У Львівській міськраді запевнили, що проїзд в маршрутних автобусах не подорожчає
15:52 22 вересня 2017 р.
Заступник міського голови Львова Сергій Бабак заявив: «Ми не розглядаємо варіанту збільшення вартості проїзду – потрібно обмежити кількість пільговиків».
У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 22 вересня: «Як розповів заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, місто не має наміру збільшувати вартість проїзду в міському автомобільному транспорті, бо це не вирішить проблему в довгостроковій перспективі. Адже сьогодні є надзвичайно велика кількість категорій пільговиків, які користуються безкоштовним проїздом, а ті, хто не належать до пільгових категорій, часто не оплачують за проїзд. Тому ситуацію потрібно вирішувати системно і комплексно – люди мають звикнути до того, що за послуги потрібно платити. Бо якщо ті, хто зараз не платять, почнуть платити половину вартості проїзду, то це, за словами управлінця, дозволить стабілізувати ситуацію вже у найближчих півроку-рік».
У міськраді також дослівно цитують сказане заступником міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергієм Бабаком, який зазначив: «Вже відкориговано вартість проїзду в електричному транспорті до трьох гривень, хоча економічно обґрунтована ціна вважається 3,70 гривні. Відповідно, електротранспорт працює собі в збиток. Також на наступному виконкомі ми плануємо затвердити вартість проїзного квитка. Це питання вже опрацьовано, і перевагою квитка є те, що його можна тепер купити в будь-який день місяця на 30 днів».
Чиновник також повідомив: «Щодо автомобільного транспорту, то попередні розрахунки показують, що вартість проїзду по перевізниках становить від 6,20 гривні до 6,80 гривні. Ми перевіряємо ці розрахунки, звичайно, такої ціни не буде, бо такого варіанту ми навіть не розглядаємо. Інший шлях вирішення проблеми, який ми розглядаємо – це зменшення пільговиків. На сьогодні кількість пільгових категорій становить 50-60%. Це неймовірна кількість. Будь-яке місто України не може витримати таку кількість пільговиків, і треба це розуміти».
Сергієй Бабак також зазначив: «Державна політика залишається незрозумілою, адже держава перекладає відшкодування пільгових умов на місцеве самоврядування. Я вважаю, що держава має відшкодовувати ці кошти. Місто має давати дотації, кошти на оплату проїзду тим категоріям, які мають заслугу перед містом – тобто обмеженій кількості громадян».
Заступником міського голови Львова також зауважив: «Немає пільгового проїзду практично у всіх країнах світу: якщо людина має заслуги перед країною, то держава відшкодовує їй кошти, а людина сама вирішує, як ними розпорядитись. У всьому світі все давно продумано. Тому мій підхід – це прийняття правила, що пільговики оплачують половину вартості проїзду, як це зробила облрада, або обмеження часу проїзду пільговиків, щоб в час пік вони не їздили – це питання ми вже обговорювали в міській раді і це було використано, але громадська організація протестувала проти цього введення. Тому ми зараз шукаємо різні шляхи, щоб не перекласти це на плечі львів’ян, на тих хто платить, а щоб це було якось рівномірно».
Чиновник також повідомив: «У нас зараз 24 категорії пільговиків. Я на кожній нараді керівникам автотранспортним підприємств, підпорядкованих місту, просто наполягаю збільшити кількість контролерів, бо з тих, хто має платити, мінімум 30% не оплачують за проїзд. Люди мають звикнути до того, що за послуги треба платити. Якщо ті, хто зараз не платять, почнуть платити хоч 50%, це дозволить стабілізувати ситуацію у найближчих півроку-рік».
Про це поінформували сьогодні, 22 вересня, в прес-службі Львівської міськради.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook