердженні у 2014 році. Ми розпочали цю роботу у вересні 2018 року. Участь у цьому взяли усі дотичні до цього структури – органи місцевого самоврядування, департамент з питань поводження з відходами, районні адміністрації та перевізники ТПВ. Були проведені усі заміри для визначення скільки реально люди продукують сміття. Впродовж кількох днів ми спільно виїжджали на маршрут перевізників, зважували скільки сміття було вивезено. І відповідно до цих замірів були розроблені нові норми. У наказі і нормативних документах вказано мінімальну норму, яка може бути, тобто нижче якої неможна опускатися».

Заступник міського голови Львова з питань безпеки також зазначив: «Законом про ЖКГ передбачено перехід від прив’язки до квадратного метра до кількості зареєстрованих у помешканні, коли проводитимуться нарахування за вивіз ТПВ. Що це означає? Якщо колись у квартирі площею 75 квадратних метрів жили дві людини, то зараз вони будуть платили менше, ніж чотири особи, які проживають у квартирі площею 45 квадратного метра. Адже сміття продукують не метри квадратні, а люди, і в законодавчій базі це відзначено».

Сергій Бабак також повідомив: «Отож, прийнятим рішенням ми привели нашу діяльність відповідно до чинного законодавства. Перед тим було проведено публічне обговорення нових норм, врахували пропозиції громадських організацій, було розміщено на сайті і надруковано в газетах повідомлення про проект рішення щодо затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Львові на 2019-2023 роки. Надіслали ці норми також в ЛОДА і отримали відповідь, що вони не заперечують їх затвердженню»

«У результаті проведених розрахунків, після затвердження, нові норми становитимуть, до прикладу, 1.99 квадратного метра в рік для багатоквартирних будинків (діючі 1.44) і 2,0 для будинків приватного сектору (діючі 1,53). На виконання вимог закону України про житлово-комунальне господарство, розрахунок оплати за вивезення відходів буде проводитися не в залежності від квадратного метра квартири, а від кількості зареєстрованих осіб в квартирі», – пояснили у департаменті з питань поводження з відходами.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:56 10 серпня 2020 р.

Новий опалювальний сезон на Новороздільській та Новояворській ТЕЦ знову під загрозою

Сьогодні відбулася нарада з врегулюванням проблемних питань Новороздільської та Новояворської ТЕЦ для уникнення зриву опалювального періоду та недопущення надзвичайної ситуації у містах Новояворівськ та Новий Розділ.

Рубрика: Економіка

18:50 10 серпня 2020 р.

Влада Львівщини розпродує в оренду ставки з землею за межами населених пунктів

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації оголошує земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами, які відбудуться 10 вересня 2020 року об 11:00 год за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Рубрика: Економіка

11:03 10 серпня 2020 р.

У трьох районах Львівщині продадуть в оренду майже 50 га землі

У четвер, 20 серпня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності (за межами населеного пункту).

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу