У Держпродспоживслужбі зауважили лише «незначне зростання цін»

11:00 14 грудня 2016 р.

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомили, що «після призупинення державного цінового регулювання на окремі продукти відбулося незначне зростання цін».

Представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зазначили під час круглого столу «Скільки коштуватиме новорічний кошик для українців. Прогноз цін на продукти харчування у 2017 році», що «з початку прийняття урядом рішення про запровадження з 1 жовтня 2016 року пілотного проекту про призупинення державного регулювання цін на продукти харчування, в Україні спостерігається незначне зростання цін на соціальні групу продуктів харчування.  За словами т.в.о. заступника голови Держподспожислужби Лілії Стиренко аналіз цінової ситуації за останні два з половиною місяці свідчать про незначний ріст цін на продукти. 

Так, за даними Держстату протягом осені хліб пшеничний з борошна першого ґатунку подорожчав на 26 копійок, хліб житній – на 34 копійки. Ціна на соняшникову олію з початку осені суттєво не змінилася, цукор подорожчав на 11,2%. У листопаді ціна на рибу зменшувалася на три-п’ять гривень за кілограм, але вже до новорічних свят вона може коштувати на 5-10% дорожче.

Найбільше можуть зрости в ціні курячі яйця, які і так за осінь стали дорожчими в 1,5 раза. Лілія Стиренко зазначила: «Тут діє сезонний фактор: влітку яйця дешевші, оскільки ринок наповнюється продукцією виробництва домогосподарств, і пропозиція перевищує попит, а в осінньо-зимовий період стрімко скорочується виробництво яєць». 

Також упродовж осені в середньому на 15% зросли ціни на молоко і молочні продукти, і зниження цін на ці продукти можна очікувати уже з початку весни. Зі соціально значущих м’яса та м’ясопродуктів восени найбільше подорожчало сало (на 12,1%), ковбаси варені першого ґатунку (на 4,1%). Разом з тим, м’ясо курятини здорожчало восени менш ніж на 1 гривню, яловичина в ціні зросла на 3%, а на свинину ціни залишилися на рівні початку осені, але, ймовірно, що через підвищений попит перед святами виробники піднімуть ціни на м'ясо на 10%.

Лілія Стиренко наголосила: «Обмеження державного регулювання цін спрямоване на вирівнювання цін на продовольчі товари в цілому. У ринкових умовах на ціни впливає безліч факторів, але однаково їх розмір встановлює не держава, а ринок, а точніше попит споживачів. Далі все залежатиме тільки від ступеня конкуренції. Взаємна конкуренція не дозволить ні виробникам, ні торгівельним мережам значно підіймати ціни, там де дійсно є вибір між виробниками».

Своєю чергою, начальник управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Лариса Єфімова повідомила, що невелике подорожчання продуктів обумовлено насамперед підвищенням їх собівартості та сезонністю, а також підкреслила: «Якщо ростуть витрати виробників – буде рости і ціна. У першу чергу йдеться про енергоносії - це ціна на електроенергію. Підвищення мінімальної заробітної плати - це також прямі витрати, і це не може не відбитися на ціні». 

За словами начальника профільного управління Держпродспожислужби, з 1 січня дія пілотного проекту закінчується і Уряд, проаналізувавши отримані результати, прийме рішення щодо продовження, відміни чи удосконалення системи державного регулювання цін на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів: «У перші дні зими підведемо підсумки того, як з початку осені змінилися ціни на основні продукти харчування до нашого столу».

Про це повідомили сьогодні, 14 грудня, в на сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де також нагадали, що  22 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року №1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року №1222». Цією постановою запроваджено пілотний проект щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів з 1 жовтня 2016 року на три місяці – впродовж цього часу органи місцевої виконавчої влади не встановлюють запроваджені механізми держрегулювання цін на продовольчі товари. При цьому Держстату, облдержадміністраціям, Київміськдержадміністрації доручено забезпечити проведення моніторингу на соціально значущі товари та подати Мінекономрозвитку до 1 січня 2017 року інформацію про його результати. Своєю чергою, Мінекономрозвитку за результатами моніторингу у місячний строк зобов’язано надати уряду інформацію про результати реалізації пілотного проекту та пропозиції щодо удосконалення державного регулювання цін на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів