У ТОП 1000 компаній за доходами 47 - з Львівщини

13:04 17 серпня 2021 р.

Фото до новини

Тисяча найбільших компаній України у 2020 році згенерували чистий дохід у понад 1 млрд гривень за рік.

Більшість таких підприємств належать до галузей, яким властивий сировинний характер і низька додана вартість. Найбільш дохідними є “старі” бізнеси, що мають більше, ніж десятирічний досвід роботи на ринку. За “ковідний рік” доходи найбільших бізнесів знизились майже на 3%. Про все це і не тільки ‒ в новому спільному дослідженні фінансового аналітика Романа Корнилюка та R&D-центру YouControl ‒ “ТОП 1000 найбільших компаній України за доходами у 2020 році”. 

Секторальна структура: де сировина, там і гроші

Перша тисяча компаній загалом генерує близько 50-55% виторгу всіх підприємств України. Вони здійснюють широкий спектр видів економічної діяльності. Найбільше представлені сектори економіки в ренкінгу: харчова промисловість (143 компанії), нафтогазовий сектор (118), електроенергетика (83) сільське господарство (77), роздрібна торгівля (66) та металургія (64).

Ці ж галузі найбільше представлені у ТОП1000 компаній за обсягом загальних чистих доходів, але дещо в іншому порядку: нафтогазовий сектор (797 млрд грн, що складає 15,9% від усіх доходів ТОП 1000), металургія (13,3%), електроенергетика (12,1%), роздрібна торгівля (10,4%), харчова промисловість (8,6%), сільське господарство (7,6%).

Регіональна структура: ненаситна столиця

Географічний розподіл ТОП 1000 компаній України є не надто рівномірним. Більше половини (50,3%) великого бізнесу за обсягом доходів концентруються у Києві. Ще 29% доходів генерують 27% великих підприємств з ТОП 1000, що розташовані в промислових центрах: Дніпропетровській, Київській, Донецькій, Одеській та Харківській областях. Наступні за кількістю компаній з ТОП 1000 та їхнім внеском у загальний дохід ‒ Львівська, Запорізька, Полтавська та Черкаська області. Найменше великих компаній зареєстровано у Луганській (6), Херсонській (5) та Чернівецькій (3) областях.

Вікова структура: “давні ФПГ” і “нові оболонки”

Віковий розподіл тисячі найбільших компаній досить рівномірний. Проте, чітко проглядаються цікаві тенденції. По-перше, «кістяк» ТОП 1000 лідерів ринку за обсягом отриманих доходів складають старі компанії, зареєстровані 15-27 років тому. По-друге, досить високі показники доходів демонструють молоді компанії віком до 5 років.  По-третє, локальні максимуми значення доходів відповідають рокам реєстрації найбільших компаній, що збігаються зі зміною політичного керівництва в країні. 

При порівнянні ТОП 1000 за підсумками минулого року із результатами ренкінгу доходів компаній за 2019 рік, аналітики YouControl зауважили, що склад першої тисячі оновився на 20%. При цьому серед 206 компаній, які покинули ренкінг першої тисячі за доходами, 15 на даний час перебувають у процесі припинення чи зазнали банкрутства. 

Динаміка загальних доходів, отриманих компаніями з ТОП 1000 за 2020 рік, виявилась помірно низхідною. Найбільші підприємства сукупно задекларували 5 трильйонів гривень, що на 2,7% менше, ніж загальні доходи ТОП 1000 у 2019 році (5,1 трлн грн). 

Серед секторів економіки, в яких зафіксоване найбільше падіння доходів, особливо вирізняється нафтогазовий сектор. Також знизилась частка доходів компаній оптової торгівлі, транспорту і вуглевидобування, машинобудування та коксохімічної промисловості. Лідерами росту за доходами стали компанії таких секторів: електроенергетика, роздрібна торгівля, будівництво і, що досить логічно, фармацевтика.

В розрізі регіонів внесок у загальний виторг ТОП 1000 також змінився: лідерам росту частки в доходах першої тисячі були підприємства Одеської області, Києва та Черкаської області. Натомість знизилась частка в доходах великих компаній Донецької, Запорізької та Волинської областей.

12 компаній на Львівщині заплатили найбільші податки на доходи фізосіб. Хто саме

Чотири підприємства заплатили найбільший податок за землю в області

10 найдохідніших громад Львівщини і 10 найбідніших: здивували Мостиська і Жовківська

Найдохідніші селища Львівщини з-поміж усіх 434-х селищних ТГ України. Рейтинг

Львівгаз - третій за дохідністю у групі компаній Фірташа

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів