Страйк шахтарів на Львівщині. Трьом - зле. Названі прізвища винуватців

11:54 30 серпня 2020 р.

Сьогодні, 30 серпня, в День шахтаря, на шахті «Надія», що у Львівській області, триває підземна акція протесту. Під землею в День шахтаря перебувають 37 гірників.

Під землею в День шахтаря залишаються 37 гірників. Про це у Фейсбуці повідомив голова Незалежної профспілки гірників України. голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

<Отже, головне свято гірників на Львівщині зірване. 37 шахтарів під землею, на території підприємства зібралися їх обурені родичі.
Заступник міністра енергетики Олександр Зорін залишається в Соснівці. Вчора він відвідав шахту, де, за його словами, відбулася непроста розмова з вугільниками. Працівники «Надії» грозилися взяти його в заручники, але потім відпустили, зрозумівши, що саме в його повноваженнях знайти вихід з кризової ситуації. Призначений на міністерську посаду 17 липня Олександр Зорін якраз і не винен в тому, що відбувається. Проте саме він, як державний функціонер високого рівня, має терміново вжити всіх необхідних заходів – в першу чергу поінформувати прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб проблема вирішувалась на високому рівні. Прем’єр-міністр вже сьогодні, в День шахтаря, має знайти шлях розв’язання кризової ситуації на підприємстві",- написав Михайло Волинець.

За його словами, проведення протесту в підземних умовах гірників шахти «Надія» це не просто надзвичайна ситуація – це катастрофа. Але катастрофа типова для вугільних підприємств, як підпорядкованих державі, так і деяких приватних шахт.

Михайло Волинець назвав винуватців цієї ситуації і запропонував спосіб повернення грошей шахтарям.

"Катастрофа, криза на цій шахті наступила тоді, коли об’єдналися двоє: авантюрист Андрій Венгрин і на той час міністр енергетики Ігор Насалик – вони і розграбували шахту. Венгрин пропонував на керівні посади шахти своїх людей, а Насалик з міністерського крісла їх погоджував. Ці міжсобойчики продовжувались, коли міністром енергетики був Олексій Оржель. "Сьогодні Ольга Буславець як в.о. міністра енергетики має робити висновки та вжити заходів, щоб на керівні посади вугільних підприємств призначалися відповідальні, професійні люди. І тут мова не тільки про шахту «Надія», а й про інші підприємства Волині, Луганщини та Донеччини.

Що необхідно невідкладно робити вже сьогодні, і це у сфері можливостей президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля - негайно притягнути до відповідальності Венгрина та його підручних, не дати їм втекти за кордон. Заставити їх повернути відмиті кошти. Насамперед шахті «Надія»,- наголосив Михайло Волинець.

Трьом шахтарям раніше стало зле – їх підняли на поверхню. Люди забезпечені їжею та водою. Проте як самі протестувальники, так і їх родини обурені, злі та непримиримо налаштовані.

Зарплату на підприємстві не виплачують з березня. Станом на 25 серпня борг перед гірниками сягнув 61,54 млн грн.

dailylviv.com

До теми

12:06 19 вересня 2021 р.

Завтра у Львові розпочинають ремонт вул. Шевченка: від вул. Єрошенка до вул. Яцкова

Завтра, 20 вересня, з 8.00 год. і до кінця цього року на ремонт закривають ще одну ділянку вул. Шевченка – від вул. Єрошенка до вул. Яцкова. Таким чином, ремонтні роботи триватимуть на ділянці від вул. Залізничної до вул. Яцкова.

Рубрика: Економіка

17:34 18 вересня 2021 р.

Архбудконтроль за спорудженням будинків заввишки до 100 м передадуть органам місцевого самоврядування

Таку домовленість Всеукраїнська асоціація громад закріпила у рамках меморандуму з новою Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ), яка замінила ліквідовану ДАБІ.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу