У Львові науковці ворожать на кавовій гущі

15:42 15 березня 2021 р.

Фото до новини

У Львові шукають альтернативу піскосуміші. Так у лютому цього року у рамках пілотного проекту у парку «700-річчя Львова» вперше використали кавову гущу для боротьби із ожеледицею. Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак.

Сьогодні у мерії відбулася робоча зустріч з науковцями ЛНУ ім І. Франка: деканом і завідувачем кафедри хімічного факультету, щодо безпечності та умов зберігання кавової гущі.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Про цю ідею я прочитала у соціальних мережах. У Facebook одна громадська організація Києва написала, що в країнах Скандинавії та Європи таким чином борються із ожеледицею у парках. Я подумала: чому б так не зробити у нас, адже Львів вважається кавовою столицею України. Львів'яни люблять пити каву, є велика мережа кав’ярень, тому виникла ідея спробувати цей метод у нашому місті», — розповіла Ірина Оршак.

Вона зазначила, що кавова гуща після використання має абразивні властивості і не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання. Однак важливо почути думку науковців, чи безпечно постійно використовувати гущу, і як краще її зберігати.

«Дуже добре, що ви шукаєте альтернативу піскосуміші. Нічого шкідливого у використанні кавової гущі немає. Це органіка. Безперечно, щоб вона краще зберігалася, кавову гущу слід спресовувати, і знайти відповідне приміщення для зберігання. Та виникає питання, як після спресування гуща буде розсипатися. Цей момент треба дослідити», — зауважили науковці.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини