Топер: чим він відрізняється від звичайного матраца та які у нього переваги

18:25 24 червня 2024 р.

Фото до новини

Топер — економний варіант, коли треба підкорегувати спальне місце.

Топер — тонкий виріб, який здатний придати спальному місцю потрібний рівень жорсткості та усунути різні дефекти. Від звичайного матраца він відрізняється вистою, яка становить від 3 до 10 см. Класичний спальний елемент — окремий виріб, висота якого — не менше ніж 15 см. Ці два ортопедичних вироби відрізняються також за призначенням. Один міняє характеристики спального місця, інший — основний елемент для сну, який забезпечує потрібну підтримку хребта та робить відпочинок комфортним. Для виготовлення топерів використовують від одного до трьох матеріалів (повсть, латекс, піна з ефектом пам’яті та інші). Звичайний матрац може мати до восьми шарів та пружинні системи з залежними й незалежними блоками.

Топер — економний варіант, коли треба підкорегувати спальне місце. Ортопедичні звичайні матраци можуть мати високу ціну — все залежить від розмірів, наповнювачів та бренду.

Які наповнювачі використовуються для виготовлення топерів

Тонкі матраци не мають пружин, а їхні ортопедичні властивості залежать від наповнювачів. При виготовленні топерів використовують такі матеріали:

  1. Латекс та пінополіуретан. Вони відомі еластичністю, гіпоалергенністю та тим, що рівномірно розподіляють навантаження.
  2. Холлофайбер та струттофайбер. Матеріали добре зберігають тепло, не викликають алергію, оскільки не затримують пил та бактерії. Забезпечують комфортні відчуття під час сну.
  3. Меморикс. Сучасний наповнювач з ефектом пам’яті. Підлаштовується під контури людини та запам’ятовує їх. Гнучкий, повітропроникний, гіпоалергенний.
  4. Кокосова койра. Це природний матеріал, який виготовляють зі спресованих волокон кокоса. Добре вбирає вологу, досить-таки жорсткий, має гарні ортопедичні властивості та довго служить.

При виготовленні ортопедичних тонких матраців можуть використовуватися й інші наповнювачі.

Рівні жорсткості тонких матраців: що про них варто знати

Спальні елементи бувають різних рівнів жорсткості, тому, якщо у вас проблеми зі здоров'ям, перш ніж купити ортопедичний матрац топер, варто проконсультуватися з лікарем. М'які моделі, виготовлені з латексу чи мемориксу найкраще підходять літнім особам, людям із невеликою вагою та тим, хто спить на боці.

Холлофайбер та струттофайбер — матеріали, котрі надають виробу середню жорсткість. Вони відомі своєю універсальністю, адже підходять для більшості людей.

Кокосові вироби дуже жорсткі. На таких топерах повинні відпочивати діти, адже в цей час у них формується постава.

Переваги топерів

Тонкі матраци мають безліч переваг:

  • функціональність — крім основного призначення, можуть використовуватися як килимок для ігор чи для занять спортом;
  • гігієнічність — виготовляються з екологічно чистих матеріалів, у яких не заводяться кліщі та різні бактерії, і не накопичують вологу;
  • комфортабельність — дозволяють скорегувати рівень жорсткості звичайного матраца чи дивана;
  • невелика вага — виріб можна скрутити в рулон та перенести в потрібне місце без сторонньої допомоги;
  • широкий асортимент — виробники пропонують топери різних розмірів із різними наповнювачами;
  • довговічність — дотримуючись правил експлуатації, ви зможете користуватися топером 10 років і більше, все залежить від бренду та використаних матеріалів.

Що стосується ціни, у магазинах є вироби як економкласу, так і дорожчі моделі. Тому доступність тонких матраців також можна вважати перевагою.

Якщо ви хочете оновити спальне місце, топер — ідеальний варіант. Він додасть ліжку чи дивану комфорту, і ви надовго забудете про незручності, які були раніше.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів