У квартирах львівського ОСББ вперше в Україні встановлять індивідуальні лічильники тепла

14:59 9 листопада 2016 р.

ОСББ «МЖК-1» у Львові виграло у проекті USAID грант на реконструкцію старої вертикальної системи опалення у горизонтальну, що забезпечить її поквартирне регулювання.

Це буде пілотний проект в Україні. Уже з наступного місяця для будинків, які входять в ОСББ, почнуть розробляти проектно-кошторисну документацію. А з наступного року, після закінчення опалювального періоду, розпочнуть ремонті роботи в будинках.

Про це сьогодні, під час тренінгу для ЗМІ на тему: «ЗМІ про енергоефективність: актуально, об'єктивно, мотиваційно», який відбувся у Львові, повідомив виконавчий директор Інституту місцевого розвитку, старший спеціаліст проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» з енергетичного планування, кандидат економічних наук доцент Руслан Тормосов.

- Такі проекти дуже дорогі і їхня окупність, за нашими підрахунками, з новими тарифами буде приблизно вісім років, - каже він.
ОСББ «МЖК-1» об’єднує будинки №№ 39, 41,43, 47 та 49 і було створене у 1999 році.

За словами консультанта проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» з технічних питань Вадима Литвина, теплосистема у всіх наших будинках побудована вертикально. А це не дозволяє індивідуально обліковувати тепло в кожній квартирі. 

- У більшості наших будинків, які мають однотрубну вертикальну систему опалення, встановити тепловий лічильник у квартирі практично неможливо. Потрібно або модернізувати всю систему, що коштує дорого і окуповується достатньо довго, або домовитися, що ми не будемо обманювати один одного, поставимо розподілювач і будемо за ним працювати, - зауважив він.

Вадим Литвин вважає, що переходити на індивідуальний облік теплової енергії в будинку можна буде лише після того, як мешканці зможуть між собою домовитися, що вони не будуть під’єднувати поза лічильником додаткові теплоблоки, не будуть без дозволу нарощувати секції та займатися іншими «ноу-хау», які покращать умови їхнього проживання, але погіршать сусідам.

Але, за інсайдерськими джерелами «Щоденного Львова», не всі члени ОСББ «МЖК-1» з радістю сприйняли звістку про участь у цьому пілотному проекті. Є й такі, які не бажають нічого змінювати.

dailylviv.com

До теми

22:24 23 липня 2021 р.

На дах Ратуші, світлофор і ще 37 об'єктів у Львові дадуть 21 млн грн

Сьогодні в мерії Львова відбулось позапланове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо необхідності проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт внаслідок збитків, завданих негодою, яка трапилась наприкінці червня.

Рубрика: Економіка

14:52 23 липня 2021 р.

Львівгаз планово оштрафували за вісім порушень, - НКРЕКП (відео)

У тому числі за встановлення і повірку лічильників газу для побутових споживачів. Голова НКРЕКП вважає «Львівгаз» - одним з небагатьох підприємств, в якого найбільше порушень стосовно прав споживачів

Рубрика: Економіка

13:53 23 липня 2021 р.

На Львівщині є дві найбагатші громади, а у двадцяти ОТГ немає грошей на зарплату

У десятці найбільш успішних: Славська, Львівська, Пустомитівська, Солонківська, Мурованська, Стрийська, Зимноводівська, Підберізцівська, Червоноградська, Жовтанецька територіальні громади.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу