У Львові на мітинг проти комунальних тарифів скликали в тому числі за гроші й нетверезих (відео)

21:25 24 червня 2015 р.

  • 0


Фото: скріншот на «Радіо Свобода» з повідомлення одній зі соціальних мереж

Протест щодо непрозорої політики з тарифами скликали представники «Комітету захисту громадян», громадської організації «Народний фронт», УНСО та інших організацій. Але масовість створили завдяки нетверезим людям і агресивній молоді.

У Львові представники громадських і політичних організацій намагаються використати невдоволення населення тарифами на комунальні послуги. Вони скликали близько 500 людей на протест під приміщення міської ради та обласної адміністрації. Проте, серед мітингарів було чимало п’яних та агресивних людей.

Переважна більшість львів’ян і мешканців області нарікають на нові тарифи на житлово-комунальні послуги. Але обурюються, радше, поміж собою.

Протест щодо непрозорої політики з тарифами скликали представники «Комітету захисту громадян», громадської організації «Народний фронт», УНСО та інших організацій. Але масовість створили завдяки нетверезим людям і агресивній молоді. Неподалік натовпу жінка агітувала львів’ян брати участь в протесті і складала список.

– А що ви записуєте на листок?

– Так своє. На автобус збираємось.

– Ми проти тарифів.

– Що вам пообіцяли?

– Мені поки що ще нічого не пообіцяли.

Олег Куба з громадської організації «Народний фронт» пояснював:

– Ніхто гроші не дає. То не наші люди. В інтернеті хтось запустив інформацію, що ми платитимемо 100 гривень, це ще потрібно з’ясувати. 

На запитання «Скільки пообіцяли за участь в акції?» люди втікали від камери і мікрофону, висловлювались брутально, взагалі не могли конкретно пояснити, чому прийшли на протест. А в переддень мітингу в соціальних мережах закликали взяти участь в акції, бо за неї буде грошова винагорода.

Представники громадських організацій заперечили, що це вони поширили таке повідомлення, і відмежувались від асоціальних осіб. Віталій Баб’як з «Львівського комітету захисту прав громадян» пояснив, що до них в організацію звертається зі скаргами щодо тарифів багато львів’ян, а тому й ініціювали пікет, а також запевнив:

 «Ми вимагаємо тільки прозорих підрахунків наших комунальних послуг, хочемо, щоб влада ці прозорі підрахунки надала, щоб сформувала ціни і ознайомила з ними людей. За нашими підрахунками, тарифи завищені утричі».

Натомість у мітингу взяла участь частина людей, яка не розуміла, чому серед них стільки п’яних чоловіків. Адже чимало літніх львів’ян прийшли, почувши, що акція організована проти непрозорих тарифів, а ця проблема дуже їх хвилює.

Люди хотіли почути від влади, за якими схемами їм нараховують плату за комунпослуги, чому зволікають з наданням субсидій. Адже мешканцям приходять рахунки на оплату за газопостачання по тисячі і більше гривень, при пенсії 1500 гривень пенсіонери отримують субсидію 2 гривні на газ і вважають це просто знущанням.

Пенсіонерка Марія Головко повідомила:

 «Негаразди у квитанціях, 27 кубів газу накрутили. Нам за квітень нарахували по 7 гривень 20 копійок. У подвійному розмірі по лічильнику. Мені прийшла відписка з ПАТ «Львівгаз», що оплата ця за приготування їжі і підігрівання води, але лічильник є. Дійшли до зубожіння, немає за що ліки купити».

Інша літня жінка продовжила думку: «500 гривень за електрику, батарей немає у нас. Пенсія 1200 гривень».

А Галина Самуляк, яка прийшла до приміщення ОДА, почувши, що тут протестуватимуть проти непрозорих тарифів, розповіла: «Мені 63 роки, пенсія 1100, понад 40 років трудовий стаж. Нам підняли на електрику, газ і ще навіть зріс тариф на квартплату на 5 гривень за квадратний метр. Нічого не можу оплатити. Я вже про ліки, медичне обстеження не кажу. Субсидії ще роблять, я подала ще 30 квітня, телефоную, і мені все кажуть, що не встигають, є багато заявок. Листівку принесли від страйккому, а що використовують нас, гроші обіцяють? Люди мають свідомо робити».

Громадські активісти озвучили свої вимоги до влади: зокрема, створити комісію, яка б перерахувала ціни, встановлені урядом на житлово-комунальні послуги. На цьому частина людей, яка прийшла на протест з власної волі, розійшлась, а інша – згуртувалась у кілька груп довкола осіб, які звіряли списки. Побачивши камеру, одразу розходились, ховаючи листок зі списком і торбинки.

З 1 квітня в Україні на 55-57% зросли тарифи на централізоване постачання гарячої води, на понад 70% – на опалення, ціна на газ для населення піднялась у шість разів. Майже на 20% збільшилась ціна за електропостачання. Львів’яни масово звертаються по субсидії, але не розуміють систему нарахувань. Однак справжній шок від квитанцій у населення ще попереду, коли восени розпочнеться опалювальний сезон.

Про це повідомили сьогодні, 24 червня, на «Радіо Свобода».

Як інформував «ЩЛ», у Львові вимагали відставки прем'єр-міністра.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:04 28 травня 2020 р.

У Львові сміттєзавод будуватиме одна з чотирьох компаній,- мер

Уже незабаром одна з чотирьох компаній, яка стане переможцем тендеру, почне будувати завод у Львові. А наразі відходи зі Львова вивозять та захоронюють на полігонах, з якими мають укладені угоди компанії-перевізники ТПВ.

Рубрика: Економіка

10:37 28 травня 2020 р.

1 червня в Україні вирушать перші 42 поїзди

42 поїзди будуть готові вирушити з 1 червня. Про це повідомив перший заступник міністра інфраструктури України Дмитро Абрамович сьогодні, 28 травня, під час огляду готовності залізничного вокзалу м. Києва та рухомого складу до відновлення пасажирських перевезень.

Рубрика: Економіка

23:25 27 травня 2020 р.

Суд у Львові виправдав підприємця: постановою Кабміну не можна заборонити мирний пікет

27 травня у Галицькому районному суді Львова відбулося судове слухання у справі про адмінпорушення, яке поліція інкримінувала підприємцю Владиславу Орлову за одиночний пікет 1 травня. Нагадаємо, він вимагав відновлення конституційного права на працю. Суд не побачив у діях підприємця складу адміністративного правопорушення, яке порушувало правила карантину.

Рубрика: Економіка