Собівартість видобутку тонни вугілля на шахтах Львівщини – 1400-1500 грн без ПДВ, – Міненерго

15:14 8 липня 2015 р.


Фото: galychyna.info

Раніше в міністерстві енергетики та вугільної промисловості наполягали, що собівартість видобутку вугілля на державних шахтах Львівсько-Волинського басейну не перевищує 1100 грн і відмовлялися підвищувати ціну, за якою шахтарі могли б продати видобуте вугілля.

У міністерстві енергетики та вугільної промисловості визнали, що реальна собівартість видобутку вугілля шахтарями Західної України становить 1400-1500 грн за тонну. Як заявив у своєму виступі на колегії Міненерговугілля заступник міністра Ігор Мартиненков, «на шахтах «Львіввугілля» собівартість видобутку тонни вугілля становить 1400-1500 грн без ПДВ».

Раніше міністерство наполягало на тому, що собівартість видобутку вугілля на державних шахтах Львівсько-Волинського басейну не перевищує 1100 грн і відмовлялося підвищувати ціну, за якою шахтарі могли б продати видобуте вугілля. Така заява чиновника прозвучала в контексті обговорення собівартості видобутку вугілля на шахтах державної форми власності та збільшення дотацій з держбюджету.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, який керував засіданням колегії, виступив категорично проти такого підходу міністерства реформування вугільної галузі країни і висловився за впровадження ринкових механізмів ціноутворення. Глава уряду зазначив: «Ви хочете дотації на вугільний сектор? На 1,5 роки хочете 3,8 млрд, щоб вийти на беззбиткову роботу, так тоді собівартість у вас виходить 1800-2000 грн за тонну».

Арсеній Яценюк запропонував Міненерго вишукувати додаткові резерви і кошти для фінансування вугільної галузі: «Пошукайте ресурси і ви їх знайдете. У вас на енергоринку 27 млрд грн неплатежів, це майже в 10 разів більше, ніж ваші потреби! Розчистіть енергетичний ринок, расшивайте заборгованості».

Як вже повідомлялося, за результатами колегії Міненерговугілля Володимир Демчишин отримав доручення у двотижневий термін підготувати і винести на розгляд Кабміну уточнену програму реформування вугільної промисловості. За попередню версію програми не було віддано жодного голосу, крім самого глави Міненерго. Окремо було підкреслено, що програма повинна базуватися на принципі мінімального державного фінансування.

Про це повідомили сьогодні, 8 липня, в інформаційній агенції «РБК-Україна».

dailylviv.com

До теми

23:59 27 листопада 2021 р.

Відповідатимуть персонально: назвали установи Львівщини, керівники яких не уклали угоди на газ по 16,8 грн/куб. м

До 1 грудня бюджетні установи повинні укласти угоди на постачання природного газу з новим постачальником ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», який передбачив ціну природного газу на рівні 16,8 грн/куб. м. ​

Рубрика: Економіка

22:12 26 листопада 2021 р.

Завершили ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів на ділянці в селі Грабово

Ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів розпочато у 2019 році, найбільш масштабні роботи виконано у 2020-2021 роках, та відремонтовано 19 км цієї дороги.

Рубрика: Економіка

21:29 26 листопада 2021 р.

Понад 80 тис львів'ян подали заяви на отримання пільгового е-квитка

Як поінформував директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, на сьогодні прийнято понад 81 240 пакетів документів на виготовлення пільгових транспортних карток. А, за даними ЛКП «Львівавтодор», у Львівській міській територіальній громаді зареєстровано орієнтовно 250 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Рубрика: Економіка

14:52 26 листопада 2021 р.

Громадяни України одержали новий шанс на кар’єрне зростання у польських компаніях

Польща заохочуватиме закордонних працівників подавати заяви на дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в цій країні, а також обмежує бюрократію, усуває перешкоди для кар’єрного зростання трудових мігрантів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу