Ціну на газ підвищили не президент і уряд, а НКРЕКП, – Яценюк

22:48 5 квітня 2015 р.

Прем'єр-міністр наголосив сьогодні в телевізійному інтерв'ю, що «кількість тих, хто споживає до 200 кубічних метрів газу, а відтак – сплачує за газ ціну в 3600 гривень за тисячу кубометрів - це майже 80% громадян».

Зараз на єдиному казначейському рахунку є 32 мільярди гривень – найбільша сума з 2005 року. Основні статті – це фінансування армії, заробітних плат, пенсій та субсидій для громадян України - повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю програмі «ТСН. Тиждень» на телеканалі «1+1». "Ми накопичили ці гроші за рахунок зміни податкової системи, за рахунок боротьби з корупцією", - заявив Арсеній Яценюк. За його словами, рік тому, коли він обійняв посаду прем'єр-міністра України, у Державному казначействі України було лише 108 тисяч гривень.

Арсеній Яценюк також повідомив, що Уряд України 4 квітня затвердив положення, яким продовжує програму з компенсації 20% вартості придбаних котлів, які працюють на альтернативному паливі: «Ви йдете в «Ощадбанк», берете кредит, і 20% вартості котла компенсує держава».

Голова Кабміну зазначив, що запропонує розповсюдити таку практику і на кошти на утеплення житла, встановлення нових вікон та енергомодернізацію: «Компенсація з Державного бюджету буде від 30% до 40% бюджету вартості придбаних енергоматеріалів на утеплення, теплоізоляцію та тепло модернізацію».

Він нагадав, що федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель прийняла рішення надати Україні 500 мільйонів євро «дуже довготривалого кредиту, 300 мільйонів із яких піде саме на те, щоби утеплити будинки і модернізувати українські «Теплокомуненерго».

Кошти на модернізацію українських «Теплокомуненерго» також надасть уряд Республіки Польща.

Відповідаючи на запитання ведучої щодо формування тарифів на газ, Арсеній Яценюк зазначив, що їх формує «не уряд, не президент, а незалежний регулятор - Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг».

За розрахунками НКРЄ, повідомив він, реальний тариф на газ, зараз становить 9600 гривень за 1 тисячу кубічних метрів: «Це сьогодні ціна для промисловості».

При цьому, підкреслив Яценюк, тариф для населення при споживанні до 200 кубічних метрів газу на місяць, становить 3600 гривень - втричі менше, ніж реальна вартість природного газу, розрахована НКРЄ.

Він наголосив, що кількість тих, хто споживає до 200 кубічних метрів газу, а відтак – сплачує за газ ціну в 3600 гривень за тисячу кубометрів -  це майже 80% громадян.

Арсеній Яценюк також нагадав, що уряд запровадив широку програму надання субсидій для громадян і максимально спростив процедуру їх отримання. Він повідомив, що на фінансування субсидій в Державному бюджеті передбачено 24,5 мільярда гривень. А зараз субсидії отримують близько 1,2 мільйона сімей: «Очікуємо, що після підвищення тарифів ця кількість зросте до 3 мільйонів сімей. Ми розрахували таким чином, що нам вистачає грошей на субсидії навіть на 15 мільйонів громадян».

«Якщо побачимо, що не буде вистачати, - ми обов’язково знайдемо ресурс в Державному бюджеті»,- підкреслив Арсеній Яценюк.

Про це повідомив Урядовий портал.

dailylviv.com

До теми

20:23 25 травня 2022 р.

П'ять професій, які здобули переселенці на Львівщині і знайшли роботу

80 переселенців, що тимчасово проживають у Львові, пройшли безкоштовні навчальні курси із здобуття навичок з п’яти професій. Після курсів вони отримали змогу працевлаштуватись.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу