У Львові більше третини пасажирів оплачують проїзд безготівково

17:35 12 лютого 2024 р.

Фото до новини

Загалом, впродовж двох місяців у системі е-квитка було зареєстровано понад 16 млн поїздок.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Вже два місяці у всьому громадському транспорті Львова діє безготівкова оплата проїзду. Як зазначають в ЛКП «Львівавтодор», кількість пасажирів, які сплачують проїзд ЛеоКарт чи банківськими картками, постійно зростає. Так, за підсумками попереднього тижня, 36% пасажирів оплачують за проїзд безготівково. У середньому щотижня орієнтовно 40% пасажирів реєструють проїзд у громадському транспорті пільговими та учнівськими ЛеоКарт. Близько 24% людей оплачують поїздки готівкою. Загалом, впродовж двох місяців у системі е-квитка було зареєстровано понад 16 млн поїздок.

«За підсумками перших двох місяців, динаміка щодо переходу на безготівкову оплату проїзду залишається позитивною. Такий спосіб оплати обирає все більше пасажирів. Нагадаємо, в перший тиждень  в громадському транспорті безготівково оплачувало лише 16% пасажирів, а паперовий квиток у водія купувало майже 44% людей», - зауважили у ЛКП «Львівавтодор».

У комунальному підприємстві додали, що за цей час контролери здійснили перевірку реєстрації поїздок понад 497 тис. пасажирів. Через відсутність оплати чи валідації проїзду працівники служби контролю виписали близько 3 тис. штрафів. Ще 60 постанов за незареєстрований проїзд винесли представники поліції. До слова, кошти, сплачені за штрафний квиток (300 грн), надходять перевізникам. А кошти від сплати штрафу, накладеного поліцією (400 грн), надходять до державного бюджету.

Нагадаємо, з 26 січня у громадському транспорті також працюють «таємні пасажири». Це працівники відділу контролю ЛКП «Львівавтодор», які одягнені в цивільний одяг. «Головним їхнім завданням є документування порушень з боку водіїв та пасажирів. Наразі зафіксовано понад 100 порушень, здійснених водіями. Всю  зібрану інформацію передаємо для реагування перевізникам та в департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури”, – зазначив директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк.

Додамо, зараз триває робота над рештою функціоналу, який передбачає система е-квитка. Йдеться про перехід на оплату транспортної роботи перевізникам, запуск проїзних абонементів, пересадок та  мобільного додатку.

Нагадаємо, у Львові безготівкова оплата на всіх міських маршрутах запрацювала з 11 грудня минулого року. Більшість пасажирів, які оплачують безготівково, користуються загальною ЛеоКарт. Адже тоді поїздка є найдешевшою та коштує 13 грн. Станом на сьогодні мешканці придбали понад 92 тис. загальних карток ЛеоКарт.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів