Спікери домовилися на Львівщині реалізувати українсько-польські інфраструктурні проекти

10:48 25 червня 2017 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

Уряд запропонував передбачити кошти на гілку від Львова до Вінниці й Одеси, яка має поєднуватися з базовою гілкою «Via Carpatia», котра йде з півдня на північ.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій обговорив з маршалком польського Сейму Мареком Кухцінським перспективи реалізації кількох інфраструктурних проектів. Як повідомили у прес-службі апарату Верховної Ради, зустріч спікерів відбулась у Трускавці Львівської області в рамках форуму місцевого розвитку. 

Зокрема, Парубій з Кухцінським обговорювали проект міжнародного транспортного коридору «Via Carpatia». Голова Верховної Ради повідомив: «Власне, домовились, щоб польська і українська сторона синхронно могли співпрацювати у цьому проекті, і кожний з національних урядів міг виділяти кошти на його реалізацію».

Андрій Парубій нагадав що у змінах до держбюджету уряд запропонував передбачити кошти на гілку від Львова до Вінниці й Одеси, яка має поєднуватися з базовою гілкою «Via Carpatia», що йде з півдня на північ. голова Верховної Ради підкреслив: «Домовились реалізувати кілька інфраструктурних проектів між Україною і Польщею, щоб дати приклад тіснішої співпраці. Наші плани полягають в тому, щоб до загальної стратегії розвитку Карпатського регіону максимально залучити кошти ЄС - у цьому є величезний інтерес і України, і нашого регіону».

Своєю чергою, Кухцінський наголосив на важливості розширення співпраці між Україною та Польщею у різних сферах. Маршалок польського Сейму запевнив: «Ми співпрацюємо в рамках усієї Європи. Треба заохочувати парламенти до тісніших форм співробітництва, не лише на рівні самітів. Незважаючи на те, що безвіз діє вже декілька днів, відчувається відсутність достатньої кількості пунктів пропуску на кордонах».

Також, за словами Кухцінського, інфраструктура Карпатського регіону потребує розвитку. Він запропонував об’їхати кордони за участю керівників держав, провести зустрічі та обговорити питання інфраструктури, безпеки, міграції, кордонів тощо.

Про це повідомили сьогодні, 25 червня, в інформаційній агенції УНІАН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів