Стартапи обіцяють узаконити

11:49 25 травня 2018 р.

В Україні діють дві тисячі стартапів, які зібрали два мільярди доларів. Проте в законодавстві Україні дотепер немає термінологічного визначення «стартапу».

Про це сьогодні, 25 травня, під час прес-конференції на тему: «Створення у Львові Центру підтримки технологій та інновацій. Початок формування мережі Центрів в Україні. Головні положення законопроекту про розвиток інновацій» повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

- Наша правова база застаріла. І ми, як міністерство, зараз будемо розробляти новий законопроект про інновації, - каже він.

Хоча попередній закон про інновації був прийнятий у 2016 році, але його ініціювало міністерство освіти, тож і створювався він більш під освітні запити, ніж під бізнес. Тому цього разу його розробляє міністерство економічного розвитку і торгівлі. 

Також, за його словами, зараз у Верховній Раді лежать сім законопроектів про реформування концепції захисту інтелектуальної власності. 

- Коли до нас заходить інвестор, то перше, що він запитує, - про захист своєї інтелектуальної власності. Україна перебуває в списку 22 країн, які мають право проведення міжнародних експертиз. Ми ретельно підходимо до того, аби винахідники знали, що їхні винаходи будуть захищені і в Україні, і на міжнародному ринку, - говорить Михайло Тітарчук.

Крім цього, міністерство економічного розвитку і торгівлі України останні два роки розробляє новий комплексний законопроект «Про концесії». Він уже пройшов перше читання і до закінчення року очікують на його затвердження. 

- В Євросоюзі у 2017 році було укладено 40 угод на 14 млрд євро на умовах державно-приватного партнерства. Це – школи, дороги, лікарні, порти, аеропорти. В Україні, згідно з аудитом, потрібно інвестувати тільки 35 млрд на існуючу структуру і 25 млрд на житлово-комунальне господарство? Де державі взяти такі гроші? Закон, який ми розробили, дасть можливість державі залучити додаткові ресурси, - розповідає заступник міністра. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:58 27 січня 2022 р.

Через втрати мільйонів гривень на Львівщині планують запровадити щоденний облік туристів

Найвищий туристичний збір на Львівщині у Львівській, Трускавецькій, Східницькій, Славській та Судовишнянській територіальних громадах, а Львівська область – третя в Україні за підсумками 2021 року з показником туристичного збору 23 млн.

Рубрика: Економіка

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу