Сотні споживачів «Львівгазу» можуть залишитися без постачання блакитного палива

10:28 17 вересня 2014 р.


Фото: zakarpattya.net.ua

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі підприємства, причиною можливої зупинки є борги ПАТ «Іскра» перед НАК «Нафтогаз Україна».

У прес-службі ПАТ «Львівгаз» повідомили «Щоденному Львову» сьогодні, 17 вересня, що сотні його споживачів уже найближчим часом можуть опинитися перед загрозою відключення газопостачання у зв’язку з припиненням подачі газу на ділянці  газопроводу ГРС «Винники» (нова) – ПАТ «Іскра». Причиною можливої зупинки постачання блакитного палива є борги ПАТ «Іскра» перед НАК «Нафтогаз Україна». В повідомленні також зазначено:

«На сьогодні ПАТ «Іскра» не дотримується умов укладеного договору із НАК «Нафтогаз України» та боргує за спожите блакитне паливо більше 8 млн. грн. У зв’язку з цим Національна акціонерна компанія неодноразово зверталася до УМГ «Львівтрансгаз» та ПАТ «Львівгаз» з вимогою відключити підприємство від постачання блакитного палива. 

Однак, через те, що газопровід перебуває у власності ПАТ «Іскра», відключення підприємства від газопостачання може  спричинити припинення подачі газу іншим споживачам, які під’єднанні до цього газопроводу. Одиним зі шляхів вирішення проблеми,який допоможе уникнути відключенням споживачів,є передача газопроводу у користупвання газорозподільчому підприємсву, як це передбачено законом України «Про засади функціонування ринку природного газу». Однак, ПАТ «Іскра» відмовляється укладати відповіні угоди про передачу газопроводу, затверджені Постановами НКРЕ від 07.03.2013р № 226, 227, 228.

У результаті, перед загрозою залишитися без блакитного паливаопинилася частина мешканців м. Винники, частина мешканців м. Львова, а також мешканці села Бережани, Длинівка, Чишки, Волиця, Горішне. Постачання газу також може бути припинено на такі важливі в сьогоднішніх умовах об’єкти, як котельні військової частини № 0747 та «Львівтеплоенерго», де відбувається підготовка до опалювального сезону. 

«У власності ПАТ «Іскра»перебуває газопровід протяжністю майже 9 км. Однак, підприємство не має права його експлуатувати. У зв’язку з цим на ділянці газопроводу, впродовж липня та серпня 2014 року, було неможливо документально оформити обсяги газу, які ПАТ «Львівгаз» передало споживачам. А це означає, що газ на суму понад 10 млн. грн., який впродовж двох місяців транспортувалоУМГ «Львівтрансгаз» цим газопроводом, не оформлявсявідповідного до вимог чинного законодавства», – пояснює голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко. 

Щобільше, за попередньою інформацією, права власності на газопровід ГРС «Винники» (нова) – ПАТ «Іскра» було переданоіншій компанії. Мова йде про ТЗОВ «Спектргаз», сторене у червні 2014 року із статутним капіталом всього 10 тис. грн. Компанія не має ліцензії на розподіл газу і не може здійснювати експлуатацію газопроводу. 

«Газопровід високого тиску є об’єктом підвищеної небезпеки,тому аварії на ньому можуть мати незворотні наслідки, як для населення, так території, де він проходить», –  зазначає Володимир Зленко.

«Зі свого боку, ПАТ «Львівгаз» зробив усе можливе для вирішення проблеми, пов’язаної із експлуатацією газопроводу. Впродовж 2013-2014 років ми неодноразово зверталися до ПАТ «Іскра» з пропозицією укласти один із договорів, передбачених законом. Також наші звернення були скеровані до Львівської ОДА та правоохоронних органів. Окрім того, по цій справі уже є позитивне рішення суду на користь ПАТ «Львівгаз», яке набрало законної сили. На сьогодні ще п’ять справ пов’язаних із газопроводом ГРС «Винники» (нова) – ПАТ «Іскра» перебуває на розгляді у судах різних інстанцій» – резюмував він.

Питання щодо газопроводу ГРС «Винники» (нова) – ПАТ «Іскра» потребує негайного вирішення, адже безоблікове транспортування газу, яке триває понад два місяці, може бути припинено УМГ «Львівтрансгаз» невідкладно у зв’язку з тим, що мільйони кубічних метрів газу надходять у газопровід поза контролем ПАТ «Львівгаз» та без його документального підтвердження. Таким чином, восени без газу можуть залишиися щонайменше сім населених пунктів. 

Інформаційна довідка

ПАТ «Львівгаз» – найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації та обсягами реалізації газу.  Споживачами компанії є 772,6 тис. домогосподарств Львівщини, що становить 73,94 % від загальної кількості домогосподарств області. 

Щороку компанія «Львівгаз» транспортує близько двох мільярдів кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. Найбільшими клієнтами ПАТ «Львівгаз» є ПАТ «Іскра», ТзОВ «Львівська картонно-паперова фабрика», ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», ПАТ «Львівський жиркомбінат», яким компанія щомісячно транспортує від 200 до 400 тис. м3 природного газу.

ПАТ «Львівгаз» належить до одного із набільних платників податків у Львівській області, зокрема щороку підприємство сплачується понад 160 млн. гривень. 

За додатковою інформацією звертайтеся до фахівця із зв’язків із громадськістю 

Оксани Горак (тел. 097 900 92 09, e-mail: oksana.horak@lvgas.com.ua)».

dailylviv.com

До теми

14:52 24 лютого 2021 р.

На Боржавських полонинах інвестори хочуть збудувати 7 курортів: інвестовано 25 млн євро

Роботи розпочнуться вже цьогоріч, заявив на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Інфраструктура” юридичний консультант компанії “Боржава Есет” Юрій Чижмарь.

Рубрика: Економіка

19:20 23 лютого 2021 р.

Суд заборонив Львівгаз збуту виставляти споживачам платіжки за газ

Найбільшому постачальнику газу Львівської області, компанії «Львівгаз збут» заборонили виставляти рахунки населенню за спожитий газ. Таке рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва за позовом державної компанії «Нафтогаз України» до НКРЕКП, «Львівгаз збуту» та низки інших газопостачальних компаній з групи «Регіональна газова компанія» Дмитра Фірташа.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу