У Львівській міськраді переглядають розрахунки перевізників

17:50 26 вересня 2017 р.

Фото до новини


Фото: loda.gov.ua

Заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак запевнив: «Коли побачимо реальну собівартість, тоді можна щось говорити».

У прес-службі Львівської міськради поінформували сьогодні, 26 вересня: «Як повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, перевізники подали свої розрахунки ціни за проїзд в громадському транспорті. Нові розрахунки зараз переглядають. Однак, як наголошує посадовець, важливим і першочерговим залишається питання безкоштовного проїзду пільговиків. Станом на сьогодні у Львові 24 пільгові категорії, що становить 50-60% від загальної кількості пасажирів».

У прес-службі міськради також дослівно цитують сказане Сергієм Бабаком, який зазначив: «Ми зараз перевіряємо розрахунки, які подали перевізники. Коли побачимо реальну собівартість, тоді можна щось говорити. За розрахунками перевізників собівартість проїзду на одну людину становить 6,80 гривень. Звичайно, що про підняття ціни на такий рівень не може бути мови. Розуміємо, що все здорожчало, і витрати на перевезення зросли. Тому маємо знайти компроміси. Зокрема, перевізники звертають увагу на велику кількість пільговиків, які є в місті Львові. Станом на сьогодні у Львові 24 категорії пільговиків. За різними даними 50-60% пасажирів – це пільговики. Основна частина з них – це пенсіонери».

Чиновник також розповів: «Насправді, ніде в світ немає такої політики як в Україні щодо пільговиків – ніде немає безкоштовного проїзду. Якщо у людини є якість заслуги перед державою, то держава має цій людині доплатити гроші, а вона оплачувати проїзд у транспорті. Тому без державної політики на місцевому рівні це вирішити важко, бо є законодавчі обмеження. Ми розглядаємо різні варіанти. Розуміємо, що жодна економіка не витримає 50% пільговиків. Адже якщо 50% пільговиків, 50% умовно платить, то якщо ми піднімаємо ціну, то робимо навантаження на тих, хто платить. А якщо хтось не платить, то це треба дотувати. А звідки взяти гроші? Вони беруться з інших статей бюджету. Тому, коли хтось каже, що ми за те, щоб пільговики їздили безкоштовно, потрібно казати далі – відповідно зменшити гроші з освіти, медицини, ремонту аварійних будинків. Люди мають привчитися, бо це нормальна практика всього світу, що за все потрібно платити».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів