Центральна вулиця села на Львівщині освітлена плафонами на сонячних батареях

21:20 6 липня 2016 р.


Фото: golossokal.com.ua

Громада Варяжа перемогла в конкурсі мініпроектів ЄС та ООН.

Метою конкурсу мініпроектів Спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було встановлення вуличного освітлення, яку вирішили «доволі цікавим методом – монтажем сонячних батарей». За даними координатора проектів ПР ООН на Львівщині Ігоря Назара, Варязька сільська громада є серед першопрохідців в участі у проектах ІІ і ІІІ етапу.

Селяни розпочали з невеликого проекту – перекрили дах дошкільної установи та замінили вікна. Це коштувало 121751 гривень. На зекономлені гроші – 16 тисяч гривень – замінили всі вікна у дитсадку. В такий спосіб громада врятувала старовину будівлю у центрі села та дитячий садочок, який хотіли закривати.

Після успішної реалізації першого проекту громада написала новий, який привернув увагу комісії. У ньому йшлося про встановлення вуличного освітлення. Його бюджет – 680 тисяч гривень і нині він уже на завершальному етапі.

Уже встановлені 20 сонячних модулів. Вони заряджаються енергією сонця, яку по кабелю передають на п’ятикіловатний інвертор, який генерує енергію та накопичує її в батареї, котрі, у свою чергу, дають світло на плафони.

Крім того, інвертор може генерувати енергію в мережу. Її можуть надавати громадянам і підприємцям. За цю вироблену енергію обленерго за кожен кіловат платить за «зеленим тарифом» – 3,85 гривень.

Сільська рада має надлишок енергії, яку зможе продавати і заробляти на себе. Однак не все так просто: треба ще звернутися за дозволом до місцевих енергетиків на виготовлення технічної документації, щоб віддавати надлишок струму в мережу. Взимку ж сонця мало, тож модулі отримують менше сонячних променів, і виробляють менше енергії.

Координатор проектів у Львівській області Ігор Назар зауважив, що у Варяжі – неординарний проект, тож він на особливому контролі, адже спрямований на розвиток територіальної громади: сільська рада в такий спосіб може заробляти сама на себе і вироблену енергію віддавати в мережу, а по взаємозаліку «Львівобленерго» може зараховувати витрати на освітлення дитячого садочка, сільської ради, Народного дому. Це вигідно для обох сторін. До того ж кошти, закладені в бюджеті на електроенергію, можна скерувати на вирішення інших важливих проблем.

Зараз у селі вже встановлені 43 плафони (29 придбали за проектом, 14 – за зекономлені кошти під час проведення тендеру). Сонячні модулі генерують енергію сонця для освітлення центральної вулиці від в'їзду в село з обох боків до прикордонної застави – а це 3,5 кілометра. Крім того додатково буде встановлено дев’ять плафонів по бічних комунальних дорогах.

Загалом у Львівській області зараз реалізується 58 проектів – 32 у селах, решта – у містах. Серед мікропроектів в галузі інноваційних технологій є два – встановлення теплового глибинного насоса, який бере з землі енергію у місті Рава-Руська, і проект у селі Варяж.

Про повідомили в останньому номері часопису «Голос з-над Бугу».

dailylviv.com

До теми

13:24 5 березня 2021 р.

Садовий знає, коли у Львові «всі ці мешканці прийдуть сюди, будуть нас роздирати"

Виконавчий комітет Львівської міської ради 5 березня затвердив чергові містобудівні умови та обмеження ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на будівництво багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу