Споживачі з субсидіями використали газу вдвічі більше, ніж непільговики, – «Львівгаз»

16:51 6 липня 2016 р.


Фото: unian.ua

За підсумками опалювального сезону споживачі Львівщини, які отримували державну допомогу, в середньому використовували вдвічі більше газу, аніж ті, хто її не отримував.

 Окрім того, чинний механізм надання субсидії негативно позначається на якості обслуговування клієнтів, адже підприємства, надавачі послуг, залишаються без обігових коштів для фінансування своєї поточної діяльності. Про це повідомила прес-служба ПАТ "Львівгаз".

"У Львівській області державною допомогою користуються 45,7% побутових споживачів. Незважаючи на збільшення ціни блакитного палива майже у шість разів, ця категорія не економитть дорогий ресурс. Для порівняння, впродовж опалювального сезону 2015-16 рр. середнє споживання газу в тих, хто отримав субсидію, становило 645 куб.м. на місяць на одне домоволодіння, тоді як споживачі без субсидії використовували 340 кум. м",- йдеться в повідомленні прес-служби.

«Розраховані органами соціального захисту субсидії на газ часом вдвічі перевищують реальне споживання. Такий механізм державної допомоги не сприяє економії ресурсу. Споживачі намагаються випалити увесь газ, на який надана субсидія, щоб в подальшому її не зменшили. При цьому, деякі з субсидіантів взагалі не оплачують за спожите блакитне паливо навіть частку обов’язкового платежу», - розповів перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

"Такий підхід створює умови до збільшення споживання газу. Якщо до цього, вже кілька років поспіль мешканці Львівщини скорочували споживання, то в І кварталі 2016 року, незважаючи на досить теплу зиму, використання газу в побуті збільшилося майже на 5%

Водночас, через чинний механізм субсидії, без обігових коштів залишаються компанії, які обслуговують споживачів газу. Все тому, що розрахунки за субсидіями здійснюють шляхом бюджетних зобов’язання, які оформляються протоколами. А це лише паперові розписки, якими неможливо оплатити податки, виплатити заробітну платню, придбати матеріали для ремонту. Для прикладу, такими «віртуальними» розрахунками покривається третина виручки, яку отримує ПАТ «Львівгаз» за послуги з розподілу палива. Як наслідок, у компанії не залишається коштів щоб забезпечити якісне обслуговування споживачів",- йдеться в повідомленні.

«Ми завжди рекомендуємо споживачам оформляти субсидії, щоб мати змогу оплачувати за дорогий енергоресурс. Але сьогодні недосконала система надання допомоги не захищає інтереси ані споживачів, ані держави. Вона лише провокує надмірне споживання газу, а надавачам послуг загрожує втратою платоспроможності» - додав Павло Сербан.

"Якщо в подальшому систему субсидіювання не зміниться, то до кінця року дефіцит обігових коштів ПАТ «Львівгаз» сягне 400 млн. грн. А це означає, що підприємство не зможе профінансувати ремонт та заміну газопроводів, закупівлю лічильників для безкоштовної програми, забезпечити роботу АДС та виплату заробітної платн",- повідомляє прес-служба ПАТ "Львівгаз".

dailylviv.com

До теми

19:01 3 березня 2021 р.

У Львові винесуть на громадське обговорення збільшення тарифу на проїзд у громадському транспорті

Управління транспорту ЛМР аналізує розрахунки, надані приватними і комунальними перевізниками. Як повідомив Орест Олеськів, керівник управління, у цій ситуації потрібно враховувати не лише економічний стан перевізників, але й фінансову платоспроможність пасажирів. Відповідно, наступного тижня відбудуться громадські обговорення щодо тарифу на проїзд у громадському транспорті, за результатами яких прийматимуть наступні рішення.

Рубрика: Економіка

18:49 3 березня 2021 р.

Іноземці, які вирощують картоплю на Львівщині, планують збудувати тут завод з виробництва крохмалю

Cьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками компанії “Централ Плейнс Груп Україна”. Підприємство розташоване у Великосілках, Кам’янка-Бузького району і займається вирощуванням високоякісної картоплі столових та чіпсових сортів.

Рубрика: Економіка

14:26 3 березня 2021 р.

У Львові оновлено перелік недобросовісних підрядників та забудовників

Львівська міська рада застерігає мешканців бути обачними і не купувати квартири у неперевірених забудовників.Аби вберегтися від придбання квартир у компаній, які ведуть незаконну діяльність, радять користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Рубрика: Економіка

12:54 3 березня 2021 р.

Львівелектротранс хоче збільшити штат водіїв евакуаторів

Із лютого 2021 року евакуацію неправильно припаркованих авто у Львові здійснює ЛКП «Львівелектротранс». Про це повідомив на комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності начальник служби безпеки руху ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Богуш.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу