Сто тисяч тонн вугілля на складах ДП «Львіввугілля» може загорітися будь-якої миті, – профспілки

12:50 7 червня 2016 р.

Понад сто тисяч тонн видобутого вугілля лежить зараз на складах ДП «Львіввугілля» і в будь-який момент можуть загорітися. Тоді ми матимемо ще одну зону екологічного лиха.

Про це сьогодні, 7 червня, під час прес-конференції на тему: «Проблеми відвантаження і реалізації вугільної продукції ДП «Львіввугілля» та шляхи їхнього вирішення», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин.

За його словами, шість шахт ДП «Львіввугілля» видобувають шість тисяч тонн вугілля на добу. Проте в травні вдалося продавати по 9 вагонів вугілля або 560 тонн вугілля на добу. Після скарг до уряду, в ДП «Львіввугілля» почали купувати по 20 вагонів вугілля. А для того, щоби мати можливість вчасно сплачувати зарплату та оплачувати комунальні послуги, потрібно продавати щонайменше 45-50 вагонів вугілля на добу. 

- Ми легко можемо заробляти в місяць до 120 млн гривень, якщо вугілля будуть купувати, - запевняє голова львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України. 

Олег Турчинов каже, що виникає проблема з виплатою заробітної плати. Дотепер шахтарям боргують 25 відсотків за квітень. Коли будуть виплачувати зарплату за травень, – невідомо. 

- Ми заробили за травень 25 млн гривень. А щоби виплатити тільки заробітну плату, нам треба 96 млн гривень. При цьому, зарплата одного шахтаря на місяць – 7 тисяч гривень, - підраховує  голова регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України міста Червонограда Віталій Оніжук.

Цього четверга у Львівській обласній адміністрації мають відбутися тристоронні переговори між львівськими шахтарями, керівництвом ДТЕК «Західенерго» та місцевою владою. 

- Ми писали листи і до Президента, і до обладміністрації. З адміністрації Президента нам відповіли, що скерували нашого листа до Кабміну. Кабмін нам нічого не відповів досьогодні, - стверджує Олег Турчинов.

Він каже, що вчора була зустріч з керівництвом ДТЕК «Західноенерго». І в четвер заплановано підписати меморандум, в якому буде тільки один пункт – купівля 80 відсотків вугілля у шахтарів Червонограда, яке вони видобувають. 20 відсотків вони будуть продавати самі.  

- Якщо питання не вирішиться, ми перекриємо залізничні дороги на Добротвір і Бурштин, всі доступи вугілля, щоби звернули увагу на Червоноград. Ми збиралися це зробити сьогодні. Проте почекаємо поки що до четверга, - обіцяє голова регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України міста Червонограда Віталій Оніжук. 

Водночас, представники шахтарської профспілки повідомили, що ніяких угод з ДТЕК «Західенерго» щодо купівлі-продажу немає. Щоразу, аби продати вугілля, їм доводиться домовлятися про це окремо. 

У ситуації, яка склалася, шахтарі звинувачують державу, яка за 25 років не виробила стратегію розвитку енергетичного ринку.  

Довідка

Собівартість вугілля, яке видобувають у Червонограді, - 1800 гривень за тонну, вугілля з Африки – 2700-2800 грн за тонну, вугілля з Павлограда – 1100 грн. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:19 21 квітня 2021 р.

Що дасть Трускавцю статус курорту державного значення

Питання щодо оголошення природної території міста Трускавець курортом державного значення обговорили сьогодні під час засіданні постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської обласної ради.

Рубрика: Економіка

18:21 20 квітня 2021 р.

56% українських заробітчан налаштовані купити житло в Польщі: у яких містах

Упродовж першого кварталу 2021 року понад 55,5 відсотків опитаних українських заробітчан заявили про бажання придбати житло у Польщі. У 2020 році таких людей було 34 відсотки. Ця ситуація пов'язана з посиленням інтеграційних процесів між громадянами України та Польщі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу