Стабільний курс гривні лише посилюватиме кризу – екс-заступник голови НБУ

21:26 21 листопада 2013 р.

Нацбанк має перейти до плаваючого курсу гривня-долар. Бо що стабільніший курс цієї пари, то більша криза чекає попереду.

Так вважає президент Міжнародного інституту бізнесу, заступник голови НБУ (2005 року), заступник міністра фінансів України (2009 року) Олександр Савченко.

«Треба примусити банки заробляти не на спекуляції, а на кредитуванні національної економіки і людей. Причому, за ставками не 20%-30% , а інфляція – плюс 5-6%. Якщо інфляція у нас нульова, то нормальна ставка для бізнесу має бути 5-6%. І за іпотекою також - 5-6%. Ставка кредитування для споживчих ринків має бути трохи вищою – 8-12%. Коли ми цього досягнемо, будемо мати темпи економічного зростання, не 0% чи -1%, як зараз, а 5-6%, а то й 10%», - наголошує Олександр Савченко.

Сьогодні у фінансофій сситемі України, на думку Савченка, ситуація не кризова, а стагнаційна. І спричиняє це не стільки валютно-курсова політика Національного банку, скільки непроведення радикальних економічних реформ усіма гілками влади. Коли такі реформи почнуться, має змінитися і валютно-курсова політика НБУ, переконаний О. Савченко.

«Зараз ми вступили у передвиборчу фазу. А перед виборами ніхто реформи не робить, бо всі передвиборчі реформи зводяться до популізму. Після виборів настає час для еокномічних реформ – 1-2 роки. Ми за 20 років ніколи такою можливістю не скористалися»,- наголосив О. Савченко.

 

 


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

23:44 16 вересня 2021 р.

З 1 жовтня електроенергія від постачальника останньої надії подорожчає вдвічі

Тариф на послуги постачальника електроенергії "останньої надії, яким зараз є "Укргідроенерго", у 4 кварталі цього року зросте майже вдвічі - до 1238 грн за МВт-год.

Рубрика: Економіка

23:21 16 вересня 2021 р.

У Львові збудують три індустріальні парки

Мер Львова Андрій Садовий та його перший заступник Андрій Москаленко презентували міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову концепцію розвитку трьох індустріальних парків у місті. Також розповіли про етапи реалізації цих проєктів й інвестиції в них. Відтак міністр висловив свою цілковиту підтримку планів Львова.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу