Соціальний внесок на зарплату можуть нараховувати кілька разів, – експерт

14:20 4 травня 2016 р.

З 1 січня 2016 року окремі ставки податків на заробітну плату зменшено Але єдиний соціальний внесок можуть нараховувати по кілька разів.

Про це сьогодні, 4 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
"Чому цьогорічні пільги в оподаткуванні зарплати не вивели її з тіні? Як виправити ситуацію?", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор Західної консалтингової групи Мар’яна Кавин.

За її словами, цього року податки дещо зменшилися. 

- Для того, щоби працівник отримав зарплату в 1000 гривень, до 1 січня 2016 року на рахунку у працедавця мало би бути 1700 гривень. З 1 січня для того, щоби працівник отримав ту саму тисячу гривень, на рахунку має бути 1520 гривень, - оперує вона цифрами.

Зараз заробітну плату оподатковують трьома податками. Це - військовий збір, податок з доходів фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.

-  Військовий збір наразі залишився без змін, це - 1,5%. Що стосується податку з доходів фізичних осіб, то до 1 січня була прогресивна шкала оподаткування: 15 відсотків, якщо заробітна плата не перевищувала десять мінімальних зарплат. І від суми, яка перевищує, - 20 відсотків. Зараз - ставка 18% незалежно від розміру доходу. Найбільше змін у єдиному соціальному внеску, - пояснює Мар’яна Кавин.

Так, до 1 січня 2016 року в середньому єдиний соціальний внесок становив 42%, сплачували його сумарно і роботодавець, і працівник. З 1 січня він становить 22% і  сплачує його тільки роботодавець.

Також вона окремо зупинилася на пільгах підприємствам, які виплачують своїм працівникам високі зарплати.

- До 1 січня величина поза межами 17 прожиткових мінімумів не оподатковувалася єдиним соціальним внеском. З 1 січня цю величину збільшили до 25 прожиткових мінімумів, що в гривневому еквіваленті становить близько 34 тисяч. Тобто, якщо нараховано 40 тисяч гривень заробітньої плати, то лише 34 тисячі буде оподатковано єдиним соціальним внеском, - каже директор Західної консалтингової групи.

Проте, вона зауважила, що цю норму законодавці недоопрацювали остаточно.

- Якщо працівник отримує заробітню плату в кількох місцях, то кожен із роботодавців сам пильнує оцю максимальну межу. Може так статися, що сукупно зарплата працівника буде вищою, ніж 34 тисячі гривень. Але кожен із роботодавців таки оподаткував уже більше. Але до пенсії це не включається. І коли вираховують пенсію, то те, що було обчислено більше, не враховувується, - пояснює спеціаліст.


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу