Синютка розказав, як за 10 кроків подолати транспортний колапс у Львові

19:04 15 жовтня 2020 р.


Фото: Львівський пресклуб

Нові транспортні маршрути і розв’язки, спорудження паркінгів, якісний ремонт доріг замість розкрадання автентичної бруківки, електронний квиток, який має бути дешевшим для львів’ян, – усе це потрібно робити у комплексі, щоб «розкоркувати» Львів.

Про це заявив Олег Синютка, народний депутат і кандидат на голову Львівської ОТГ від «Європейської Солідарності», під час пресконференції у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

- Корки, неякісний громадський транспорт та його дефіцит, відсутність достатньої кількості парковок. Ці проблеми не просто не вирішуються, а наростають як лавина. Якщо і далі зволікати, то Львів просто зупиниться в суцільному заторі і не зможе розвиватися далі. Це буде ударом по розвитку міста, адже економічний добробут залежить від мобільності міста, –  сказав Олег Синютка. 

Олег Синютка, який від 2007 до 2014 року працював  першим заступником міського голови Львова Андрія Садового, вважає, що влада нині не має чіткої транспортної стратегії, а діє непрофесійно і хаотично: не для комфорту людей, а для власного піару і створення ілюзії, ніби місто намагається розв’язати проблему. Він наголосив, що мер і його команда не виконують ті стратегічні документи, які були розроблені фахівцями раніше: 

- Зокрема, ігнорується ключовий у цьому питанні документ – генеральний план міста, який прийняли у 2010 році. Але замість запланованих паркінгів і розв’язок будують багатоповерхівки. Близько 60% дозволів на будівництво, які мерія надала від 2015 до 2019 року, не відповідають генплану. І нині ми за це розплачуємося, годинами стоячи у заторах, - пояснив Олег Синютка. 

Він нагадав, що починав будівництво трамвайного маршруту на Сихів, протяжність якого тоді планували зробити значно більшою, а не завершити вже на проспекті Червоної Калини (Сихівській «Санта-Барбарі»). Нагадав, що ще 2014 року розробив з командою ввесь пакет рішень та документів для запровадження електронного квитка і, звільняючись зі своєї посади, залишив їх у мерії. 

- Потрібна була лише політична воля очільника міста, щоб впровадити це рішення. Але мер і його група впродовж уже 6 років не завершили цього проекту. Причина проста: некомпетентність, нехтування проблемами львів’ян і концентрація на вирішенні власних інтересів, – сказав Олег Синютка.  

Для вирішення проблеми транспортного колапсу Олег Синютка запропонував такі кроки: 

•Розбудова трамвайних маршрутів. Ми побудуємо трамвайні маршрути за напрямками: мікрорайон Шевченка-Рясне-2, вулиці Личаківська-Пасічна, Замарстинівська-Лінкольна-Галицьке перехрестя.

•Розвиток екологічного та дешевшого електричного транспорту – закупівля тролейбусів і збільшення тролейбусних маршрутів. Зокрема на вул. Галицьке перехрестя (з перспективою продовження маршруту до Дублянів), вул. Дж. Вашингтона – Пасічна.

•Вул. Стрийська - до кільцевої дороги (ТРЦ «Кінг-Крос»), а також з’єднати  Сихів із вулицею Стрийською шляхом добудови вулиці Вернадського та одночасно впровадження тут тролейбусного маршруту.

•Лінія через центр, щоб з’єднати вулиці Галицьке перехрестя і виїзд на вулицю Зелену.   

•Розвиток електротранспорту дасть змогу розвивати львівського промислового виробника – концерн «Електрон».

•Спорудження Північної об’їзної міста та розширення існуючих частин. Це дозволить створити якісне сполучення всіх населених пунктів у рамках Львівської ОТГ, а також розвантажити Шевченківський район від транзитного вантажного транспорту.

•Запровадження електронного квитка. На першому етапі буде в короткі терміни запроваджено єдиний абонемент на ввесь громадський транспорт (щоб дати можливість користуватися автобусами, тролейбусами і трамваями).

При цьому Олег Синютка наголосив, що пенсіонери і школярі мають використовувати своє право на пільговий безкоштовний проїзд, а для жителів Львова проїзд має бути дешевшим, ніж для гостей. 

•Будівництво багатоповерхових паркінгів у межах малого кільця.

•Будівництво підземних паркінгів у центральній частині міста. 

•Будівництво нових доріг:

•від кільця Наукова-Кульпарківська до вулиць Любінська та Ряшівська; ця дорога, за словами Олега Синютки, була готовою на дві третини ще 2014-го року. Чому мерія за 6 років нічого не зробила – невідомо. 

•від проспекту Червоної Калини до вул. Вернадського та продовження до вул. Княгині Ольги; 

•з’єднання вул. Пасічної з дорогою на Винники, щоб оминути перехрестя вулиць Пасічної та Личаківської;

•дорога з Рясне до Левандівки і з’єднання з вул. Городоцькою та Ряшівською;

•продовження проспекту Чорновола до північної об’їзної, щоб вирішити проблему мікрорайону Малоголосківська.

•Проведення аудиту ремонту вулиць Шевченка і Бандери, щоб припинити розкрадання коштів. Завершення ремонту цих вулиць разом з їх розблокуванням на зимовий період.   

•З’ясування зникнення бруківки з реконструкції рлощі Двірцевої та вул. Чернівецької.    

• Аудит комунальних підприємств на предмет їхньої збитковості і реорганізація збиткових КП, усунення монополії і однакові умови для підрядників, які ремонтують дороги. 

Швидке запровадження цих пропозицій дозволить за короткий час звільнити місто від заторів, збільшити мобільність мешканців, а отже сприяти його розвитку міста, вважає Олег Синютка. 

У Львові назвали, скільки насправді трамваїв, тролейбусів, автобусів потребує місто у 2020 році.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

16:37 28 жовтня 2020 р.

Ціни на овочі «борщового набору» найнижчі за останні три роки, - директор ринку у Львові

У жовтні українські овочі значно здешевшали. На гуртовому ринку «Шувар» фермери продають майже всі складові «борщового набору» за найнижчими цінами за останні три роки.

Рубрика: Економіка

13:41 28 жовтня 2020 р.

Скасувати оподаткування доходів з депозитів просять банкіри

Банки відчувають нерівні умови з боку держави, яка використовує різні ставки оподаткування доходів фізосіб від вкладень на депозити та облігації внутрішніх державних позик (ОВДП).

Рубрика: Економіка

12:06 28 жовтня 2020 р.

Міжнародні авіалінії України закривають підрозділи у п'яти країнах

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ", Київ) припиняє діяльність структурних підрозділів у Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччині та Австрії у зв'язку зі скороченням штату.

Рубрика: Економіка

22:15 27 жовтня 2020 р.

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Українські заробітчани щорічно переказують у країну мільярди зароблених за кордоном доларів. Найчастіше з цих сум не сплачують податки, а доходи не декларують.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу